.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Březen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

 .: Online
Stránku si právě čtou 3 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: Zamyšlení
(ze dne 24.01.2008, autor článku: Risik)

Komentář ze dne: 21.01.2008 00:44:20     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Harr (Harr@atlas.cz)
Titulek:
Naprosto přesné, dokonale zformulované, škoda jen, že si to naši zákonodárci nepřečtou. I když, asi by se tím stejně nezaobírali. Problém je i v tom, že některým lidem tato situace dokonale vyhovuje, tím myslím rozdíly mezi lidmi (finanční), které jsou obrovské.
Nás tento stát peskuje za všechno, nic nám nedá jen tak. A každá vláda, bez ohledu na to, jakého je "vyznání" nás všechny jen okrádá..a my jak vidno, jí volbou dáváme svolení.
Kdysi se říjkalo, že jsme jako ty ovce....nic se nezměnilo jsme jimi opět.

Komentář ze dne: 24.01.2008 14:20:56     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - buchtičky s banánovým šodó (@)
Titulek:
Tak v tomto je obrovský kus pravdy. Myslím si něco dost podobného.

Komentář ze dne: 24.01.2008 17:54:58     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes [admin] (@)
Titulek:
Mě stačí se ohlédnout zpět a vidím jen rozpad toho, na co bych byl možná dneska pyšný. Zkrachoval elektrotechnický průmysl až na malé vyjímky, domy dětí zavírají turistické základny, rozprodávají své pobočky, aby udržely alespoň hlavní sídlo. A pokud teda ještě něco provozují, tak se stejnými sedačkami, obklady, záchody i kuchyní (ty hliníkové příbory se po každém jídle rychle schovají, kdyby náhodou přišla hygiena).

V 97 to vypadalo, že budeme otroky němců a naše firmy do poslední zkrachují. Světe div se, naštěstí se tomu tak nestalo. I když už se Karosa jmenuje Irishbus (značka od Iveco).

A možná i to nalívání peněz do Vítkovic nebylo až tak zbytečné. Za největší krizi ovšem považuji vykradení českých bank. většina těch, kteří najednou zbohatli, pouze prokopali tunýlek... a ten pak stát musel zaházet snad stovkami miliard.

Zatímco řadový Čech jásal nad sametovou revolucí, Havel mírumilovně zastavil vývoz zbraní (naše trhy zabrali ještě mírumilovnější američané) a řekl, že s Ruskem obchodovat nebudeme (největší odbytiště našich produktů), ti, kteří stáli nohama na zemi věděli, že vyvážet není kam, firmy se dlouho neudrží, nebo to bude moc pracné, tak raději přistoupili na plán B - dokud jsou ještě peníze, bereme je, sbalíme si kufry a hurá za svým bysnisem.

Ale jak se zdá, prázdných kufrů je ještě stále dost.

  
Komentář ze dne: 24.01.2008 18:13:29     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Zbynek] - Zbyněk Janoška (zbynek.janoska@centrum.cz)
Titulek: Re:
náš průmysl nebyl konkurenceschopný. nemohli jsme se rovnat ničím zahraničním značkám. kdyby vláda uměle zadržovala trh, byli bysme na tom ještě hůř než jsme. takto přežili ti, kteří se dokázali vyrovnat zahraničním firmám, ti, kteří na to neměli, zkrachovali. Tady není chyba na straně vlády. S bankami je to ovšem něco jiného. A do turisťáku jsem nikdy nechodil

    
Komentář ze dne: 24.01.2008 18:29:18     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes [admin] (@)
Titulek: Re: Re:
S tím turisťákem je to možná škoda. Například zemědělství nám záviděl i západ... Byli jsme zaostalí kvůli spoustě překážek, které stály v cestě vývoji... embargo apod.. ale to je jen o investicích. Zázemí lidí, kteří své práci rozumí, možná díky spoustě úskalí víc, než lidé na západě, tady byli. Pokud mohl přijít favorit po takové plečce, jako je stodvacítka, nevidím nereálnou modernizaci jinde. Navíc, u nás je podnik jménem Branecké železárny. Vyrábí součásti pro Škoda Auto na strojích starých i přes 50 let. Ještě donedávna se v rožnově vyrábělo na linkách z konce osmdesátých let pro Motorolu. A například do výroby se měla roku 1989 zavést první česká digitální kamera. Ale to vše se zménou trhu zbrzdilo, či rozpadem výzkumných středisek zcela zastavilo. Zase tak zaostali a nekonkurenčněschopní, jak píšeš, jsme zdaleka nebyli. Ale mnohaleté dotování Ruska (a jeho diktát) nás stálo své... Škoda roku 68 - to jsme ještě zdatně konkurovat mohli.

      
Komentář ze dne: 24.01.2008 19:02:36     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Zbynek] - Zbyněk Janoška (zbynek.janoska@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
myslím, že o tesle jsme se už kdysi bavili. neříkám, že výrobky byly špatné a výroba zaostalá. Vyráběli jsme stejně dobré věci (mnohdy) jako jiní, ale efektivita práce byla mizivá. U nás se pracovalo u linek jako za starého dobrého Henryho Forda a zahraniční firmy už měly dávno zavedené kaizeny. Naše výrobky byly moc drahé, proto spousta firem nedokázala konkurovat. Navíc v druhé polovině byla v ČR jako v jediné středoevropské zemi ekonomická recese, takže ten rozdíl se ještě zvětšil. Se zemědelstvím máš pravdu. To bylo na výši, ale například cukrovary zkoupily zahraniční firmy a zlikvidovali je, aby si usnadnili přístup na náš trh.
Takže víceméně s tebou souhlasím

        
Komentář ze dne: 24.01.2008 20:25:43     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes [admin] (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
Ano, produktivita práce, ač v každé socialistické učebnici vychvalovaná až do nebe, byla mizerná. Aneb třetina podniku na procházce po areálu vagónky studénky s cigárem v puse oné produktivitě už vůbec nepřispěla.

        
Komentář ze dne: 25.01.2008 13:36:26     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - tiny (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
Text tohoto komentáře byl vymazán, jelikož porušoval publikační pravidla našeho časopisu! Redakce

Komentář ze dne: 25.01.2008 13:41:40     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - tiny (@)
Titulek:
Milý zlatý, polemizoval bych tvrzením, že se všude o své důchodce postará stát a že se mají jako prasata v žitě. To je velký omyl. Pokud už se nějací důchodci někde tak mají, museli si na to celej život tvrdě šetřit. Takže důchodová reforma je nevyhnutelná. Jinak mám v hrubých rysech někdy podobné pocity...

Komentář ze dne: 27.01.2008 10:09:36     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Kozííí] - Pavel Kotrba (koziii@seznam.cz)
Titulek:
zamyšlení přesně udeřené na hlavičku problému
ovšem toto je často spekulovaný problém a Češi nadávají pořád ať je nám jakkoli, takže mi nic moc nového nepřineslo, záměrně říkám nového, protože to je to jediné co mi to nedalo, ale dalo mi nahlédnout do útrob běžného občana, který píše své úvahy
kdybych si nemyslel něco o hrachu a zdi tak bych ti poradil at tam připíšeš datum a jméno Richard Schlötz a pošli to PČr


 .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz