.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Březen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

 .: Online
Stránku si právě čte 5 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: Moje reakce na kritiku mezinárodních organizací na adresu České republiky
(ze dne 27.04.2008, autor článku: Harr)

Komentář ze dne: 27.04.2008 09:36:17     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes (@)
Titulek:
Je to rubrika názory, tedy budiž. Aktuální politická situace mi také neimponuje (řekl bych, že výrazným provokačním článkem je ČSSD s KSČM, je ubohost ODS, že se nechává vyprovokovat k podobnému jednání), ovšem článek se mi jeví až přehnaně jednostranný. V Opavě je na radnici ODS a mohu jen říci, že jsem se doposud s lepším jednáním nikde (s jinými straníky) nesetkal. Pokud nedokáže sociální smír udržet vláda, má své nástroje ještě kraj a města. Opava například bude vyplácet od příštího roku stipendia studentům z Opavy 30 000 korun ročně, příspívá mladým lidem na spoustu projektů a ještě jsem nepoznal nikoho, kdo by o pomoc žádal a nedostal ji. 30 korun u doktora - má to své výhody, ovšem lidé zvyklí 60 let neplatit jen stěží přijmou nový poplatek. Na druhou stranu raději obětují 30 korun, než dvě hodiny čekat, až se důchodci vypovídají. U nás bylo běžné, že se scházeli u doktora, zašli jen ze zvědavosti - keho tam dneska potkam v čekarni.

Komentář ze dne: 27.04.2008 21:05:19     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - epona (@)
Titulek:
Je to názor, fajn beru, každý máme nějaký, ale existují mezinárodní závazky, které naše vláda plnit musí, ať se jí líbí nebo ne. Kdyby neplnila, napaří ji, pokud budu na chvíli pod mezinárodní organizací chápat např. EU, takovou pokutu, že nám zaskřípou zuby všem a přitom její požadavek může být z našeho občanského hlediska naprostá kravina. Z vyššího pohledu ovšem tahle kravina je důležitou cihličkou, která slouží k unifikaci právního řádu. A jednou jsme se stali členy, tedy nás vážou nejen práva, ale i povinnosti. Nebýt těchto mezinárodních organizací, které strkají nos do našich záležitostí, sotva by byly peníze na „tam to a hen to.“ Sotva by přišla pomoc, když je potřeba.
Se školným na VŠ jsem na vážkách. Studentů je příliš! Málo už lidi studují ze zájmu. Najednou se společnost dělí na ty s titulem a ty bez něj. Vytrácí se osobní přístup učitele ke studentovi. Celé se to staví na takový piedestal, že ostatní profese, které nevyžadují vysokoškolské vzdělání, jsou méně potřebné, ale opak je pravdou. Stará řemesla, která se předávala z generace na generaci, by měla být rozvíjena a ceněna. Je potřeba vzbudit zájem těch, které rozhodnutí teprve čeká, a taky změnit prostředí, protože tohle si vytváříme sami. Když u doktora nejdříve přijmou titulované a ty ostatní až pak. Když sotva prodavačka řekne, že jen brigádničí, ale studuje práva, hned na ni koukají a JEDNAJÍ s ní jinak, kdo by nechtěl mít titul. Vždyť v dnešní době se dá koupit téměř cokoliv a když na to někdo má ... No a to mi přijde jako slabá stránka školného. Změna je každopádně potřebná, jen si nejsem jistá, jestli je tohle správný krok, protože peníze nerovnají se studijní potenciál a zájem. Vrátila bych se k testování znalostí z oboru a pohovoru, protože TSP, OSP a podobné hovadiny sice zjistí, jestli na to člověk stačí kapacitou mozku, ale už ne zájmem, osobnostními rysy, snahou a pílí ... Dneska si každý řekne, tak co, zkusím to .. něco tam poškrtám a uvidím ...

Komentář ze dne: 28.04.2008 13:30:13     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Kozííí] - Pavel Kotrba (koziii@seznam.cz)
Titulek:
ano-mnoho let se naše země svíjí a tím nemyslím těch posledních pár let od sametové revoluce, ale asi od nástupu Habsburků do roku 1918 a pak od roku 1938 znovu.
Vláda zdůvodnuje zdražování a poplatky tím, že se musí vyrovnat státní dluh, ale už jen málokdo zaručí že se tak stane. Každá vláda má jiné metody, ale fakt je ten že to vždycky odnesou lidi a je úplně jedno, kdo je u koryta.
plnění mezinárodních smluv je důležité a opravdu lepší než sankce za nedodržení a otevřenost našeho státu schvaluji, konzervativnost je opravdu vizitkou jen dobrého totalitního režimu.
"Rýpejme do věcí, které tšžko ovlivníme"

Komentář ze dne: 29.04.2008 22:55:08     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Ivo-Hary (@fofr)
Titulek:
Myslím, že předmětný článek je ukázkovým příkladem politické naivity a hurávlastenectví, ostatně páně Kovalčíkova díla znám už z dřívějška a pražádný respekt ve mně nebudila ...
Omlouvám se, že se mi nechce rozebírat jedno téma za druhým, ale aspoň jednu větu: konfederace Izraele a Palestiny je za současného stavu hodně černý humor. To o americkém území pro Srbsko - to snad už ani humor není, jen čirá fantasy.


 .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz