.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Březen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

 .: Online
Stránku si právě čte 1 člověk.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: Richard Krajčo: Nikdy není dost jízd v protisměru
(ze dne 10.09.2008, autor článku: Karolína Maxová)

Komentář ze dne: 11.09.2008 10:23:52     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Harr (Harr@atlas.cz)
Titulek:
Předložila jsi nám další "rozhovor přes maily"...použila jsi vhodné otázky, dočkala ses celkem zajímavých odpovědí. Richard Krajčo patří mezi velmi zajímavé osobnosti našeho hudebně-dramatického světa, nikdy jej nelákaly stojaté vody, vždy se snažil být tou štikou, která s nimi pohne, bez ohledu na to, jak se k tomu postaví ostatní veřejnost. Je oblíben i zatracován, jeho projekty nejsou vždy jen líbivé, ale pokaždé mnoho řeknou. Určitě potěšíš jak fanoušky tak i ty, co jej zrovna "nemusí". Třeba si i někteří poopraví názor. Rozhodně jsem si rozhovor přečetla s chutí, jsem za něj velmi ráda.

Komentář ze dne: 11.09.2008 18:35:07     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - WhiteShadow (@)
Titulek:
Opět skvělá práce, zajímavé otázky i odpovědi a navíc mně sympatický hudebník.
Nejvíce mě v rozhovoru zaujala část o objektivitě uměleckých kritiků, a to v návaznosti na nedávnou tématickou diskuzi tady na Postřehu.
"..ale řekněme si narovinu- žádná recenze nikdy nemůže být objektivní. Je to určitý úhel pohledu jedné osoby, v daný okamžik na určitý vjem.

Komentář ze dne: 12.09.2008 20:41:27     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Kozííí] - Pavel Kotrba (poezie@postreh.com)
Titulek:
malá reakce na Honzu ... aneb jakákoli kritika je nepodstatná pokud k dílu není vedena diskuze více stran ... to je takový kompromis k tvému názoru, protože více subjektivních kriti dává dohromady objektivnější celek

k hodnocení článku bych se jen opakoval, děkuji i panu Krajčovi za inteligentní odpovědi, možná mně chyběla jedna otázka a na ni odpověď:

Richarde, člověk sleduje dlouho Vaši kariéru a je jen málo věcí, za které by si Vás nemohl vážit... divadlo, film, výtečná hudba - akustické turné, odmítání zpěvu na playback. Ale je zde jedna věc, která se změnila. Odpor ke komerčním televizím kdysi býval, ale před časem jste se objevil v "novácké" hitparádě ESO jako host Leoše Mareše. Proč? Co změnilo Váš názor na komerční stanice? Děkuji za odpověď

  
Komentář ze dne: 12.09.2008 20:53:42     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - autorka Karolína Maxová (@)
Titulek: Re:
Zdravím Pavle...pokud vím já, hlavním problém byl Vladimír Železný, který kdysi Kryštofy ostře a neslušně kritizoval ve svém Volejte, nešlo tedy podle mě o hlavně komerci ale o osobnost ředitele...a nikdy nezpívali na playback....

    
Komentář ze dne: 12.09.2008 21:26:16     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Kozííí] - Pavel Kotrba (poezie@postreh.com)
Titulek: Re: Re:
ano, za to si jich vážím, neřekl jsem že zpívali, to bych si zrovna u této skupiny nedovolil

Komentář ze dne: 13.09.2008 11:46:21     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Raphael (@)
Titulek: Kryštof
Na otázkách je vidět, že se o skupinu Kryštof doopravdy zajímáš, což je velké plus. Já se o ně zajímám hlavně skrz jejich texty a hudbu, takže mě hlavně zajímali věci okolo nového textaře. Mě byli totiž staré texty přece jen bližší. Každopádně Kryštof považuji za jednu z nejlepších českých kapel. Moc dobře si pamatuju, jak zpívali na andělovi s přelepenými ústy. Komerce je komerce a Kryštof samozřejmě neni žádný underground, takže proč je odsuzovat, že se objeví třeba v Esu, vždyť právě kvůli nim, bych se na něj určitě podíval.

Komentář ze dne: 13.09.2008 13:14:31     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - grygaruv atelier (@)
Titulek:
ja tolik nadsena nejsem. mam za sebou pulrocni kurz zurnalistiky na VOŠP a podle toho, co mi tam nalili do hlavy bych delala rozhovor jinak. je rozhodne moc dobre, ze sis o panu krajcovi zjistila pred rozhovorem tolik informaci, ale bohuzel jsi je tam nacpala takovym dost nasilnym zpusobem. mne osobne vadi, kfyz na sebe otazky vubec nenavazuji, kdyz tvoje otazka nenavazuje vubec na predchozi odpoved. nevim, jak jsi rozhovor delala, ale jestli jsi jen po mailu zaslala otazky a dostala odpovedi, tak to tak nutne musi byt. jestli ne, tak to zpusobuje hutnost otazky - podle mne hlavni problem tveho rozhovoru. otazky casto delsi a informativnejsi nez odpoved, dotazovaneho pripravujes o prostor. otazka by mela idealne dat podnet vypraveni dotazovaneho, ne ze reporter vylici situaci sam a dotazovaneho necha temer jen pritakat. napr. otazka, ve ktere licis, ze krajcova matka vyklada z karet je pro mne odstrasujici priklad - tohle klidne mohl rict pan krajco sam, kdybys ho na to jen navedla.
pokud je rozhovor delany mailem, vysvetluje se priserne "hihihi". samozrejme se pise (smich). mohla s to ale po dohode s panem krajcem upravit, to se tak dela. jinak dik za prispevek, jiste jsi pecliva.

  
Komentář ze dne: 13.09.2008 14:39:38     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - autorka Karolína Maxová (@)
Titulek: Re:
Diky za nazor. Ano, odeslala jsem otazky a dostala odpovedi. Ono "hihihi" jsem resila s sefredaktorkou. Prirozene jsem navrhovala "(smich)" ale zaroven jsem trvala na tom, ze pro R.Krajca je "hihihi" typicke, pouziva to jak na chatech nebo na foru...
A pak uz prichazi ten nekolikasetlety spor, jestli presne podle osonovy delat to, co me naucili anebo mit vlastni hlavu (viz nazor F.A.Brabce, kdyz hledal Vilema do Maje. Pry ho na castingu vsichni kluci z konzervatore zahrali naprosto stejne a on byl zdesen, ze herecke skoly tady vychovavaj jeden jedinej prototyp "spravneho" herce). Takze klasickejch rozhovoru ma clovek v mediich hafo. Ja chci nechat na zpovidanem, jak na me otazky odpovi.
Mne osobne neprijde ze by to absolutne nenavazovalo :-) ale zaroven uznavam, ze na rozhovor s Matejem Stropnickym jsem mnohem pysnejsi ;-)
Kazdopadne diky...Karolína

  
Komentář ze dne: 14.09.2008 13:51:43     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - ivo-hary (@fofr)
Titulek: Re:
(Toto je reakce na komentář, ne na článek:) Čau "ateliere", věcně nemám žádnou námitlu, ale u nadějného budoucího žurnalisty zamrzí nedbalé psaní, kterí úplně pomíjí velká písmena. Na chybějící diakritiku jsem už poměrně zvyklý, i když kdo bude pracovat s jazykem jako výrobním prostředkem, neměl by tomuto usnadnění podléhat.

    
Komentář ze dne: 14.09.2008 13:57:07     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - ivo-hary (@fofr)
Titulek: Re: Re:
(To jsem ještě já k předchozímu tématu:) Žel vidím, v Karlolínině odpovědi, že i ona tomu nediakritickému nešvaru podlehla. Byl jsem již upozorněn Fotonem, že takto píše více lidí, ale já se obracím na ty, kteří se hodlají zabývat žurnalistikou. A věřím, že česky.

      
Komentář ze dne: 14.09.2008 16:12:35     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - autorka Karolína Maxová (@)
Titulek: Re: Re: Re:
Zdravím. Pochopila jsem dobře, že se mě týká Tvůj druhý přípěvek? Ten který pojednává o diakritice? Krátce vysvětlím - měla jsem kvůli brigádě přehozenou klávesnici do angličtiny. Od práce jsem si rychle odskočila zareagovat na komentář G.A., protože nerada nechávám dotazy k mé práci čekat. Teď už mám volno, tedy i háčky a čárky a tečky, ok? :-) měj se, Karolína

        
Komentář ze dne: 14.09.2008 22:51:49     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - ivo-hary (@fofr)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
Dobře, uznávám, že je to příliš detailistické, a jsem to i přiznal hned při psaní (co na to řekl Foton). Ta shoda s tím, co jsem napadl u předcházejícího příspěvku g.a., se zkrátka naskytla. Nebudu to dále rozpitvávat.

    
Komentář ze dne: 16.09.2008 20:20:09     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - grygarův ateliér (@)
Titulek: Re: Re:
(komentář ke komentáři, ne k článku?)
s žurnalistikou zřejmě nebudu mít nic společného. studuju design a typografii, dlouhodobě se zabývám VIZUÁLNÍ stránkou písma ve svých obrazech. malá písmenka ke mně zřejmě patří jako hihihi k r. krajčovi (což jsem nevěděla, dík karolíně za informaci). nepokládám postřeh za tolik formální záležitost, abych si nemohla dovolit tuto svou zálibu, byť je gramaticky nesprávná. za diakritiku se tedy omlouvám, ale psala jsem ve spěchu. mrzí mne ale, že snad věnujeme víc času tlachání o (zde nepodstatných) znacích než samotnému článku. grat

Komentář ze dne: 13.09.2008 15:48:59     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Branwen (@)
Titulek:
Na člověka, který se o pana Krajča nikdy zvlášť nezajímal, jsem se z Tvého rozhovoru dozvěděla poměrně dost. Svou informační funkci splnil dobře. Otázky, které jsi kladla, byly poměrně obsáhlé (místy možná až zbytečně) a jejich formulace mají tendenci sklouzávat do určité upjatosti. Mám z toho pocit,jako by ten rozhovor dělal někdo nejmíň padesátiletý a ne mladá dívka jako jsi Ty.Určitým mínusem rozhovoru přes mail je nenávaznost otázek a odpovědí. Ty sis vybrala dvě známé osobnosti a zpovídala je mailem, mě by docela zajímalo,jak by vypadal Tvůj rozhovor pořízený "naživo". tedy včetně Tvých třeba nepřipravených reakcí, s někým z Tvého okolí. Ne tedy nutně s umělcem či politikem, ale někým, kdo má zajímavého koníčka, zajímavou práci, dělá či umí něco ne zcela běžného. Myslím, že takový rozhovor by byl přitažlivý i pro čtenáře Postřehu. Talent na to máš zcela určitě.


 .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz