.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...
... se stát autorem
... znát lidi kolem Postřehu
... sponzorovat Postřeh
... vložit/upravit článek
Boží Dar
 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    

 .: Online
Stránku si právě čte 10 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie
Chata v České KanaděChataUbytování velkých skupinPenzion v Jižních ČecháchPenzion v KunžakuRybařeníJižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkChata u rybníka KomorníkaUbytování Česká KanadaKomorníkUbytování v Jižních Čechách
 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: Mistrovství ČR dětí a mládeže v radioelektronice 2006 - zahájení
(ze dne 24.05.2006, autor článku: Histes)

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 
Čarodějnice létá na: 
(Ochrana proti spamu
doplňte slovo do pole)
 


zbývá znaků:   zapsáno znaků:

    

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domeny.cz[/odkaz], [email]jmeno@domena.cz[/email]

S vložením komentáře souhlasíte s našimi podmínkami

************** * **************

Mistrovství ČR dětí a mládeže v radioelektronice 2006 - zahájení
maly1.jpgV několika následujících článcích Vás seznámíme s děním na Mistrovství České republiky dětí a mládeže v radioelektronice Olomouc 2006, které uspořádal Dům dětí a mládeže Olomouc. Začínáme slavnostním zahájením soutěže...


Unavení i čilí, koncentrovaní, vědomosti naplnění, vyděšení či vyhladovělí dorazili studenti základních a středních škol do olomouckého Domu dětí a mládeže, kde nalezli lék alespoň na poslední případ ve formě veliké bagety. Ač prvním oficiálním jídlem měla být večeře. Ředitel soutěže si donesl elcédéčko spolu  s počítacím strojem a usedl k děrování harddiskové paměti. Do databáze zapsal každého důležité údaje včetně soutěžního čísla, které jste si vylosovali. Už není tajemstvím, že jeden človíček si vytáhl i číslo svého umístění - jedna - a nestalo se mu to poprvé. Po svačině a přátelskému i opačnému pohledu na konkurenty všichni usedli do modrého vysokého autobusu DAF. Čekal jsem okamžité testování všech ovládacích vypínačů světel a ventilátorů, jako tomu bývá na školních výletech, ale opak byl pravdou, hold pro elektronika příliš banální záležitost na to, aby zdvihl ruku.

 

Uprostřed divoké přírody obklopeni lesy v areálu letního tábora OS Kovo Sigma Lutín se autobus vyprázdnil spolu se zavazadly směřujícími spolu se studenty do jednotlivých srubů. To hlavní, elektřina, v nich samozřejmě nechyběla, tak si představte nadšené ukazování svých výtvoru ostatním, třeba kamarádům ze soutěže minulé, se kterými se i rok neviděli. A však řád byl striktně daný, proto se v pět hodin všichni zúčastnili zahajovací ceremonie.

***

"Na začátku si Vás dovolím seznámit s jednou velmi důležitou věcí. Zase jste o rok starší."
Těmito slovy uvítal soutěžící a pořadatele hlavní rozhodčí, František Lupač, na Mistrovství republiky dětí a mládeže v radioelektronice pořádaného Domem dětí a mládeže Olomouc. Upozornil také na praktické využití účasti na soutěži. Svůj výrobek a výsledky prezentovat budoucímu zaměstnavateli, který zajistí trvalý příjem důležitý pro osobní schůzky s děvčaty.
"To co děláte, děláte pro sebe."

Do poroty soutěže zasedli Jaroslav Winkler, Svatoslav Bednář, Ondřej Koloničný, Jiří Bahounek, Petr Michalík, Vladislav Zubr. (Seznam všech pořadatelů naleznete v propozicích). Rozdělili si mezi sebou tři soutěžní kategorie dělené podle věku účastníků.

Následovala stručná slova týkající se průběhu soutěže a slib soutěžících i rozhodčích, že budou hodnotit a vykonávat své funkce svědomitě. V humorném duchu své řeči se OK2LF také rozloučil:
"Přeji Vám úspěšné závodění, děkuji. Co bude dál, ví pořadatel - asi jídlo."

Řečnické štafety se ujal Karel Vrtěl, OK2VNJ, hlavní organizátor celé soutěže. Seznámil nás se sponzory, bez kterých už se v dnešním svobodném světě dělá cokoli těžko a o to hůře se hledají. Dlouholetým partnerem Olomouckých radiotechniků je pan Zdeněk Krčmář (EZK), jehož stavebnice stavěla skupina do 11 let (Ž1) a od 16 do 19 let (M). Do soutěže věnoval ceny pro vítěze. Druhým velkým sponzorem celorepublikového klání byla vůbec poprvé slezská společnost TIPA, která připravila stavebnice pro kategorii od 12 do 16 let (Ž2) a zásobila všechny účastníky součástkami o váze bezesporu několika desítek kilogramů. (od kondenzátrů, mechanických prvků až po dnešní integrované obvody). PC MEGA dodala věcné ceny a pochopitelně celou soutěž zastřešil Český radioklub a DDM Olomouc.


Karel Vrtěl vlevo, František Lupač

Závěr slavnostního zahájení patřil řediteli soutěže, Schejbalovi Tomášovi, který popřál úspěch všem soutěžícím. A dál bylo opravdu jídlo.

Ke stažení:
sestříhaný audio záznam slavnostního zahájení soutěže ve formátu MP3
64kbit/s -- 2,68 MB
128kbit/s -- 5,37 MB
***
Propozice soutěže (PDF)

Pokračování v dalším článku... .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz