.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...
... se stát autorem
... znát lidi kolem Postřehu
... sponzorovat Postřeh
... vložit/upravit článek
Boží Dar
 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Listopad  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       

 .: Online
Stránku si právě čte 1 člověk.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie
Chata v České KanaděChataUbytování velkých skupinPenzion v Jižních ČecháchPenzion v KunžakuRybařeníJižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkChata u rybníka KomorníkaUbytování Česká KanadaKomorníkUbytování v Jižních Čechách
 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: Záznam literárně-hudebního večeru Být prachem, Makretka!
(ze dne 17.12.2006, autor článku: Histes)

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 
Čarodějnice létá na: 
(Ochrana proti spamu
doplňte slovo do pole)
 


zbývá znaků:   zapsáno znaků:

    

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domeny.cz[/odkaz], [email]jmeno@domena.cz[/email]

S vložením komentáře souhlasíte s našimi podmínkami

************** * **************

Záznam literárně-hudebního večeru Být prachem, Makretka!
Těm kteří se z jakýchkoli důvodů nemohli dostavit na první prezentační akci magazínu, zprostředkováváme poslech celého večeru. Náš audio archiv nabývá na kulturní hodnotě :).. Záznam realizoval Post-v (Postřeh audio video).

O záznamu
Nahrávali jsme přes vlastní techniku našeho malého nahrávacího studia. Smixovaný záznam zaznamenali na Hi-MD medium formátu společnosti Sony. Veškerá kabeláž byla vyrobena na míru sálu i vybavení, které jsme použili k reprodukci.

Příprava a rozvržení snímání bylo připravováno měsíc, bohužel k završení, praktickému nazkoušení nám zbyly pouze dvě hodiny, ve kterých jsme nebyli schopni předzkoušet všechna čísla a někteří zapomněli dodržet správné vzdálenosti od mikrofonů - to je důvodem nevyváženosti některých hudebních příspěvků.

Zvukař stojí nehorázné peníze, já jsem potřeboval být mezi účinkujícími a kontrolovat průběh vystoupení, proto jsem vypracoval protokol hlasitostí vstupů i výstupů, který jsem předal kamarádovi z elektrotechnické školy. Podle protokolu vždy přenastavil hlasitosti. Příkladem nečekané situace je třetí track, kdy si Milan Bátor sednul ke stáhnutému mikrofonu, který neměl být pro toto číslo využit. Zvukař, který zvučil poprvé v životě naštěstí včas zareagoval a porušil pravidla protokolu a zesílil jiný vstup na mixážním pultu.

Snímání autorského čtení - kompromis
Většina z vystupujících neměla zkušenosti s mikrofony, reprodukcí, proto byl mikrofon postaven bokem a vystupující si jej nemuseli všímat a s klidem se soustředit na čtení. Větší vzdálenost jsme dorovnali větším zesílením předzesilovače, sice na úkor užší frekvenční charakteristiky a menšího odstupu Signál/Šum. Tímto jsme eliminovali rozdíly hlasitostí při pohnutí hlavy na stranu či dolů, lehkému vzdálení, či přesunu a dali větší prostor klimatizaci, která se aktivovala při vydýchání sálu. Nebyly realizovány odposlechy, reprodukce byla namířena pouze do sálu a její hlasitost nastavena tak, aby ji nezaregistrovali vystupující a nebyli zbytečně znervóznění nezvykem z poslechu vlastního hlasu.

David a Milan Bátor se v hudební části rozhodli vypustit reprodukci
Odstavili mikrofony, čímž by málem zabránili záznamu. Pohotový zvukař však vytáhl na maximum zesílení všech okolních mikrofonů a vydařil se záznam alespoň v příšerné kvalitě. Po dvou hodinách počítačového zpracování a kombinací zhruba 15 efektů se podařilo ze záznamu vytvořit slušnou nahrávku - o hudební vystoupení Bátorů tedy nepřijdete. Jelikož bylo zpracování velmi náročné, úpravu zvuku představování děl jsem nerealizoval - alespoň můžete srovnat kvalitu proslovu a samotné hudby.

Také jsem vynechal použití mikrofonu ve svém pásmu
Při uvádění svých skladeb jsem se rozhodl nevyužít mikrofon, nebylo v plánu jej snímat, ale vzhledem k tomu, že mě zachytily zadní mikrofony, ve verzi kompletního záznamu (kde máte možnost si vybrat pouze jednu skladbu, nezabaleno do zipu) jsou i představení skladeb ke stažení - pochopitelně ne ve studiové kvalitě.

Nejlépe se povedly záznamy klavíru
Jelikož nejčastěji nahrávám klavír - už po dobu tří let, podařilo se jej taky nejlépe nazvučit. Byl snímán stereofonně - ze dvou stran pro lepší prostorový efekt.

Zpracování záznamu
Záznam byl z Hi-MD média překonvertován do formátu Open MG, prázné zvukové stopy promazány, užitečné soubory překonvertovány do Wav za pomocí ukrajinského software Hi-MD render. Pak probíhala normalizace, limitace šumu, dorovnání hlasitosti stop, stříhání, spojování. Trocha prostorového efektu byla dodána autorskému čtení v programu Cool Edit 2000, také nahrávky hudebního pásma Milana Bátora byly kultivovány do posluchatelné podoby. Klavírní příspěvky nebyly nikterak počítačově upravovány, záznam nebylo potřeba nikterak zlepšovat. Práce editace záznamu celkem zabrala 12 hodin.

A zakončení koncertu nejdelší skladbou Být prachem, Makretka! si neposlechnete
Aneb, nemějte příště línou prdel a pusu plnou planých slov, přijďte. Tak dlouhé pásmo já osobně už buď nebudu mít nikdy, nebo hodně dlouho ne. Nerad se opakuji při hraní, nerad hraju to co se mi nezdá jako vyjímečné.

Záznam je volně šiřitelný, je zakázáno jej zneužít pro vlastní účely propagace (nechlubte se cizím peřím, není to pěkné)

Během týdne dodám záznam ve studiové kvalitě s bitrate 1411 kbps, bude k dispozici rovněž oficiální záznam v zipu, který se vejde na jedno CD (pokud se podaří vypustit 18 minut pomocí vypuštění proslovů, možná některých méně zajímavých čísel)

úložiště záznamů: http://data.richardvacula.com/byt_prachem_makretka

Oficiální CD z vystoupení (zkráceno o 30 minut): http://data.richardvacula.com/byt_prachem_makretka/80_minutove_cd_oficialni_distribuce.zip

 

  .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz