.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...
... se stát autorem
... znát lidi kolem Postřehu
... sponzorovat Postřeh
... vložit/upravit článek
Boží Dar
 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28    

 .: Online
Stránku si právě čte 37 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie
Chata v České KanaděChataUbytování velkých skupinPenzion v Jižních ČecháchPenzion v KunžakuRybařeníJižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkChata u rybníka KomorníkaUbytování Česká KanadaKomorníkUbytování v Jižních Čechách
 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: Zelený čtvrtek křesťana Čunka
(ze dne 13.04.2007, autor článku: GreenEyes)

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 
Čarodějnice létá na: 
(Ochrana proti spamu
doplňte slovo do pole)
 


zbývá znaků:   zapsáno znaků:

    

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domeny.cz[/odkaz], [email]jmeno@domena.cz[/email]

S vložením komentáře souhlasíte s našimi podmínkami

************** * **************

Zelený čtvrtek křesťana Čunka
maly-beranek.JPG  male-kleste.JPG  male-logo-kdu.JPG
Anotace: aneb malá lekce lékařské terminologie


           Současná česká vláda se rodila ve velkých mukách. Koaliční těhotenství bylo protrahované a komplikované. Porod začal zadečkem napřed a dítě doslova uvízlo v porodních cestách. Přes veškeré snahy zdravotnického týmu se nakonec muselo sáhnout k císařskému řezu, který provedl zkušený odborník v oborech porodnictví a politické přeběhlictví MUDr. Michal Pohanka, jemuž asistoval  porodník-začátečník ing. Miloš Melčák.

V šestinedělí to jakž takž šlo. Ale pak se ukázalo, že děťátko trpí mnoha vrozenými vadami. Opomineme gripeny a radary. Ty jsou se životem slučitelné.

Postupně se ale začaly objevovat neurologické a psychiatrické symptomy. Nejdřív postihly ministra Schwarzenberga: trpěl patickou ospalostí a na televizních záběrech  z parlamentu byl téměř  permanentně sedící-spící. Zmaten náhlým probuzením, mluvil stále jakoby ze snu – jinak se některé jeho výroky vysvětlit ani nedají.

            Vzápětí se u premiéra Topolánka projevily motorické poruchy: při parlamentních schůzích se mu vztyčoval prostředník.

            Křeče se u koaliční „svaté trojice“ vyskytly poprvé, když policie zahájila trestní stíhaní předsedy KDU-ČSL Jiřího Čunka pro údajné převzetí úplatku ve výši půl milionu korun českých. Stejnou částku Čunek zvláštní shodou okolností vzápětí uložil na svůj osobní účet. Z názvu politického seskupení, do jehož řad  Čunek patří, vyplývá, že  pravdomluvnost by měla být jeho silnou stránkou.  Jenže Čunka postihly poruchy jednání a chovaní. Projevila se u něj pseudolalia fantastica (česky bájivá lhavost): jako rošťák vyprávěl každý den jinou historku o původu peněz. Při záchvatech agorafobie se schovával před novináři, nezvedal telefony a jednou dokonce nepřišel k policejnímu výslechu.

            Vicepremiér Čunek, narozený v roce 1959, musel zákonitě navštěvovat socialistickou základku. Tam se učilo, že jednou přátelští a usměvaví děti celého světa - děti  bílé, černé, žluté, červené –  láskyplně obejmou zeměkoulí a snad i Slunce. Čunek asi chodil víc za školu, než do školy. Nebo školu navštěvoval pravidelně, ale pomocnou. Jinak by sotva kdy na adresu snědších spoluobčanů řekl to, co řekl.  

Když  voličům doporučil „To se budete muset jet někam opálit“, tak mě poprvé napadlo, že možná zdravotní problémy jen simuluje, že patrně existuje nějaké Sdružení majitelů solárních studii a že snad tato organizace sponzoruje KDU-ČSL.

Neuteklo ani půlroku a na veřejnost se dostal další průšvih s nezanedbatelnou finanční částkou. Tentokrát ODSacký. Obdrželi  pro nic za nic pět melounů. Na otázku: „Kdo pětimilionový dar zprostředkoval?“, manažer ODS Jaroslav Jurečka reagoval jak sovětský partyzán za druhé světové: „To neřeknu!“. Tajnůstkářsky se tvářil i Jiří Chvojka, mistopředseda představenstva firmy Minority, která údajně  tento sponzorský dar ODS věnovala: „ Jak to bylo doopravdy, řekneme později“. Měl to říci rovnou španělsky – maňana. Čili zítra, pozítří, někdy příště… Také možná nikdy…

Definitivně „svatá trojice“ nakřapla na Zelený čtvrtek. Podle evangelia myl Ježíš tento den po večeři nohy svých učedníků. A také jim slíbil, že jednou přijde Duch pravdy.

            Křesťan Čunek zjevně evangelia nečetl a pravdu nepromluvil ani v tento, pro jeho církev tak významný, den.

            Hned ráno 5. dubna 2007 mu to nandal Topolánek. Premiér, jehož obvyklý verbální projev je jakousi podivnou směsicí koprolalie, kombinovanou se zálibou v alegoriích a citacích, se tentokrát vyjádřil slušně. Už  prý nechce nechávat rozhodnutí o odchodu z vlády na Jiřím Čunkovi, neboť jemu, Topolánkovi,  dochází trpělivost a chce Čunka odvolat sám.

            Kdo jiný, než zelení, mohl připomenout Čunkovi skutečný význam Zeleného čtvrtku? „Další setrvání lidoveckého předsedy Jiřího Čunka ve vládních funkcích by pro zelené mohlo být důvodem k odchodu z koalice“, prohlásil pozdě odpoledne vicepremiér a předseda jejich strany Bursík.

            Zdálo se tedy, že se blíží Čunkova poslední večeře.

On se ale nedal a opáčil: „Jakýkoli jednostranný krok by vyvolal velké komplikace a nevěřím, že by to premiér udělal", řekl tentýž den Právu. Pak zas šel do sebe, přestal zvedat mobilní telefon a reagovat na SMS zprávy.

Do onoho dětinského konfliktu vstoupil další křesťan. Poslanec KDU-ČSL vyhrnul rukávy, málem ukázal pěsti, ale pak jen razantně prohlásil, že by Čunkovo odvolání znamenalo jednostranné vypovězení koaliční smlouvy.

Konečnou diagnózu vlády vyslovil senátor a člen výkonné rady ODS Jaroslav Kubera: „Vláda je slepenec a vše musí být výsledkem kompromisu“.

Ano, už jsem napsala, že děťátko trpí různými vrozenými poruchami. Vláda je opravdu jakýsi mutovaný slepenec. Takže pokud se stane, že se nějaká ta vada, naprosto neslučitelná se životem, projeví při hlasování o daních, dítko zemře. Jestli se svaté trojici do té doby podaří zrušit pohřebné, bude muset provést jeho kremaci na svoje náklady. Neobjeví-li se samozřejmě nějaký další tajemný sponzor…. .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz