.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Březen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

 .: Online
Stránku si právě čtou 2 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: O dnešní společnosti aneb jak se stát neúprosnou šelmou
(ze dne 30.06.2007, autor článku: Ann. J.)

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 
Čarodějnice létá na: 
(Ochrana proti spamu
doplňte slovo do pole)
 


zbývá znaků:   zapsáno znaků:

    

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domeny.cz[/odkaz], [email]jmeno@domena.cz[/email]

S vložením komentáře souhlasíte s našimi podmínkami

************** * **************

O dnešní společnosti aneb jak se stát neúprosnou šelmou
Cenné rady, bez nichž se člověk v dnešní společnosti zřejmě neobejde.


Jedním z hlavních důvodů této práce je upozornit na skutečnost, že lidé nejen že ztrácejí schopnost samostatného myšlení, oni o to ani neusilují, protože „přemýšlet je přeci těžké“ a pokud se dá něčemu tak obtížnému vyhnout, proč bychom tak neučinili, že?

 

/Pokud jste plachou a citově založenou osobou, doporučuji Vám, abyste tento list odložili, protože zde skutečně nenaleznete nic, co by Váš romantický životní postoj umocnilo či snad ospravedlnilo./

1. Je naprosto nepřípustné mít vlastní názor. Tomu musíte předejít co nejdříve. Proto všem doporučuji, aby se obrovským obloukem vyhýbali četbě čehokoli, co by snad mohlo připomínat pevnou vazbu knihy! /Jean Jacques Rousseau je za tímto účelem nejvíce nebezpečný. O ostatních, kdo usilovali o to, aby pomohli svými zkušenostmi dalším generacím ani nemluvě./

Svou mysl nejlépe živte tím, kdo vyhraje další kolo Superstar či tím, kdo že prožije další nádherný románek v úchvatné reality show. Čtěte pouze varování ministerstva zdravotnictví na krabičkách tabákových výrobků, ale pozor. Nedodržujte je!

2. Pokud máte ve svém osobním slovníku červeně podtržena slova slušnost či snad úcta, není divu, že nepatříte mezi společenskou smetánku.

Ne, ne a ještě jednou ne. Nebuďte bláhoví, city a zdvořilost jsou známkou slabosti, kterou druzí okamžitě vycítí a nemeškají vše použít proti Vám. Nač opakovat, co je již zapomenuto? Drazí, cožpak jste se zbláznili? Okamžitě tento list ze slovníku vytrhněte. Nebo ještě lépe celý slovník vyhoďte, dokud je ještě čas a Vy nedošli vážného úrazu! Doporučuji Vám užívat výrazy typu „nečum, neser“. Ty by Vám měly v mnohém dopomoci získat si váženého postavení.

3. Ve slohových pracích se zdržujte práva na témata, která nejsou profesorům blízká, jakkoli by mohla být závažná či dobře propracovaná. Tím jen upozorníte na skutečnost z bodu 1, která je pro Vaše další možné úspěchy více nežli nevítaná! Řiďte se absurdními tématy většiny. Zadržte horlivost a popřete svou bytost v celé síle.

Je statisticky dokázáno, že slohová témata typu – Můj pokoj, Moje prázdniny dokáží lépe uchopit právě studenti dodržující veškerá tato psaná pravidla.

4. Narrativní syntax, implicitní a explicitní vyjádření? Romantismus? Realismus? Existencionalismus? Zbláznili jste se? Okamžitě vyškrtněte! S těmito výrazy dojdete tak nanejvýš výsměchu jak profesorů, tak i svých kolegů.

Tak je zaměňte za slova užívaná Vašimi vrstevníky, a pokud Vám v myšlenkách stane Váš oblíbený spisovatel s káravě vztyčeným ukazováčkem, jednoduše jej pošlete do země neznající západ ani východ slunce.

5. Píšete knihu? Snažíte se dodržet syžet a fabuli? Je Vaším cílem poukázat ve Vaší práci na mezilidské vztahy a zaznamenat myšlenky, nalézt důležitý smysl? Odpusťte, ale teď jste rozesmáli i autora těchto rad.

Zapomeňte na to. A to myslím zcela vážně. Pokud se chcete stát oblíbeným člověkem sršícím sebevědomím, odpusťte si zájmy, jež by Vás mohly oddělit od ostatních kolegů. Ale co to povídám. Na zájmy zapomeňte zcela, jestliže se netýkají zájmových dýchánku v nedaleké hospodě se špinavým půllitrem piva.

6. Za šesté byste již měli být schopní splynout s davem tak, že nezbude ve Vaší mysli jediná vzpoura či odpor ke společnosti. Tohoto bodu je nutno dosáhnout.

7. Pokud romanticky smýšlející bytosti neuposlechly již v úvodu této práce mého varování, měly by se nejprve zhluboka nadechnout a posadit se. To, co nyní zjistíte, bude bolestivé. Nadechněte se! Tak tedy… s lítostí oznamuji, že Josef Jakub Jungmann je mrtev.

Ano, je to kruté, ale je to tak. Čím rychleji se s tímto faktem smíříte, tím lépe. Svět nečeká. Vy byste také neměli otálet.

8. Svou psychickou indispozici nutně vyplývající z předešlých sedmi pravidel nahraďte následně: Oblékejte se podle poslední módy, pracujte na své vizáži. Již není možno zabývat se složitými otázkami, pokud správně dodržujete veškerá pravidla.

9. Vítězství rozumu nad citem. Nejedná se o zdravý, leč o bezpochybně nesvobodný rozum, který převládá nad Vašimi myšlenkami. Divíte se, čím to, že se kolem Vás objevuje stále více a více přátel? Čím to, že ti, jenž Vás dříve zavrhovali, stali se Vašimi blízkými přáteli? Je to tím, že již nemají důvod stát proti Vám, protože dodržujete pravidla.

10. Napadlo Vás snad nyní, když jste tak oblíbení a šťastní, Rousseauovo heslo „volnost, rovnost, bratrství“? Jste oproštění od své individuality, proto se cítíte volní. Rovnost se také nedá popřít, jste si rovni se zbytkem chabého stáda. Bratrství? Ale zajisté.

Nesmíte ale zapomenout, že končí tam, kde začínají Vaše problémy.

11. Sledovali jste někdy pořad o divokých zvířatech? V tom případě byste Vaše poznatky měli promítnout do svého života. Buďte neochvějní, hladoví, neúprosní a útoční.

Pokud jste schopni dodržet i tuto radu, nezbývá, než se před Vámi s úctou uklonit. S hrdostí oznamuji, že jste se stali členem tupého stáda, a tudíž Vám již nic podobně absurdního jako schopnost samostatně se rozhodovat, být uctivý a podobné přežitky nebudou bránit ve Vašich úspěších. Blahopřeji z celého srdce!

NA ZÁVĚR NEZBÝVÁ, NEŽ UKONČIT TYTO VZÁCNÉ RADY tím, že upustím od spisovné formy NÁSLEDUJÍCÍ VĚTNOU STAVBOU, kterou jsem zaslechla na autobusové zastávce: „Bach? Co je tohlecto za hovado zas?“ .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz