.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...
... se stát autorem
... znát lidi kolem Postřehu
... sponzorovat Postřeh
... vložit/upravit článek
Boží Dar
 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Srpen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

 .: Online
Stránku si právě čte 5 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie
Chata v České KanaděChataUbytování velkých skupinPenzion v Jižních ČecháchPenzion v KunžakuRybařeníJižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkChata u rybníka KomorníkaUbytování Česká KanadaKomorníkUbytování v Jižních Čechách
 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: Klapka 1950/53/4077 podruhé
(ze dne 03.06.2009, autor článku: Pavel Kotrba)

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 
Čarodějnice létá na: 
(Ochrana proti spamu
doplňte slovo do pole)
 


zbývá znaků:   zapsáno znaků:

    

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domeny.cz[/odkaz], [email]jmeno@domena.cz[/email]

S vložením komentáře souhlasíte s našimi podmínkami

************** * **************

Klapka 1950/53/4077 podruhé

Seriálové klapky a spuště zbraní se můžou dát do pohybu kdykoli.Klapka 1950/53/4077 podruhé. Kdo z nás nikdy neviděl jediný díl M*A*S*H a neřekl si: „Ta válka je to nejnesmyslnější, co si mohlo lidstvo vymyslet pro svou zábavu.". Nejspíš se takových jedinců najde jen málo. M*A*S*H skončil svým dvou set padesátým šestým dílem a s ním začalo doufání, že již nikdy nebude třeba natočit podobný seriál, aby si lidé museli zábavnou formou uvědomovat zbytečnosti války. Bohužel se chystá druhé pokračování a nechybí málo k první klapce skutečného natáčení přímo v Koreji, naživo, se skutečnými bombami, skutečnou bolestí a skutečnou smrtí.

Roku 1953 skončil válečný konflikt mezi Severní a Jižní Koreou. Severní Korea tehdy anektovala Jižní, protože její severní soused odmítl akceptovat úmluvu po 2. světové válce, která politicky rozdělila poloostrova na sovětský a západní blok 38. rovnoběžkou. Do války se zapojily i státy OSN, přičemž největší kontingent zde měly Spojené státy. Boje se přelévaly z jedné strany na druhou, což způsobilo zapojení Číny do války. Nebýt uzavřeného příměří 27. července 1953, jistě by se boje přehouply do 3. světové války a svět by na ni určitě nebyl připravený. Příměří fakticky znamenalo pouze to, že oba státy jsou ve válce, ale neútočí na sebe. Bohužel.  Mezi oběma státy byla vytvořena linie, která je oddělovala. Je mnohem tenčí, než kdykoli předtím.

Nyní se napětí stále více stupňuje a mně se vybavují slova Honzy Kopčila z letošní silvestrovské noci, kdy vyprávěl o věštkyni, od které si nechával budoucnost říše předpovídat Adolf Hitler a neodcházel z té schůzky spokojený. Předpověděla vlastní smrt na den přesně a vyplnilo se to. Předpověděla také válečný konflikt, který vyústí ve světovou válku na roky, ve kterých právě žijeme. Oblastí konfliktu měla, podle ní, být Indočína. Honza předpokládal, že půjde o Indii a Pákistán - obě země disponují jaderným arzenálem a jejich nevraživost je známá. Obávám se, že tady se věštkyně spletla s udáním oblasti. Nechci přikládat takovou důvěru předpovědím vědmy, protože jsem přeci jen realista. Faktem, ale je, že v Jižní a Severní Koreji jsou vyhlášené bojové pohotovosti a mobilizují se i zálohy. Kdo za to může? Dle mého názoru je na vině jedině Severní Korea, která neustále porušuje, nějaké dohody a odstupuje z jednání. Nemluvě o jejím jaderném programu. Co si myslet o, komunismem prohnilém, státu, kde lidé umírají hlady, ale který má obrovskou armádu a zbraně hromadného ničení. Jednou svůj jaderný program zastavili výměnou za hospodářskou a humanitární pomoc, a když demagogové naznali, že je jejich lid nasycen, vše porušili.  Sled událostí bude nyní daleko rychlejší, potencionální válka bude také rychlejší a počet obětí bude, úměrně tomu, stoupat. Při současné světové situaci se bojím, aby nevznikl nový světový válečný konflikt. Karty ještě nejsou rozdány. Jaké koaliční síly by se spojily proti Severní Koreji, a které by se naopak semkly s ní? Českou republiku zavazuje členství v NATO, proto bychom čítali ve zprávách seznamy mrtvých českých vojáků. To stejné platí i pro ostatní členské státy NATO, potažmo také OSN. Jsou zde však státy, které do Severoatlantické aliance nepatří. Rusko je velkým otazníkem v potencionálním rozložení sil. Účastnilo se sice jednání se Severní Koreou, ale jeho postoji nevěřím. Myslím si, že svou náklonnost bude chtít vyměnit za nějaký vojenský ústupek ze strany USA (radar v Brdech, Gruzie,...). Nabízí se mi také Čína, která za poslední dobu prodělala mnoho změn. Je zde sice stále pevný komunistický režim, ale není tak zkostnatělý, jak býval kdysi. Uslyší-li ale volání svého ideového soudruha, pomůže, i když se také zasazovala o zastavení jaderného programu Severní Koreji. Hlavním důvodem nejspíš nebyl mír, ale obava z použití zbraní hromadného ničení proti vlastní suverenitě. Pokud se přimkne, obavy zanikají. Japonsko bude jasně na straně proti Severní Koreji, protože ztratilo jakéhokoli negativního bojového ducha od svržení atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki. Síly jsou tedy poměrně vyrovnané a jazýčkem na vahách je právě Rusko. Věřím (doufám), že se z něj do rozhodující chvíle stane evropský stát.

Vše jsou jen domněnky. Celkovou situaci bych nejraději vyřešil za pár minut několika podpisy. MÍR a všichni podepsat! Hawkey, B. J., Margaret, Maxwell, Scherman, Charles a další jsou staří a unavení a někteří z nich nejsou mezi živými. Nenuťme je se znovu obléct do zeleného eráru a nechat je zesměšňovat již tak směšnou válku. Klapka 2009/...4077 konečná. .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz