.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...
... se stát autorem
... znát lidi kolem Postřehu
... sponzorovat Postřeh
... vložit/upravit článek
Boží Dar
 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    

 .: Online
Stránku si právě čtou 4 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie
Chata v České KanaděChataUbytování velkých skupinPenzion v Jižních ČecháchPenzion v KunžakuRybařeníJižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkChata u rybníka KomorníkaUbytování Česká KanadaKomorníkUbytování v Jižních Čechách
 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: Jako z jiných planet (1. část)
(ze dne 09.04.2006, autor článku: Krtica)

Komentář ze dne: 10.04.2006 08:25:23
Autor: Jarkaj (jarkaj@gmail.com)
Titulek: :-)

není to špatné krti,
asi bych to víc zlidštila, je to dost odborně napsané ;-)...
aleto je jen můj názor ;-)
 

Reakce na komentář
":-)"

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 
Čarodějnice létá na: 
(Ochrana proti spamu
doplňte slovo do pole)
 


zbývá znaků:   zapsáno znaků:

    

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domeny.cz[/odkaz], [email]jmeno@domena.cz[/email]

S vložením komentáře souhlasíte s našimi podmínkami

************** * **************

Jako z jiných planet (1. část)
jinaplanetamaly.jpgSobě někdy připadáme v partnerském soužití. Tolik podobní a tolik rozdílní. Existuje spousta věcí, kterými nás partner dokáže rozčílit. Samozřejmě, někdy naše chování úplně spolehlivě vytáčí jeho. Trochu vám tady přiblížím náhled souladu tradiční představy soužití.

Jen úvodem krátce o tom, jak myslí a „funguje“ muž:
Mužský mozek zpracovává smyslové vjemy na jiných principech, než ženský, dokonce i jednotlivé smyslové orgány fungují odlišně. Muž-lovec byl vybaven schopností především vidět na velkou vzdálenost, byl nadán vůdčími schopnostmi. Zato je vybaven menší slovní zásobou a vystačí zhruba s třetinou denního ženského použití slov a vedlejších znaků. Není tedy div, když svou denní dávku slov vypotřebuje už v práci, nemá pak večer potřebu mluvit doma. Muži žádné specifické řečové centrum v mozku nemají, dominantní je centrum prostorového vnímání, které ženám zcela chybí. Proto muži snadno zaparkují auto i do úzkých prostor a proto se většina žen cítí nad mapou zcela ztracena.

Pro srovnání, jak myslí a „funguje“ žena:
Po několik tisíciletí hospodařila žena se zásobami, dohlížela na oheň a děti, musela mít přehled o tom, co se děje v jejím bezprostředním okolí. Díky tomu mají ženy vyvinuto vynikající periferní vidění, mají i lehčí spánek a dokáží zpracovat několik vjemů najednou. Dospělé ženy používají v průměru 20 000 slov, doprovodných znaků a neverbálních signálů denně. Žena si tedy vykládá mlčení muže, který má potřebu mluvit menší než ona, často jako nezájem, lhostejnost nebo určitý druh vzpoury. Mozek žen má řečová centra hned dvě, současně mají ženy aktivováno i centrum sluchu a obě hemisféry jsou lépe propojeny. Proto mohou vykonávat několik činností najednou.

Čím déle spolu určitý pár žije, tím více se postupně objevují chybičky. V počátku, oči zastřené zamilovaností si člověk svého partnera idealizuje…A tak se pak z těch obdivných pohledů vyklube…

Je tak mužný…Ano, ve všem má jasno, vždy ví co dělat, je tak obdivuhodný…
Časem ženská zjistí, že má doma spíše brouka Pytlíka. Všechno zná, všechno ví ale ty výsledky.  Pokud žena ví, jak na věc, nemůže mu to říct otevřeně, tady totiž ještě ke všemu přibude jeho samolibost, a tak zbývá jen držet jazyk za zuby a nebo ho nějak nenápadně přivést na správný postup.

Jak je statečný a silný…Jistě je, ovšem do té doby, než mu vosa píchne žihadlo a nebo dostane teplotu 37,1°C. To se pak zhroutí a vyžaduje péči jako na pokraji smrti. Pokud onemocní žena, nedostane stejnou péči, vždy se od ní očekává, že bude navařeno a nebo bude aspoň něco k jídlu.

Miluje pořádek…Proto nesnáší utírání prachu na pracovním stole. V jeho dokonalém systému by mu mohla žena způsobit naprostý chaos.  Za malichernost bere partnerčiny připomínky, že se věnuje sbírání naprostých pitomostí a lapačů prachu. A ta každodenní záplava vody v koupelně, vousy v umyvadle, pocákané zrcadlo a odkládání ponožek u postele!

Je dominantní typ…A tak není divu jeho naprosté podceňování významu, postavení a zodpovědnosti partnerky v jejím zaměstnání a naopak přeceňování vlastní pozice a práce. Je to typickým rysem mužského jedince. Ať o sobě tvrdí co chce, ať tvrdí jaké má pochopení pro ženskou duši a emancipaci. S ješitností a nadřazeností nad druhým pohlavím se setkáte prakticky denně ve všech oblastech pracovního i domácího charakteru. Všechno dobré na světě totiž vynalezli muži a za vše špatné mohou ženy. Dokonce i své vlastní chyby hodí na partnerku. Zabouchl si dveře? Určitě za to může jeho žena, zbytečně na něho mluvila a rozptylovala ho. Dokonce mu zapomněla vyndat klíče ze včerejšího saka!

Umí udržet peníze…Neutrácí totiž za zbytečnosti, nehraje karty, automaty apod. To je pravda. Ale nekupuje ani šperky, květiny, dárky a další příjemnosti. Důsledně kontroluje i vydání za domácnost, tvrdí, že malovat není třeba, vždyť se malovalo před deseti lety. A pokud si chce žena na dovolené koupit zmrzlinu, upozorní ji, že jí přibudou kila. Sám ale, bez naprostých výčitek koupí pár lahví vína s poznámkou "do naší vinotéky".

Miluje svou partnerku…Má ji opravdu rád a nemůže bez ní být, což se projevuje i naprostým nepochopením pro jakékoli zdržení při návratu domů, ať už v zaměstnání, při nákupech nebo s kamarádkou. Neustále se vyptává, kde byla, proč neodešla dřív a jestli to bylo doopravdy nutné. Považuje ženu za svůj majetek. To, že doopravdy miluje, se projevuje i v tom, že jí doporučuje přírodní vzhled a dlouhé vlasy, takže ušetří za kadeřníka a kosmetiku. Taky jí chce dopřát co nejvíc klidu a tak odchází, když se žena rozhodne mýt okna nebo gruntovat!

Rád ovládá druhé…Tvrdí, že je to pro muže přirozené. Projevuje se to například tak, že se doma za všech okolností zmocní televizního ovladače. Tvrdí, že je to pracovní deformace, protože v práci musí taky řešit důležité úkoly, podřízeným dává příkazy atd. Tak i doma pro rodinu vybere ten nejvhodnější program. Otázka je, jak asi v práci plní své úkoly, když doma jen neustále nervózně přepíná mezi telenovelou, fotbalem, diskusním pořadem a soutěží. Když pak jdou děti spát, obvykle ani neví, jak dopadla pohádka a kolik skončil fotbal.

Vyznává pravdu…Obvykle se to projeví tak, že prokáže neschopnost předvídat, jak dokáže ublížit příliš rychle vyřčené slovo v nepravou chvíli. Žena pak musí doslova žehlit vztahy s nejbližšími příbuznými a tvrdit, že on to tak nemyslel. Jenže při nejbližší příležitosti se to obrátí proti ní, když třeba její matka blahosklonně řekne“ Já vím, že jsi to tak minule nemyslel.“ A její muž vyštěkne, „Ale já to tak myslel!“. Vyznává totiž heslo, že chlap nikdy nepřizná svoji chybu. Raději práskne uraženě dveřmi.

Nemluví do větru…Stačí, když se žena partnera zeptá na nějakou věc, právě ve chvíli, kdy kreslí tabulky v Excelu a je zle. Muži trpí pozoruhodnou vlastností, nedokážou se koncentrovat na více věcí najednou. Jenže pro ženu není žádný problém současně telefonovat s přítelkyní, sledovat televizní program, žehlit, vařit knedlíky a ještě ohlídat dítě. Z hlediska muže to svědčí o jediném, ženy jsou povrchní a nedokáží udělat jednu věc pořádně.

A další drobnosti… Proč nás při diskuzi na důležité téma odbudou slovy „nedělej z toho drama“?
Proč jsou naprosto neschopní udržet při jídle čistý ubrus?
Proč tak nenávidí nakupování?

jinaplaneta.jpg .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz