.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...
... se stát autorem
... znát lidi kolem Postřehu
... sponzorovat Postřeh
... vložit/upravit článek
Boží Dar
 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Srpen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

 .: Online
Stránku si právě čte 8 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie
Chata v České KanaděChataUbytování velkých skupinPenzion v Jižních ČecháchPenzion v KunžakuRybařeníJižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkChata u rybníka KomorníkaUbytování Česká KanadaKomorníkUbytování v Jižních Čechách
 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: Jako z jiných planet (2. část)
(ze dne 12.04.2006, autor článku: Krtica)

Komentář ze dne: 29.05.2006 22:26:39
Autor: Dana Angels (sibyla@centrum.cz)
Titulek:

Tak jsem fakt asi z jiné planety než vy ostatní.
Protože s klukama si popovídám stejně skvěle jako s holkama. A myslím, že v některých směrech je to s muži lepší, protože se dá vidět svět jejich očima a pocity.

V tom já problém nemám, protože mluvím dost otevřeně skoro o všem.

Možná by stálo za to se pokusit vidět svět očima toho druhého. :-)

Napsáno super, ovšem s názory souhlasit nemohu mám zcela jinou zkušenost a podotýkám, že jsem byla už i vdaná... hi hi
 

Reakce na komentář
""

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 
Čarodějnice létá na: 
(Ochrana proti spamu
doplňte slovo do pole)
 


zbývá znaků:   zapsáno znaků:

    

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domeny.cz[/odkaz], [email]jmeno@domena.cz[/email]

S vložením komentáře souhlasíte s našimi podmínkami

************** * **************

Jako z jiných planet (2. část)
jinaplanetamaly.jpgSobě navzájem někdy připadáme v partnerském soužití. Tolik podobní a tolik rozdílní. Existuje spousta věcí, kterými nás partner dokáže rozčílit. Samozřejmě, někdy naše chování úplně spolehlivě vytáčí jeho…

Sobě někdy připadáme v partnerském soužití. Tolik podobní a tolik rozdílní. Existuje spousta věcí, kterými nás partner dokáže rozčílit. Samozřejmě, někdy naše chování úplně spolehlivě vytáčí jeho…

V první části jste si mohli doplnit vědomosti o rozdílnosti mužského a ženského mozku. Také to, jak rozdílně myslí a funguje. V této druhé části si ukážeme, co se může vyklubat z obdivných pohledů upíraných na ženy.

Je velmi krásná…tenhle obdivný pohled zmizí po té, když se mu začne doma dvakrát týdně promenádovat nahastrošená ženština s olivovožloutkovým zábalem na vlasech a modrozelenou pleťovou maskou na obličeji. Ani igelitový zábal nošený od rána do večera na zeštíhlení postavy v něm neprobudí chuť na něžné hrátky.
Všechny kosmetické finty by měly být svěřeny kosmetickému studiu.

Vždy se vkusně obléká…Tohle si žena dokáže pokazit tím, když přijde na grilovací párty a nebo tenisový zápas na vysokých podpatcích, na výšlap do hor si vezme jen sandálky, svetřík a opalovací krém a prokáže tak naprostý nedostatek znalosti různých prostředí.

Stará se o mne jako o svého…v počátcích to může být fajn. Jenže když mu žena pokaždé doporučí, ať se teple oblékne, protože je venku zima, nebo mu řekne, že stůl v restauraci zarezervuje sama, že on by určitě zapomněl, tak se z toho vytvoří vztah matka-dítě.  Pak mu začne nenápadně mluvit do výběru kamarádů, koníčků nebo třeba stylu práce. A to je nejrychlejší způsob jak zabít vášeň ve vztahu. Muž je přece dospělý, dokáže za sebe rozhodovat sám.

Švitoří jako ptáčátko… Ženy, když si spolu povídají, ať už v cukrárně, nebo když se sejdou se svými ratolestmi v parku, mluví a mluví. Vždy jedna povídá, přitom druhá naslouchá a přikyvuje, pak se osoby prohodí. Zase naslouchá ta druhá.  Po takto strávené době se obě vrátí domů s uspokojením, jak si nádherně popovídaly. A cítí se osvěžené. Bohužel stejně tak, když se muž vrátí domů z práce, obrátí se na něj žena se záplavou slov, nucena potřebou říct mu o svých duševních pochodech, denních problémech. Muž netuší, že žena tímhle relaxuje. Domnívá se, že po něm žádá radu, jak věc vyřešit a proto čeká nějaké rozuzlení. Pokud nepřichází a žena není k zastavení, nakonec práskne dveřmi. Odtud pochází mužská kritika, že jsou ženy upovídané.

Váží si toho, co pro ni dělám…Muži potřebují obdiv a pochvalu, partnerství je z mužského pohledu založeno především na obdivu. Jen to není tak, jak se píše v básních, kde objektem bývá žena. Tady je to právě naopak, ten obdiv skutečně potřebuje muž.  Tady je největší riziko, když si manželé ze sebe utahují. Zpočátku je to fajn, ale z láskyplného utahování je jen krůček k rýpavým poznámkám. A to už zavání ponižováním, zvlášť před dětmi nebo kamarády. A pokud se muž stane terčem kritiky vlastní ženy a nebo partnerky, navíc někde na veřejnosti, je to pro něho potupa!

Oceňuje, jaký jsem skvělý milenec…Má rád, když žena umí říct, jaké mazlení je ji příjemné. Má rád otevřenost ohledně milování, ale když žena začne vzpomínat na své „bývalé“ a přirovnávat je k němu, je zle. Muži tohle nesnášejí, i když vědí, že nejsou prvním partnerem své přítelkyně, nechtějí být srovnáváni. Na tuhle otevřenost by si měly ženy nechat zajít chuť. Muži před nimi také nevychvalují své minulé lásky.

Je dochvilná…Tohle by měla být skutečnost. Pokud žena nechá svého přítele čekat i půl hodiny, zavání to už nevkusem. Takové zkoušky, jako pokukovat na něho zpoza rohu, jak dlouho to kvůli mně vydrží, jsou neobyčejně dětinské. Desetiminutová zpoždění jsou ještě v limitu, ale pokud ho několikrát nechá čekat déle, tak se může stát, že už další schůzky nebudou.

Má dokonalý přehled, co sebou vzít na dovolenou…Jenže žena je schopna kvůli pohodlí zabalit celý byt! V představě muže je zafixováno, že ženě by měla stačit kabelka, kartáč na vlasy, dobrá nálada a srdce plné lásky pro svého vyvoleného. Pak je šokován neobvyklým množstvím zavazadel. Zvlášť, když se cestuje třeba autobusem a vůbec se nedostává místa.

Miluje mne naprosto čistou a nezištnou láskou…Tohle si namlouvá zralý padesátník, když se mu povede sbalit dvacetiletou krásku. Nakonec s úžasem zjistí, že se stal kořistí a s úplnou samozřejmostí je využíván jeho účet v bance. Muži nesnášejí pocit, že jsou využíváni pro peníze, stejně tak jako ženy nesnášejí, když jsou oceňovány pouze pro krásné tělo a velká ňadra.

Další věci…
Proč se ženy neustále vrací k věcem, které si už dávno navzájem vyříkali?
Proč ze sebe ženy dělají malé rozmazlené kokety?
Proč se ženy při telefonování s kamarádkou neustále hihňají? Mužům pak připadá, že jsou pomlouváni.

jinaplaneta.jpg .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz