.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 .: Online
Stránku si právě čte 6 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: Mistrovství ČR dětí a mládeže v radioelektronice 2006 - test
(ze dne 20.06.2006, autor článku: Histes)

Komentář ze dne: 21.06.2006 08:02:34
Autor: RV (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:

no výsledková listina už je u mě doma na PC. Bude zveřejněna některém z dalších dílů.
 

Reakce na komentář
"Re: Re: Re: Re: Re:"

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 
Čarodějnice létá na: 
(Ochrana proti spamu
doplňte slovo do pole)
 


zbývá znaků:   zapsáno znaků:

    

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domeny.cz[/odkaz], [email]jmeno@domena.cz[/email]

S vložením komentáře souhlasíte s našimi podmínkami

************** * **************

Mistrovství ČR dětí a mládeže v radioelektronice 2006 - test
Každá soutěž je hlavně o srovnávání dovedností. Jako první soutěžící zjistil, jak je na tom s teoretickými znalostmi. Ano, první disciplína, odborný test.


Tak jako zmizla večeře, ztratila se poklidná atmosféra. Každému bylo jasné, že se blíží nejtěžší disciplína, která nejvíce rozhodne o výsledném umístění. Někdo si zkazí náladu až do konce soutěže neustálým přivoláváním dojmu, že ta chyba byla zbytečná a proč proboha nakonec škrtl áčko a přepsal to na béčko. Pak je druhá skupina mísící se s úspěšnými řešiteli a naprostými flegmatiky, se kterými to nijak nehne. 

Pár jedinců ještě zalistovalo knížkami a doufalo, že právě čtený odstavec se jim bude na testu hodit. Volný čas postupně vyprchal a první soutěžící zamířili s čistými papíry, kalkulačkami a propiskami do prostor jídelny, kde již byli připraveni porotci k odstartování první disciplíny - Odborný test

Tvoří jej 20 otázek, forma odpovědi je buďto volitelná - a), b), c) či vlastní výpočet, zdůvodnění, odpověď. Záleží jen na pořadateli, jakou formou utvoří možnost odpovědi. Je však třeba dodržet 20 otázek a bodování 2b. za správnou odpověď. Pokud bych měl sám za sebe zhodnotit obtížnost, tak byla dosti vysoká - což taky svědčí o úrovni soutěže. Oproti jiným lokalitám konání Olomouc v obtížnosti vede. Jakby ne, když testy sestavuje Vratislav Michal, který navštěvoval olomoucký kroužek a vypracoval se až na vývojáře působícího v současné době ve Francii. (Na mistrovství se hovořilo, že testy vytvořil pan Bahounek, podle slov Michala soudím, že alespoň test M vycházel z jeho původní verze pro minulé mistrovství pořádané Olomoucí, která byla však ještě obtížnější a byla proto zjednodušena.

 

Testy jsou vrženy - argumenta iacta est...

Tak jako uleháte do postele a přemítáte nejrůznější nápady a zdají se Vám všechny tak skutečné - až na jeden, že najednou bude zítra a vše jinak, tak taky před testy si mohl každý představovat tu možnost, že mu otázky padnou a vyjde s nejlepším ohodnocením a přišlo mu možná zvláštní, že pak najednou padne na stůl test, který vše obrátí naruby, jako to ráno.. 

Radost z každého povedeného výpočtu versus loterie náhodného výběru odpovědi. Tak kolik štěstí mi nahradí rozum? Teprve se uvidí.. Někdo na stejný příklad spotřebuje dvě A4, jiný pomocí logické úvahy zapíše výpočet na dva řádky. Kdo je lepší - ten co si dokáže svůj výpočet matematicky odvodit, nebo člověk, který neuvažuje v proměnných ale logicky? Můžete nabýt dojmu, hmm, ten kluk bude těžký konkurent. Ale i nejsilnější hráč na poli teoretických znalostí nemusí být zdatný konstruktér. V což doufají dobří stavitelé zapojení. No a u teoretiků samozřejmě naopak. Asi je jasné, že u každého něco pokulhává a jen výjimky zvládají všechno dokonale. Proto bývají výsledky často velice těsné. Ale pro případ patové situace jsou zde zabezpečení, která chybí české ústavě, máme-li srovnávat s výsledky voleb ČR do PSPČR.

60 minut či jistota v nejistotě - už s tím stejně nic neudělám - donutí položit propisku, odevzdat své dílo a vyběhnout za všemi konkurenty pozjišťovat co mají špatně nebo dobře. 
"Sakra, no jo, máš pravdu."
"Ha, tak já to mám dobře." 

Zklamání některých účastníků se pořadatelé pokusili vykompenzovat opékáním buřtů. Jo, je tu druhé jídlo. Malá poznámka komentátorovi předešlého článku - jídlo není to hlavní. Pokud jsem nasycen. Druhá večeře se tedy hodí a i já jsem buřta zvalil, ač normálně po něm bliji. Toho dne jsem byl abnormální. Ale nebylo by ho bez vyrabování místního lesa. A že to má ještě listy? Neva, se otrhají :). 

Při pohledu na pracující lid dostali chuť do práce i důchodci. Přenechejme tedy moudřejším bič a nenechejme se bít, vždyť máme svá práva. Byť každý druhý kráva...

To že by nebylo opékání bez buřtu spadlého do ohně je vám asi jasné stejně jako že tímto článkem série o mistrovství nekončí - příště se podíváme na zub dovezeným výrobkům.

Ke stažení:
Testy z roku 2002  (Zdroj http://www.utee.feec.vutbr.cz/~michal/)
Ž1
Ž2
M
***
Testy z letošního roku
Ž1
Ž2
M
***
Propozice soutěže (PDF)

. .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz