.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

 .: Online
Stránku si právě čtou 4 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: 30. Mistrovství ČR dětí a mládeže v radioelektronice 2007 - spěšná reakce, rabování
(ze dne 20.05.2007, autor článku: Histes)

Komentář ze dne: 20.05.2007 12:37:23
Autor: Harr (Harr@atlas.cz)
Titulek:

Reakce,ač spěšná,jak píšeš,tak vcelku dobře zaznamenaná i fotografie jsou velmi výmluvné.Pro ty,kteří se nemohli nijak zúčastnit,je to dobrá ukázka.
 

Reakce na komentář
""

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 
Čarodějnice létá na: 
(Ochrana proti spamu
doplňte slovo do pole)
 


zbývá znaků:   zapsáno znaků:

    

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domeny.cz[/odkaz], [email]jmeno@domena.cz[/email]

S vložením komentáře souhlasíte s našimi podmínkami

************** * **************

30. Mistrovství ČR dětí a mládeže v radioelektronice 2007 - spěšná reakce, rabování
Spíše neoficiální článek, vytvoření 3. oficiálních verzí pro tisk bude trvat možná i týden a spousta z Vás se jistě nemůže dočkat fotografií z rabování vyřazených součástek.

Opava se ujala pořádání jubilejního ročníku, od kterého se očekává vždy víc. O to náročnější na inovativní program, zajímavé stavebnice a ceny. Při oslovování sponzorů jsme byli překvapeni počtem kladných odpovědí i zaslaných balíků. 

Již druhým rokem se na přípravě soutěže výrazně podílela opavská společnost TIPA. V loňském roce zabezpečila soutěžní výrobky pro kategorii Ž2. Díky pozitivnímu ohlasu soutěžících na zpracování plošného spoje i návodu a vstřícnosti jejího vedení se v letošním roce podílela na všech kategoriích ve spolupráci s výrobnou DPS Semach. Pro žáky do 12 let a mládež od 16 do 19 let byly připravny universální desky navržené v Tipě a vyrobené v Semachu. Žáci 12-15 let obdrželi stavebnici generátoru a čítače v profesionálním provedení, která nebyla a nebude k dostání už nikde jinde. Vítěz žáků do 12 let nebažil ani tak po kvalitním multimetru v hodnotě 3000,- a mikropájce, ale vyžádal si jako odměnu zbylou stavebnici generátoru, když zjistil, že už nikde koupit nepůjde. Jeho sen byl splněn, stejně jako ten družstva Moravskoslezského kraje, které vyhrálo výborný dort nesoucí logo soutěže. Jeho vyrobení a obrazové podklady zajišťoval náš magazín, který byl oficiálním mediálním partnerem  a jehož logo na formátu A2 viselo v přídi hlavní soutěžní místnosti.

O co se Postřeh postaral:
Komunikace  se sponzory a jejich zajištění. Sehnali jsme a vytiskli okolo 20 barevných log sponzorů v tiskové kvalitě 300DPI. Udělali korektury návodu stavebnice generátoru PT021. Vytvoření 4 různých diplomů. Pro první, druhá, třetí a ostatní místa. První tři byly vyvolány na fotografický papír (žádný digitální tisk, ale opravdu vyvolaná fotografie z digitálních podkladů. Stejným způsobem byly vytvořeny diplomy soutěže The story 2006). A ještě se postaráme o vydání článku v celostátním časopise Praktická elektronika, jednoduchou a stručnou verzi článku odešleme do českých novin a stručný výtah pro místní regionální noviny. Máme to o čem by ostatní soutěže mohly jen závidět. Marta Zechová (Little Jersey) byla přítomna všem soutěžním disciplínám a neustále fotografovala  vše, co se mihlo, svým profesionálním fotoaparátem a stativem, který jsem dostal pro natáčení propagačního filmu TIPA. Právě Marta úspěšně zastupovala Postřeh a neutekla ani po tom, co jsme svěřili foťák vedoucímu jednoho oddílu a rozhodli se s ostatními soutěžícími splouvat řeku Moravici. V pěkné sukni a oranžovém vršku naskočila do člunu. To ještě netušila, že díky mému bravurnímu řidičskému nadání zkončí ve vodě zrovna v nejdivočejší části řeky. Odvezli jsme si mokré oblečení a nějaké ty boule a rýhy od větviček vrbiček a pokračovali v mediální podpoře. Jméno Marty u fotek bude podmínkou vydání našich článků v jiných médiích. 

Po tom, co byla pozice oficiálního fotografa v troskách díky tomu, že oslovená osoba oznámila napevno že nepojede hodinu před uzavřením rozpočtu a Marta delší čas na rozmyšlenou neměla, mi nezbývá, než poděkovat a být nadmíru spokojen. 

Soutěžící skutečně zažili spoustu novinek. Ještě loni v Olomouci dostal každý součástky do tašky. Navrhl jsem systém komu se co líbí, ať si vezme a co nechtějí, dostanou tak jako tak nasáčkováno do dárkových tašek. Tento postup, jak jsem předpokládal, vyvolal panickou touhu pobrat co unesu, když ostatní berou také a nesáčkovalo se skoro nic. Jen se pralo, přetahovalo, rabovalo. Musel jsem stát na krabicích s cenami, aby nepodlehly zkáze taky. No a pochopitelně bylo co fotit.

 Co dodat? Myslím, že zážitků si děti odvezou více než dost, program byl k prasknutí a nečinnost zde zachytit nebylo možné. A příště? Prý ve Vyškově. Uvidíme, jak se podaří následujícím pořadatelům oslovit sponzory a naplnit program. A jestli u toho budeme? Inu, pokud nás osloví tak ano. 

A teď už to rabování :)).
Má práce byla dohlížet na soutěžící, ať si naberou v rozumném množství. Raději jsem ovšem fotil a pozoroval ukořisťování součástek připomínající "kury v hnoji". Marta Zechová se tohoto aktu ještě nezůčastnila, promiňte mé (ne)umělecké nadání.

Video 1
Video 2

  .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz