.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 .: Online
Stránku si právě čte 12 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: Japonské toulky 4. část - Twelve kingdoms [Yuuni Kokki]
(ze dne 06.05.2008, autor článku: Epona)

Komentář ze dne: 06.05.2008 22:38:06
Autor: Martina Králová (Rianon.D@seznam.cz)
Titulek: Re:

Možná našla, možná ne. To mi zůstává skryto. Ale co, rozhodně mě psaní tohohle článku bavilo víc, než tlachy o personálním statutu a účincích zahájení rozhodčího řízení:/ Zatím z toho mám radost, jen doufám, že ne sama. Díky, že se k tomu snažíš vyjadřovat. Asi to není pro člověka, kterého to netáhne, nic snadného. Když jen si vzpomenu na mé zděšení z Ríšových technických článků, oběhne mě zumumření ještě teď:D, bo na to vždycky koukám jak kráva na kus salámu:D
 

Reakce na komentář
"Re:"

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 
Čarodějnice létá na: 
(Ochrana proti spamu
doplňte slovo do pole)
 


zbývá znaků:   zapsáno znaků:

    

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domeny.cz[/odkaz], [email]jmeno@domena.cz[/email]

S vložením komentáře souhlasíte s našimi podmínkami

************** * **************

Japonské toulky 4. část - Twelve kingdoms [Yuuni Kokki]
spustit video


Twelve kingdoms
[Yuuni Kokki]
juuni kokki background.jpg
Rytíř..... drak ....

Youko: Proč nemluvíš se spolužáky?
Sugimoto: Ignorovali by mě.
Youko: To jistě ne! Přiznávám, že někteří se k tobě nechovají hezky, ale když ty pořád čteš tyhle knížky .....

Snad každý milovník fantasy si někdy přál prožít svůj vlastní příběh, plný hrdinských činů a magických tvorů. Uniknout nepříjemné realitě.

Fuyumi Ono dala vzniknout souostroví 12 království v sérii románů, jež se staly inspirací Akihiro Yamada v jeho animátorské tvorbě. 45 epizod přenese diváka do světa, kde jednotlivým královstvím vládne nesmrtelný panovník, poslušný volby kirina, mýtické bytosti, pocházející ze starých východních legend, tvora podobného jednorožci, který jediný má právo a zároveň povinnost zvolit a zajistit tak blahobyt země.

kirin.jpg

Keiki: Prosím, následuj mě.
Youko: Kdo jste?
Keiki: Na vysvětlování není čas. Tohle místo je nebezpečné. Musíme odejít!
Youko: Ne, nechte mě ... ! Kdo jste?
Keiki: Brzy si pro tebe přijdou. A teď pojď se mnou.
Youko: NE! Jděte pryč! Neznám Vás.
Keiki: Nemohu se mýlit. Jsi to TY!
Youko: Určitě hledáte někoho jiného...
Keiki: Jak paličatá ... (pokleká) „Nabízím svou duši, aby tě chránila." Přijmi ji!

uk13.png

 

„Přijímám," zašeptá rudovlasá Youko, zatímco okna školní budovy rozechvívá podivný tlak. Jako jediní nezranění, ona a muž s dlouhou hřívou bílých vlasů, unikají bouři střepů s pocitem plíživého nebezpečí všude kolem. Stydlivá a neprůbojná dívka se rázem ocitá v situaci, obracející život naruby. Keiki, kirin království Kei, předává Youko meč a povinuje ji úkolem zabít obrovského dravce. Jako by z paralelní reality přicházejí na pomoc prazvláštní tvorové, služebníci kirina, nad jejichž podobou nezbývá než žasnout.

Uk,GHJLFHLHFLH.png

 

Fantasie tvůrce je nesmírná. Kombinuje nejrůznější fyzické znaky živočichů, jako např. rudočerně osrstěného psa s rohy na čenichu a ocasem, připomínající dračí zahrocenou špičku. Nebo bílého tygra s širokými křídly atd.

uk2.png

Sugimoto, introvertní spolužačce Youko, se plní sen, když se ocitá „ve správnou chvíli, na správném místě." Spolu s přítelem Asano a vyděšenou Youko jsou unášeni skrz Shoku, bránu vytvořenou kirinem, do světa, kde je vůle Nebes zákon a veškerý život se rodí z Ranka, plodů posvátného stromu. Čas od času bouře roznese tyto plody daleko od domova. A tak se stalo, že Youko, nemaje ponětí, odkud skutečně pochází a jak významná je její role zde, vyrůstá v odcizení vlastní identity, do osudného setkání s Keikim. Nyní má vládnout království a její život nikdy neskončí, pokud se nezprotiví vůli Nebes. Neboť zemře - li kirin, mírumilovná bytost, kterou dokáže zahubit jedině stopa krve, či zrada jím vyvoleného vládce a nemoc ho předá jako potravu pro Youmu, oddané služebníky, kteří při chycení prozradili své jméno, a stali se tak zavázáni ze smlouvy s kirinem, pomine i život panovníka.

UK8.png

Vrženi do neznámého prostředí, osamělí v pronásledování, bez pomoci a schopnosti porozumět cizí řeči, jsou Asano a Sugimoto odkázáni na rozpačitou Youko. Nucena přežít, nachází v sobě netušenou sílu, skrytou hluboko pod maskou poslušnosti.

Osudy tří studentů, unesených z Hourai, světa mimo 12 království, kde největším problémem jsou starostliví rodiče, či nechápavé okolí, se v průběhu děje rozpojují. Přestože hlavní hrdinkou je právě Youko, její role je zastíněna mnoha dalšími postavami a jejich příběhy.

uk18.png

Seznamujeme se s Enkim, kirinem království En, a jeho nenávistí k autoritě vlády jednoho člověka. Sám odvržen rodiči, vyhladovělými, třesoucími se kostrami těch, kdo mu měli být nejbližší, ponechán napospas smrti v nepokoji zmítaném Kyotu, musí složit přísahu člověku, k němuž pocítí „tušení" a přijmout strach z činů dávno minulých, avšak vždy připravených vzplanout netušenou intenzitou.

uk17.png

Otec: Je slabý. Má horečku a řídkou krev. Jestli s námi bude dál žít ... Musíme se ho zbavit.
Otec: Chlapče, zůstaň tady, nikam se nehni, za chvíli se vrátím.
Enki: Dobře.
Otec: Hodný chlapec, pěkně na mě počkej.
Enki (sám sobě): Už se nikdy nevrátím a nebudu břemenem. Všichni pak budou spokojení. Vzpomenou si a přijdou uctít mou památku. Počkám.
Mezitím na Mt. Hou (posvátná hora) zoufale hledají ztracený plod kirina, který odvála Shoku.
Youma: Enki!
Enki: Jestli mě chceš sníst, moc masa to nebude.

uk9.png

Pro mě nejzajímavější příběh celé série je ten o černém kirinovi království Tai. Sotva devítiletý chlapec zakouší kruté jednání ze strany vlastní babičky. Přesvědčena, že tragické nehody, obklopující osobu jejího vnuka, nejsou náhodné, ale jejich příčinou je zlo uvnitř něj, chová se k Taikimu, osamělému ve světě Hourai, nelítostně.
Jakmile Sanschi, youma, zrozený, aby chránil Taikiho, éterická žena s azurovýma očima a vlasy barvy zasněžených vrcholků, s tělem levharta a ještěřím ocasem, nalézá toho, o něhož se měla celý život starat, přivádí chlapce zpět na Mt. Hou. Zahrnut láskou a nekonečnou péčí, ujímá se Taiky zodpovědné úlohy, vrátit lidu Tai naději na lepší budoucnost. Avšak doposud neprobuzené schopnosti ustupují lidským vlastnostem, jako je náklonnost a strach z moci druhých.

uk16.png

Lady Risai: Bojíš se Lorda Gyousou?
Taiki: A co si myslíte vy, Lady Risai?
Lady Risai: Kdyby byl můj nepřítel, byla bych strachy bez sebe. Pokud si myslíme, že je pes, vystrašilo by nás zjištění, že ve skutečnosti je vlk. Jeho aura je děsivá, nemyslíš?
Taiki: (přikyvuje)
Lady Risai: Příliš hodný vladař by rozemlel království. A despota narušil jeho pokojný mír. Myslím si, že Lord Gyousou by byl dobrý panovník.

UK3.png

Přemožen sám sebou, v domnění, že nepocítil „skutečné tušení", Taiki podléhá a nedorostlý roh kirina, spolu se sebetrýzní z nesprávného rozhodnutí, sklání k nohám Lorda Gyousou. Jak jen mohl tušit, že právě slabost z přítomné stopy krve, je oním „tušením". A tak započala nová éra pro království Tai, která však netrvala dlouho.
Proč se Taiki znovu ocitá v Hourai?
Kam se poděl Lord Gyousou?
Odpovědět nám může pouze autorka románů, Fuyumo Ono. Jaká škoda, že příběh černého kirina nedostal větší prostor, např. v OAV, protože by si to skutečně zasloužil.

uk12.png

 

Často mě v průběhu sledování Twelve kingdoms pronásledoval pocit nepochopených souvislostí. Poplatně pro téměř každou delší anime sérii, výskyt „připomínkových" epizod je nepsaným pravidlem. Jelikož reálie bývají spletité, je snaha autorů usnadnit orientaci chvályhodná, ale s bystrým vnímáním, dobrou angličtinou, či vydařeným překladem, se stává spíše odpadem a nudí.
Co se z počátku zdálo být klasickou zápletkou, dívky ocitnuvší se v jiné realitě, ukázalo zčeřenou hladinu originality a mythologicko - fantastických souvislostí. Osobnostní rysy postav vyvěrají z hlubokých prožitků a nastíněná minulost obnažuje emoce až na dřeň kosti. Nádherná animace je dokonalým vyvážením tématického zaměření série. Detaily nábytku, oblečení, prostředí paláce i venkova, vzezření jednotlivých osob a youma, podpořeno inspirativní orchestrální hudbou, má sílu diamantu, vhozeného mezi oči.

spustit video

Rytíř ... drak ...

„Svět za oponou existuje!" jako by říkala ruka Sanschi, zadržujíc Taikiho obraz, plný vzpomínek. „Nikdy nezapomeň!"

 
 .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz