Model PT, zastupující SPŠ a SUPŠ OPAVA, DDM OPAVA, třídu IT2, se umístil na druhém místě ve 2. kategorii. Práce na něm trvala zhruba 5 hodin. Byl naprostým unikátem ve způsobu provedení i ve využití součástek. Deska plošných spojů, navržená v SW EAGLE 4.11, nebyla jen základnou pro celé zapojení řídící elektroniky, ale také samotným podvozkem s místem pro přichycení kol, motorku, solárních panelů a čtyř vysoko kapacitních kondenzátorů. Právě ony kondenzátory jsou druhou výjimečností. Jeden dosahoval kapacity jednoho Faradu, přitom největší běžně používanou a dostupnou hodnotou je 0,022 Faradů. Výsledná kapacita kondenzátorů činí 4F, které dokáží po 5 sec. napájení téměř 7 minut pohánět použitý motorek. Solární panely jsou lehké konstrukce, která spočívá pouze v kombinaci spojů článků a naneseném silikonu na dvou destičkách zespod. Srdcem řídící elektroniky je obvod CMOS HCF4011 pracující již od napětí 2,95V. Ten společně s ostatními součástkami řídí veškeré procesy. Dům dětí a mládeže sponzoroval tento projekt přispěním 4 kondenzátorů (cena jednoho se pohybuje kolem 1000,-Kč), Společnost SEMACH připravila podvozek a poskytla slevu 25%, TIPA, spol. s r.o. zpřístupnila elektrotechnický sklad v době stavby, což umožnilo okamžitý a pečlivý výběr součástek dle aktuálního požadavku. Ve většině případů zvítězily v testech součástky bývalého koncernu TESLA – a to v hlavním kritériu – hmotnost.
Dzierža Marek se za svůj výkon rovněž nemusí stydět. Jeho stroj se startovním číslem 92 se umístil na 40. místě. Kolečka vypůjčené ze stavebnice lego a konstrukce z balzy mu přinesly jasný úspěch. Na to, že zařízení nevyužívalo žádné řídící elektroniky, zajel modul velmi slušný čas 3,3 sec.
S radostí můžeme konstatovat i to, že všechny naše modely se pod umělým osvětlením bez problémů rozjely. Nejinak tomu bylo u vozítka Petra Kubesy. Cílovou pásku projelo v čase 4,01 sec.
Tento ročník soutěže Napájení sluncem pro nás znamenal největší úspěch. Můžeme si jen přát pro příští rok laťku zase o nějaké to místo zvednout.