19. století - 1830 - Úvodní...

Autor: Jakub Raida <jakub.raida(at)seznam.cz>, Téma: Povídky, Vydáno dne: 06. 06. 2006

Úvodní článek k začínajícímu seriálu

Roku 1830 byl zastaven zlý démon L’okki (zastavil jej český hrdina Bořivoj Jánský), jak je popsáno v díle Strážce Slunečních Paprsků. Během démonových invazí se však do našeho světa dostalo příliš mnoho zla (nemrtvých, draků, tyranosaurů, pololidí, geneticky vylepšených lidí a fanatických zabijáků), a proto stále zůstává na současných hrdinech spousta práce. Na straně dobra tedy stojí tito hrdinové: Jan Žižka, Old Fuckerhand, Giacomo Ticcolomini, Anya Dawnson-Chewarriová, Old Reasonhead, Jason Whitehouse, Bořivoj Jánský, Karel Hynek Mácha, Jonathan Green, Louis Daguerre, Michael Faraday, Hans, Christian Andersen, Karel Jaromír Erben, Johann Wolfgang Goethe, Stone, Fuckeye, Sniper.

Ode dneška budu psát pravidelně povídky ve stylu (a na počest) Roberta Ervina Howarda, z nichž každá se bude zabývat jedním rokem z daného období (1831, 1832, 1833…). Bude-li zájem, mohu je posílat na tento server.

Zároveň, spolu s těmito povídkami budu postupně (po kapitole) vydávat původní příběh Strážce Slunečních Paprsků, vypracovaný před čtyřmi léty. Těchto kapitol je zhruba 20 a vzhledem k tomu, že současně s nimi budu posílat i povídky, měla by poslední povídka hovořit o roku 1850. Snad mi dáte za pravdu, že zrovna období, kdy kovbojové krotili Ameriku, Alan Quatermain zase Afriku, Mácha psal Máj a Božena Němcová coby malá Barunka šmírovala v babiččině kapsáři, je nejlepší pro vznik romantických a hrdinských příběhů (k čemuž mi velkým vzorem byli spisovatelé Haggard a Howard).

První povídku i kapitolu přináším už dnes. (P.S. Naučil jsem se takové ty < p > a < rb > atd. značky a ani to nebolelo)