Eva a Vašek, nejpodivnější hvězdy české hudby

Autor: Autor: v anotaci <(at)>, Téma: Recenze, Vydáno dne: 16. 06. 2006

Domnívám se, že si už většina lidí zvykla na to, že se čas od času objeví na hudební scéně nějaká nová “hvězda”, která se každou chvíli objevuje v televizi, v novinách se o ní píší články a na internetu se o ní zakládají webové stránky a neoficiální fankluby. Stačí se podívat na dvacítku rychlokvašek ze soutěže SuperStar, jejichž hudba stojí za starou belu. A co teprve animovaní “zpěváci” Crazy Frog a krokodýl Schnappi, to se snad ani nedá nazvat hudbou. Jenže ani to není vše. V posledních měsících se do širšího podvědomí dostala ještě podivnější dvojice Eva a Vašek.
Petr Šmerkl, www.sveter.wz.czthumb-evaavasek.jpgO této dvojici jsem se poprvé dozvěděl někdy během letních prázdnin, když jsem měl puštěnou televizi a zrona na veřejnoprávní televizi běžel teleshopping, kde nabízeli divákům balíček osmi CD a jednoho zdarma od legendární a oblíbené dvojice Eva a Vašek, jejichž hudba dokázala oslovit několik generací. Původně jsem si myslel, že jde o nějaké hvězdy normalizačního období, které někdo vyhrabal ze starého železa. Vtip je ovšem v tom, že tuto legendární dvojici nezná nikdo, kdo období normalizace zažil. Takže to spíše vypadá tak, že si chytrý producent našel dvojici, která jezdí po vesnických tancovačkách, kde hraje podprůměrnou hudbu a začal jí dělat masovou reklamu na obrazovkách veřejnoprávní televize. A lidi začali CD kupovat v tak hojném počtu, že Eva a Vašek získali platinovou desku a před nedávnem vydali nový komplet několika CD a jednoho zdarma :-) .

Z Evy a Vaška se stala tak populární dvojice, že se na jejich internetových stránkách dočtete o jejich koncertní šnůře po Spojených státech a Kanadě. Na konci ledna vystoupila Eva a Vašek spolu s Davidem a Pepínem ve Vídni, kde odehráli sedmihodinový koncert. Řekněte mi o nějaké skupině, která vám zahraje sedmihodinový koncert. O jejich nezměrné popularitě svědčí i fakt, že skupina má do konce roku nasmlouvaných několik desítek koncertů po celé republice. Jedno vystoupení se uskuteční i v Ostravě, ale bohužel jde o soukromou akci, takže se na něj většina ostravských fanoušků bohužel nedostane. Je to škoda, rád bych tyto živoucí legendy viděl na vlastní oči a rád bych slyšel jejich klasickou píseň “Bílá orchidej” v živém provedení.

Tak co, Evo a Vašku, kdy vás uvidíme na MTV? Kdy vyhraje Eva zlatého slavíka jako nejlepší zpěvačka, Vašek jako nejlpší zpěvák a Eva a Vašek jako nejlepší skupina? Kdy se dostanete na první místo amerického žebříčku?