Propagační film TIPA

Autor: Histes <magazin(at)postreh.com>, Téma: 4) Film, Vydáno dne: 26. 03. 2007

Měl jsem možnost vytvořit propagační film na mezinárodní výstavu Ampér 2007, dostal finanční prostředky a termín dodání. Věnoval jsem tomu celé jarní prázdniny, dvakrát promrzl při natáčení východu a západu slunce a při střihu denodenně zuřil, když renderování neproběhlo podle předlohy. Nakonec se však za pomocí herce Libora Tichého, animátora Jarka Mohily a mé učitelky Dany Peškové, díky které jsem mohl nahrávat v sále opavské konzervatoře, povedl film zdárně dokončit a byl schválen v této podobě.

Možná si řeknete, že nejtěžší byl scénář - úkolem bylo propagovat nový internetový obchod. Tady jsem neměl žádný problém a už při prvním nazkušování hry Dívčí válka  s hradeckými ochotníky jsem měl v obsazení i ději jasno. Libor Tichý, hvězda filmu, vstane oblečená ke kafi a notebooku a... objedná zboží přes elektronický obchod.

Vojenský přijímač, na kterém si naladí německou stanici, zapůjčil František Lupač (čestný autor Postřehu)

Po objednání se skrze počítačovou animaci přesouváme prostřednictvím vytištěné objednávky až do samotného velkoskladu.

Další části filmu je prezentace maloobchodních prodejen

Mé pracoviště.

Poslední částí filmu je ukázka z vývoje mých stavebnic a modulů.

Chtěl jsem dílo propojit taky s přírodou, proto narazíte na počátku i konci na východ/západ slunce zrychlený asi 100x.

Jsem rád, že jsem měl při tvorbě volné ruce, nic nebylo vystřihnuto. Práce mě bavila, byť jsem v posledních fázích sestřihu zuřil při každém spadnutí střihačského SW nebo špatném exportu. Film nabízí taky velmi zjednodušený pohled na vývoj stavebnic, které jsou mou oficiální parketou ve firmě TIPA. Myslím, že ač je film propagační, udělal jsem jej nenásilnou formou a zaměřil jsem se spíš na celkový dojem ze snímků, než vpašování loga, kde jen to mohlo jít. (Takový byl požadavek na druhý den po schválení filmu, který jsem však odmítl splnit a doporučil pro tyto účely statickou reklamu. Souhlasil jsem však s uvedením internetové adresy v době online nákupu. Jsem tedy rád, že verze oficiální je ta, se kterou jsem vcelku spokojen. Možná bych vystřihl část Servis, výroba modulů. Udělal jsem tuto verzi, ale společnost si vybrala delší bez prostřihu.)

Shlédnout film