Šel jsem se Zrzkem kolem vody

Autor: Histes <magazin(at)postreh.com>, Téma: Mystery, Vydáno dne: 04. 06. 2007

Občas jsi úchyl, komár, sadista, strašpytel. Dalo by se říct "ve snu jako v životě".

Odklidil jsem sníh před babiččinými vrátky.

Po tom probuzení jsem byl v šoku, věděl jsem daleko víc. Vzpomněl jsem si na jiné sny, které jsem si nikdy předtím neuvědomoval. Na ty, ve kterých mi říkali, jednou ti o tobě všechno řekneme - až na to budeš připravený. Je to velmi zvláštní, protože normálně se z divokých snů probouzíme úderem, vystrašeni, velice rychle.

Cítil jsem, že to co mi předávají ještě dnes vědět nesmím a pozvolna jsem se přesouval do své postele. Vůbec to nebyl nucený přesun, když nadáváte, že jste k té holce už měli tak blízko. Byl to smířlivý transport jinam.

Dopadlo na mě zemské myšlení a uvědomil jsem si, že ten pes už nežije, prababi nechodí a v ten den se nikde netopilo a taťka měl pouze zelený nátělník.

Mám pocit, že mě chtěli ochránit a k tomu potřebovali nastínit některé skutečnosti.

V tom snu bylo vše v symbolech. Jako kdybych se to neměl dozvědět normálním způsobem. Prababi mě chtěla chránit a zapírala, že o mě ví. Jednalo se tak neuvěřitelně rychle, jakoby tušili, že dlouho tam s nimi nepobudu. A ve chvíli, kdy jsem cítil, že už budu vědět vše, to co mě přes den vůbec nezajímá, jsem se polehoučku probouzel. Dvě hodiny v noci. Přesně.

Sen mi přiblížil dobu mého vzniku, jak panovala hektická atmosféra, tak divoká, že se všichni z rodiny sešli.. A doteď nerozumím, že zde nebyly žádné generační rozdíly v uvažování. Jen ta řeč kdy můj otec se baví s prababi o kondomech...

Měl jsem ohromný strach, když jsem začal zachycení snu psát. Dělalo se mi špatně a nakonec je mi zase tak nějak neutrálně. Celkem nic nevím a v podstatě to, co bylo podstatou, ty pocity, kdy se cítíte a víte co jste, jsem stejně nezachytil a proto tahle povídka bude jen  "těším se na smrt". Pokud mi taky někdo předem odklidí sníh, který napadne jen před můj dům.

A bude tak krásně čerstvý, bude se třpytit a na jeho existenci se nepodepíše okolní teplota. Chci se v tom sněhu vyválet a postavit iglú. A být jen v tílku! Jo, ale my máme prý jednu nádhernou věc, která je jistá - fyzika propojená s matematikou.

Hovno.