Uplatnění českých politiků v boji

Autor: Pavel Kotrba <koziii(at)seznam.cz>, Téma: Fejetony, Vydáno dne: 13. 06. 2007

27. 4. 2007, chvilková politická popuzenost v mé hlavě, smát se je povoleno, ne-li přikázáno

Tak se princ Harry chystá do Iráku. Syn následníka trůnu Charlese a vnuk stávající královny Alžběty II. a přece je ochoten položit život za vlast v zemi, se kterou nemá Spojené království Velké Británie a Severního Irska téměř nic společného. Jestli také ví, že se vrátí bez uší?

Jelikož Česká republika není konstituční monarchie, musela by tato oběť dopadnout na české politiky. Ale co by asi v Iráku dělali?

Premiér Topolánek  by velel štábu pro zastrašování nepřítele mírovými vulgárními prostředky. Každé ráno by si postavil důstojníky do haptáku a pozdravil by je řádným zasalutováním se vztyčeným prostředníkem pravé ruky. Po této proceduře by se lampasáci rozeběhli k česko - kurdským slovníkům nemorálních výrazů, vulgarizmů a lidových urážek a započali by studium taktiky bubákování. Každá armáda potřebuje výcvik a  kdo jiný jej ovládá lépe než samotná ministryně obrany, paní Parkanová. Den co den by se začínalo imitací spartakiády v sukních (simulace ztížených bojových podmínek) Bude následovat posilovací cvičení. Na letiště se vyřádkují Gripeny a celý pluk bude mít za úkol je roztlačit do vzletové rychlosti. Prostě ryze český dril. Rozhodně se v Iráku neobejdou bez zdravotnictví, na tom se dá velmi slušně vydělat a pan Julínek ví, jak na to. Za mírný poplatek by strádajícím předepisoval morfium, kodein a jiné léky na útlum bolesti, přesně tak jako se to snaží prosadit u nás doma. A kdyby to náhodou nepomohlo, sáhl by do vlastní kapsy a zaškolil lékaře ve správném dávkování heparinu. V případě bojového nasazení je důležité rozčlenit naši armádu. A na to je expert vicepramiér Čunek. Dokonale zprofiluje vojsko a rozhází ho do škatulek na taktiky a kamikadze, chytré a diplomaty, produktivní a postproduktivní  a konečně nejvíce jich přibude v kolonkách bílí, hnědí a tmavohnědí. Podle toho může pan Čunek rozdělovat proviant. Taktikům slepé mapy, pro kamikadze benzín z výběrového řízení, chytrým kuličková počítadla, diplomatům neprůstřelné vesty, produktivním prezervativy a postproduktivním Arginmax, bílým biče, hnědým lopaty a tmavohnědým kávové lžičky.

Jak vidíte český zákonodárce se uplatní stejně dobře jako princ Harry a možná přidá do válečné politiky více poznatků, než princátko bez uší.