Ars Polyri - nové informace

Autor: Pavel Kotrba <koziii(at)seznam.cz>, Téma: Ars Polyri, Vydáno dne: 04. 03. 2008

clip_image002.JPG

Aktuální informace o děni v prvním ročníku básnické soutěže Ars Polyri. Nezůstáváme stát v mrtvém bodě. Poezie není jen soustavou jedniček a nul na obrazovce počítače.Ceny pro vítěze

Poezie si zaslouží ocenění a básníci, kteří se zúčastnili a umístili se, neméně. Přišlo mi zbytečné utrácet peníze za pohár ve sklenářství. Nepramení to z toho, že jsem lakomý, ale z toho, že se, podle mě, dají finance investovat lépe a užitečněji. Ceny pro první tři místa budou hliněné a pálené. Vyrobí je mentálně postižené děti v hrnčířských dílnách Ústavu sociální péče Křižanov. Čili peníze, které bych jen tak položil na pult v obchodě, půjdou na dobré účely a cenou nebude jen chladné sklo z automatické továrny, ale soška, která bude mít duši a srdce. Pěkné krédo i pro poezii.

 

Ars Polyri pod hvězdami

Když už máme ceny, je třeba je předat do rukou básníků. Velice rád bych pozval všechny soutěžící do kraje Vysočina na autorské čtení pod širým nebem. Tato akce se s největší pravděpodobností uskuteční v červenci tohoto roku v mé rodné vesnici. Samozřejmě, že nejsou zváni jen soutěžící, ale každý, kdo má rád poezii a hudbu a také má zájem se seznámit s novými lidmi. Podrobnější informace jistě sdělím, až budu mít vše dohodnuté napevno.

 

Poetry_by_AbstraKtPhotography.jpg

 

Ars Polyri ve vazbě

Ne, nejde o nic ilegálního. Myslím tím knižní vazbu. Je zažádáno o granty z kraje Vysočina na vydání sborníků autorů Magazínu Postřeh. Jde o sborníky prózy a poezie. Básníci, kteří se umístí na prvních třech místech v Ars Polyri, včetně výherní básně, budou mít možnost publikovat další dvě básně. Doufejme, že tyto granty dostaneme. Jistě, že každý text knižně vydáme pouze se souhlasem autora. Sborníky budou volně prodejné v knihkupectvích a v Artšopě Postřehu.

 

Na závěr bych rád poděkoval všem soutěžícím ze to, že se nebáli prvního ročníku, kdy je třeba vychytávat mouchy a poučit se pro příště a poslali své básně do rukou porotců, bez vidiny nějakého ocenění. Záměrně jsem nezveřejňoval ocenění autorů, protože poezie by neměla být psána s vidinou trofeje. Také jejich počet mě velmi zaskočil, dvacet pět básníků v jedné soutěži přinesl velmi vyrovnané zápolení. Velký dík patří také porotcům. Jsem velmi rád, že přijali mou nabídku a věnovali Ars Polyri svůj čas, který není dnes nejlevnější záležitostí.

Těším se na kompletní výsledky. Věřím, že budou do konce března zveřejněny na hlavní stránce Magazínu Postřeh.

 

poezie_nazdi.jpg