Japonské toulky 2. část - InuYasha

Autor: Epona <Rianon.D(at)seznam.cz>, Téma: Zajímavosti, Vydáno dne: 22. 04. 2008

INU1.jpgOsuwari! (Sedni!)Inuyasha_backround.jpg

Poměrně známé anime InuYasha pochází z dílny Rumiko Takahashi a na obrazovky se dostalo v roce 2000. Do dnešní doby je tato obsáhlá série 167 episod a 4 filmů stále neuzavřená, přestože oficiální konec již odzvonil. Avšak pro obrovský úspěch a nekompletnost velice komplikovaného děje, bychom se snad časem mohli dočkat pokračování.


Jak už jsem naznačila, je tato dlouhá série komplikovaná, co se dějové linky týče, ale to jí v žádném případě neubírá na zajímavosti. Právě naopak. Takže pěkně od začátku.


Japonská studentka Kagome žije se svou maminkou, dědečkem a malým bratrem celkem nudný, ale na dané možnosti poměrně veselý život, v jednom z pozůstalých chrámů velkoměsta. Jednoho dne se s bratrem zatoulají ke staré studni, k níž se váže legenda o tvoru, pojídajícím kosti, do ní vhozené. Cosi vtáhne Kagome dovnitř a dobrodružství může začít. Poté, co dívka proletí jakýmsi časovým tunelem, nevědomky se dostane do dob feudálního Japonska, ale ne jen tak ledajakého. Díky své zvědavosti najde Inuyashu, šípem přišpendleného ke stromu, obrostlého liánami. To by ani tak moc zvláštní nebylo.

INU1.jpg

Ale když mezi záplavou dlouhých bílých vlasů objevíte dvě roztomilá psí ouška a všude kolem vás začnou vyskakovat lidé v kimonech, dávno vyšlých z módy, s účesy, které se nosívaly za dob starých japonských císařů a luky namířenými proti vám, i sebevětšímu ignorantovi by došlo, že něco nejspíš nebude v pořádku.


Se vší grandiózností, hrubiánstvím, oplzlými narážkami a nevrlou povahou svého zachránce, je tak Kagome vtažena do zvláštního propletence osudů, ještě zvláštnějších tvorů. Postupná nenávist mezi ní a Inuyashou začne přecházet v přátelství tak silné a hluboké, že milostný trojúhelník Kagome, Inuyasha a Kikyo (kněžka, která pečetním šípem na 50 let sprovodila ze světa toho, koho velmi milovala a sama zemřela, aby ochránila klenot Shikon no tama), je na spadnutí.

miroku063.jpg

Když se Kagome podaří roztříštit znovunalezený posvátný klenot na stovky úštěpků, začíná společný boj, ve kterém objevují nové přátele, čelí životním trápením a vzájemně mění jeden druhého.
Zadíváte-li se do příběhu mladičké Kagome, věčně nabručeného Inuyashy, oplzlého mnicha Miroka, krásné lovkyně démonů Sango, bojácného liščího démona Shipa, chladného Sesshomaru, nebezpečného Naraka a mnoha dalších postav ze světa, který je pln osobitého humoru, magie, velmi zvláštní historie a téměř hororově laděné atmosféry, zkoprníte v němém úžasu nad tímto nádherným anime.

shippou018.jpgV příštím díle: Peacemaker Kurogane

Seriál vychází každé úterý.