Finále skladateľskej súťaže GRAMODESKA 2008

Autor: Autor: v anotaci <(at)>, Téma: 2) Hudba, Vydáno dne: 10. 06. 2008

Do súťaže Gramodeska 2008 sa v tomto ročníku prihlásilo spolu 62 autorov s celkovým počtom 204 autorských diel. Z toho 38 autorov (112 diel) súťažilo v I.kategórií (do 25 rokov) a 24 autorov (92 diel) v II.kategórií (do 35 rokov). Aj keď sa do súťaže zapojili prevažne autori z Čiech, medzi postupujúcimi do finále Gramodesky sú dvaja slovenskí skladatelia - František Kadera z okresu Senica a Ján Krekáň z Košíc.
Autor: František Miškay


Počas finalového kola, do ktorého postúpilo 41 diel, bude vybraných približne 15 najvydarenejších skladieb z každej kategórie odbornou porotou v zložení:
Ivana Radechovská, Kateřina Andršová - redakcia Českého rozhlasu 3 Vltava
Milan Tesař - hudobný redaktor Rádia Proglas
Vladimír Vlasák - hudobný publicista MF Dnes
Petr Vlasák - hudobný publicista MusicZone.cz
Dana Pešková - zástupce ZUŠ (ZUŠ Kravaře, Slezsko)
Dagmar Andrtová, Iva Bittová, Zuzana Michnová, Pavla Milcová, Varhan Orchestrovič Bauer, Vladimír Merta, Zdenek Merta, Jaromír Nohavica, Vít Sázavský, Vlastimil Třešňák - zástupcovia českej hudobnej scény.

František Miškay, zástupca projektu na Slovensku

Poznámka redakce: účast porotců je nezávazná a uvedená jména nemusí nutně znamenat jejich účast při hodnocení. Někteří z porotců se podrobnosti o soutěži dozvěděli až z podkladů pro hodnocení a podle toho se rozhodnou/rozhodli, zda se zapojí.