Žádný trest smrti, ale devítiocasá kočka a veřejný pranýř

Autor: Břetislav Olšer <(at)>, Téma: Názory, Vydáno dne: 14. 06. 2008

bohdalova.jpg...Seřadil bych celou redakci na veřejném pranýři, hezky vysvlečené do naha, přivázané ke sloupům, aby si na ně každý mohl plivnout a dát jim, co proto, aniž by se mohli bránit. Jako paní Bohdalová... Břetislav Olšer, http://bretislav-olser.enface.cz


Pro začátek si nalijme čistého vína; kdo je víc veřejně činný? Politik, herec, herečka nebo sportovec... Je evidentní, že poslední jmenované profese jsou placeny z našich kapes dobrovolně. Pokud chceme jít do divadla, jdeme a zaplatíme, když zůstaneme doma, nic ze své kapsy vydávat nemusíme.

To samé platí o vstupném na stadiony. Horší je to však s politiky, de facto našimi zaměstnanci, placenými z našich daní. Těch je třeba si všímat víc, abychom věděli, co s našimi financemi vyvádějí. Zvolili jsme si je, aby za nás spravovali tento stát. Takže je přirozené, že jsou bedlivěji sledováni, než kdokoliv jiný. I třeba když spí nebo si čtou noviny v Parlamentu či když jdou s milenkou na večeři a my chceme vědět, jak jim chutnalo za naše peníze...

Chtěl bych psát o studu, který bez jejího zavinění postihl herečku Jiřinu Bohdalovou, jež si po celoroční vyčerpávající sezóně chtěla zaslouženě odpočinout. Místo toho ji nějaký hnusný paparazzi špehoval i v tom jejím nejintimnějším soukromí a odporný výsledek svého hyenismu prodal za jidášských třicet stříbrných.

Jaký to může být asi člověk, který vyfotí téměř osmdesátiletou herečku, jak ve vedru nahá věší na svém balkonu prádlo? Jestli má tento zvrhlík na dovolenou na turecké riviéře, nač mu jsou ještě peníze za tuto sprostotu sprostot? A jak se vůbec může někdo snížit k tomu, aby tyto snímky koupil a zveřejnil je...?

Ani ten nejhnusnější bulvár by se toho nedopustil. Jedině záchodový škvár se mohl tak snížit a tím se definitivně znemožnit u všech slušných lidí.

Vážená česká herečka Jiřina Bohdalová utrpěla bolestný zásah, zřejmě zratila zbytek své důvěry v cokoliv a kohokoliv. Po skandálním zacházení s jejím jménem během soudního přelíčení kvůli její údajné spolupráci s StB přišla další nečekaná rána pod pás.

Jak se vypořádá s tímto zákeřným ponížením? Není to počátek konce její skvělé herecké dráhy, kterou dělala milionům diváků vždy krásnou a příjemnou radost? Zasloužila si po tom všem takový náš nevděk...?

Co s tím, který toto vše způsobil? Přesto, že veřejně známé a činné osobnosti musejí počítat, že jejich soukromí se stává soukromím veřejným. Ale copak nejsou nějaké meze slušnosti? Kdy polezou paparazzi za celebritami až na WC, aby je zachytili při vykonávání tělesné potřeby...?

Jak říkali staří dobří piráti; jediný pořádný trest je "pustit kočku z pytle". Bylo to eufemistické pojmenování tzv. devítiocasé kočky, tedy důtek nebo biče s několika řemínky, určenými k tělesným trestům, kdy odsouzenec procházel uličkou hanby a byl bit, co vykonavatelům síly stačily, dokud zlosyn nepadl bolestí.

Nebo "líbat zbrojmistrovu dceru", jak říkali námořníci další lahůdce pro zmije charakteru paparazziovských hyen, což znamenalo být zbičován přehnutý přes lodní dělo.

Herečka Jiřina Bohdalová se ve čtvrtek zhroutila a byla převezena do nemocnice. Důvodem jejího kolapsu bylo zřejmě zveřejnění ikriminovaných choulostivých fotografií!

Seřadil bych celou redakci na veřejném pranýři, hezky vysvlečené do naha, přivázané ke sloupům, aby si na ně každý mohl plivnout a dát jim, co proto, aniž by se mohli bránit. Jako paní Bohdalová...

Tak se spravedlivě trestá zločinec. Jiný trest, než bolest, utrpení a ponížení není dosti účinný pro podobné novinářské parchanty, kteří umí kvůli penězům pouze zákeřně ubližovat...