Podzimní turné nakladatelství PERPLEX

Autor: Autor: v anotaci <(at)>, Téma: Aktuálně z kultury, Vydáno dne: 12. 11. 2008

dekadent-dezert_maly.jpgVe druhé polovině listopadu se v hlavních kulturních centrech České republiky představí nezávislé nakladatelství PERPLEX z Opavy. Během dvoutýdenního turné uvede svůj aktuální ediční počin, básnickou sbírku Jana Kunzeho Dekadent dezert, a to za účasti různých zajímavých hostů.
Autor: Dan Jedlička, nakladatelství PERPLEX.

Jan Kunze (* 1976) patří k autorům, kteří s úspěchem propojují básnické slovo s jinými výrazovými prostředky. Se svým hudebně-recitačním projektem je častým hostem různých festivalů a básnických dílen. Formou částečně improvizované jevištní performance s hudebním doprovodem představí publiku také svou novou knihu. Dekadent dezert se inspiruje poetikou města a jeho příběhy, atmosféru textu plasticky dotvářejí ilustrace Jana Gřeška, vycházející z estetiky street-artu, graffiti a komiksové kresby.

dekadent-dezert.jpg

Turné bude zahájeno 17. listopadu v Praze. Ve vinohradské kavárně Carpe Diem sbírku pokřtí spisovatel, hudebník, herec a režisér Tobiáš Jirous, který vystoupí jako host a bude číst také ze své vlastní tvorby. Literární večer začíná ve 20 hodin.

Ve čtvrtek 20. 11. se nakladatelství představí na knižním veletrhu LIBRI v Olomouci (výstaviště Flora). Vystoupení Jana Kunzeho proběhne v rámci doprovodného kulturního programu ve 13.30 v pavilonu A.

Jan_Kunze_projekt.gif

Téhož dne se uskuteční i literární večer v Brně v klubu Starý pivovar (zahájení ve 20.00); hostem večera a kmotrem sbírky bude básník Vít Slíva, držitel ceny Magnesia Litera za rok 2002. Přečte svou báseň Koloběžka, která vyšla letos jako bibliofilské leporelo, a v „předpremiéře“ uvede básnický cyklus Chaire, Maria!, jehož vydání se připravuje na leden.

Širší autorský okruh nakladatelství PERPLEX bude představen během ostravského vystoupení ve čtvrtek 27. 11. v klubu Atlantik. Vedle Jana Kunzeho přečtou ukázky ze své tvorby také Miroslav Černý, Dan Jedlička a David Bátor. Jako host vystoupí Jiří Macháček, šéfredaktor kulturní revue Protimluv. Literární večer bude probíhat od 19 hodin.

Oficiální zakončení turné se odehraje na „domácí půdě“ v Café Evžen v Opavě. Vystoupení v sobotu 29. listopadu zakončí také sérii místních akcí souvisejících s festivalem Den poezie. Akce začíná ve 20 hodin, hostem bude opět Tobiáš Jirous.

Srdečně zveme!

www.perplex.cz