GRAMODESKA 2010 - 3. ročník mezinárodní skladatelské soutěže mladých autorů

Autor: Histes <magazin(at)postreh.com>, Téma: 2) Hudba, Vydáno dne: 18. 01. 2009

Vážení muzikanti, chodí nám mnoho dotazů, jak to bude se skladatelskou soutěží do budoucna. Vzhledem k tomu, že jsme oproti prvnímu ročníku rozšířili věkový limit a obohatili projekt hned o dva koncerty, audio a filmové záznamy a potřebujeme více času na jejich zpracování a mediální prezentaci, došlo k dohodě mezi pořadateli soutěže a Českým rozhlasem 3 - Vltava, že další ročník bude vyhlášen až v roce 2010.

Nastolujeme tak dvouletý cyklus (který nastal již teď, protože jsme přecenili své schopnosti a za současně velmi nízkém rozpočtu nejsme schopni tak náročný projekt časově zvládat rychleji.) Rozhodující pro vyhlášení třetího ročníku bude opět dostatek financí. Náklady na jeden ročník jsou téměř půl milionu, z čehož potřebujeme získat ještě 300 000 korun. /Dokončení aktuálního ročníku je zabezpečeno, v tuto chvíli probíhá lisování desek v Loděnicích/ V aktuální finanční situaci našich firem to bude obtížný úkol. Máte-li nápad, kam když zaklepeme, tak nebudeme s žádostí o podporu na obtíž, dejte vědět.

Vyhlášení 3. ročníku by mělo přinést rozšíření působnosti projektu o Polsko. Zvažujeme taky kategorii otevřenou kterémukoli národu, ovšem své zástupce kromě Polska a Slovenska v jiných státech mít patrně nebudeme. A nahrávat mladé finalisty z jiných států na náklady projektu také nechceme. Vše bude záležet na nadšení lidí a množství získaných prostředků. Nejsme festivalem, který si na sebe vydělá, realizace tohoto nápadu stojí spoustu úsilí a než aby projekt probíhal za nouzových podmínek, raději jej vyhlašovat nebudeme. Už dva roky se nám daří dělat téměř nemožné, snad při nás štěstí bude stát i dál.

Taky nebudeme vyhlašovat další ročník na úkor ovlivňování hodnocení, nebo upřednostnění komerčně atraktivnějších stylů. (Peníze se vždy sehnat dají, jde ale taky o to, jakou Vám ponechají svobodu.) Média pochopitelně více zajímají skupiny, než klavírní sólisti. My ale zůstaneme sví a vy doufám taky :).

Za realizační tým
Richard Vacula, vedoucí projektu