Marek Eben o projektu Gramodeska 2008

Autor: Histes <magazin(at)postreh.com>, Téma: Aktuálně z kultury, Vydáno dne: 29. 03. 2009

Asi před 20 minutami jsem zvedl telefon a na druhé straně se ozvalo: Tady Marek Eben, dobrý den. Má odpověď asi taková: Teda, teď nevím, co mám říct. 

Hovor trval něco přes jedenáct minut, kdy Marek Eben pochválil myšlenku celého projektu a zajímal se o podrobnosti od financování po zamýšlené efekty celého počinu. Bavili jsme se také o neschopnosti Radiožurnálu plnit veřejnou službu aktualizací vysílací databáze skladeb. Neminuly mne také Markovy tipy na zajímavé a schopné lidi, přívětivá média, kde by mohla mediální propagace projektu pokračovat. Za nejlepší stanici s výborným hudebním redaktorem označil Proglas, který se také už druhým rokem projektu účastní nejaktivněji. 

Marka Ebena rovněž překvapilo, že je jedním ze 4 lidí či institucí z 300 obeslaných. Takže další část hovoru jsme směřovali k tématu, komu všemu jsem ještě z ČT desku posílal. Z hovoru jsem zatím pochopil, že o projektu mají v tuto chvíli povědomí Pavel Anděl a Marek Eben. 

Mám z toho velikou radost - že se najdou lidé, kterým podobné věci nejsou lhostejné a rádi za pozornost balíčku s  vinylem a CD poděkují.

"Jo a ten vinyl, to je vtipný..."

Tímto článkem tedy děkuji Marku Ebenovi za pěkný rozhovor. Pokud se z tiskového odboru ČT dostávají zásilky k umělcům až nyní, možná budou následovat další zajímavá emailová či telefonická setkání.