Gramodeska 2008 v HITPARÁDĚ RADIA PROGLAS - HLASUJTE

Autor: Histes <magazin(at)postreh.com>, Téma: Gramodeska, Vydáno dne: 14. 05. 2009

Radio Proglas Radio Proglas vysílá v podstatě celé album Vinylová budoucnost (2008), mimo to se skladby dostávají i mezi nejhranější songy rádia (Nalívej, Muezzine a Dívča). K těmto úspěchům loňského alba přibyl hned další, který mi ani nebyl přislíben. Skladba Dívča Pavla Schmidta byla nasazena do Hitparády radia Proglas. Pokud se Vám skladba líbí, můžete jí dát spolu s dalšími dvěma z nabídky svůj hlas. Podrobnosti v článku.

Pořady Hitparáda a Jak se Vám líbí jsou na Proglasu patrně nejposlouchanějšími...

Navíc Hitparáda, pokud má skladba podporu u posluchaču, umožní její pětinásobné přehrání. Tato soutěživost pomáhá přilákat daleko větší pozornost posluchačů k daným dílům. Neboť každý týden se s napětím očekává, co Milan Tesař zařadí pro tentokrát. Narozdíl od komerčních rádií a trochu zkostnatělého Českého rozhlasu na Proglasu nikdy nevíte, co zařazeno bude či nebude, protože aktuální trendy se zde neprojevují. Spíše lze čekat, že se zde objeví skladby z nově vydaných alb alternativního nakladatelství Indies record, nebo se objeví pro posluchače zcela neznámí a noví interpreti. Tak se stalo i v případě Pavla Schmidta a jeho skladby Dívča. A jestli vypadne, nebo se dostane na pozici, která mu zaručí přehrání i v dalším kole Hitparády, o tom rozhodujete skutečně už jen vy, posluchači.

Pro co můžete hlasovat:

 pořadí

interpret

skladba

předch. pořadí

1

Karel Kryl

Jaro desáté (z alba Plaváček)

1

 

2

KOA

Hrajou smyčce (z alba Dobře nám)

2

 

3

Jablkoň         

Náklad třaskavin (z alba The best of Malá lesní)

3

 

4

Pavlína Jíšová & přátelé

Ještě si zpívám (z alba Blázen tančí dál)

6

 

5

Pranic

Nezazpívám (z alba Jaký je náš svět)   

9

 

6

Hana a Petr Ulrychovi & Javory

Nejsou na prodej (z dvojalba Čtyřicet nej) – skupina hitparádu podle pravidel opouští; další body se jí nebudou započítávat

4

 

7

Zora Jandová

Modlitba (z alba Fifty fifty)

novinka

 

8

Jiří Dědeček

Kuna ví (z alba Řekněte to mýmu psovi)

5

 

9

Vlasta Třešňák & band

Jsi tu? (z alba Skopolamin)

novinka

Nově nasazené písně

 

10

Okrej + Dan Bárta

Náhody (z alba Je to důvod)

 

11

Kamil Střihavka & Leaders!

Srdcerváč (z alba 365)

 

12

Pavel Schmidt

Dívča (finálová skladba soutěže Gramodeska – Vinylová budoucnost 2)

 

Jakým způsobem můžu dát svůj hlas?

Z nabídnutých dvanácti písní zvolte tři nejlepší. Jedné dejte tři body, jedné dva a jedné jeden bod. Připište tip na novinku, případně něco o sobě. To vše pošlete na hitparada(zavinac)proglas.cz

Do kdy můžete hlasovat?

Čím dřív, tím lépe.

Definitivní uzávěrka každého kola je v pátek v poledne.

Hitparádu vysíláme každou neděli v 19.00 a v repríze v pondělí v 16.55. Předpremiéru hitparády můžete slyšet stále krátce po půlnoci ze soboty na neděli. Moderuje Milan Tesař.

Píseň v hitparádě figuruje maximálně šest týdnů – jednou na novinkové pozici + pětkrát na základě došlých hlasů. Potom se mění za jinou od stejného interpreta (a zpravidla i ze stejného alba). Jeden interpret může bodovat maximálně se třemi skladbami za sebou, potom automaticky uvolňuje místo.

Hlasujete-li do hitparády e-mailem, nezapomeňte se podepisovat (název účtu odesilatele není podpis!). Chcete-li vyhrát některou z nabízených cen (CD, kazety, lístky na koncerty), musíte uvést i svou celou poštovní adresu, příp. členské číslo Klubu přátel Radia Proglas. Jsme rádi, když hlasování posíláte jako dopis a ne jako pouhé strohé vyplnění formuláře. Zajímají nás vaše názory na hudby, na naše pořady, na hitparádu…

 

Prosím, zapojte se do hitparády. Pokud se Vám líbí Pavel Schmidt a jeho Dívča, dejte mu svůj hlas. Ale, jen, pokud se Vám skutečně líbí. Nebylo by správné dát automaticky Pavlovi nejvyšší počet bodů jen proto, že reprezentuje naši desku. Takže - podle svého svědomí, vědomí a možná i trochu fandění Vinylové budoucnosti.

Hitparádku si můžete ze záznamu poslechnout zde: 

mms://netshow.play.cz/proglas/kolemsetoc.wma