Hotel Insomnia - cizopasník, který sežral Noc s Andělem

Autor: Histes <magazin(at)postreh.com>, Téma: 2) Hudba, Vydáno dne: 03. 01. 2010

Česká televize se rozhodla po letech zrušit vysílání živého pořadu Pavla Anděla a nahradit jej novým projektem Hotel Insomnia. To, co jsem měl možnost vidět, mě dokonce donutilo poprvé zapustit komentář do webdiskuse ČT.
Pokud se Vám náhrada Noci s Andělem rovněž nelíbí, připojte se k facebookové petici na:
http://petice-za-noc-s-andelem.postreh.com


Přiznám se, že před lety, když jsem Noc s Andělem poprvé viděl, moderátor mi byl doslova nesympatický. Ale postupem času jsem pochopil, že jeho postava není to podstatné. A že pokud se chci nechat překvapit zajímavou muzikou neotřelých tváří, je tady jediná oáza a jmenuje se Noc s Andělem.

Před nedávnou dobou jsem byl v Českém rozhlase Vltava předtáčet pořad o hudebním projektu Gramodeska a po natáčení jsme ještě sedli na čaj a zeptali se mě, co říkám na tu katastrofu, co se připravuje na ČT2. Já ještě nic netušil, takže mi bylo vysvětleno, že všechna hudební produkce ČT, která měla smysl, od nového roku končí a vzhledem k tomu, že schopní lidi už nedostanou tvůrčí prostor a v téhle branži je těch, u kterých ještě převládá rozum nad kýčem, jako šafránu, lze se pouze děsit, co noví lidi u pádla splácají. 

Bum. Nový rok 2010 a předpověď ne z Klementina, ale Vltavy, se naplnila. Byl jsem svědkem děsivého, hloupého a kýčovitého živého přenosu s čecháčkovským dialektem moderátorů, spoustou keců a minimem dobré muziky. Trhaná kamera a přestřihy by leckoho dohnaly k epileptickému záchvatu. Nezbylo nic jiného, než vypnout starou Teslu a dojít ke zjištění, že Noc s Andělem byl vlastně pořad na úrovni - ač moderátor měl své mouchy. 

Na diskuzi k pořadu se strhla smršť z 99% nostalgických komentářů. Lidé nemohli jinak, než zavzpomínat na Noc s Andělem a připomenout, že Hotel Insomnia je totální propadák.

/Ukázky z diskuse pořadu - pro případ, že by ji ČT smazala/

Velmi trapné - alternativu klidně ,ale tohle?mizerná scéna- rádoby retro prvky rádoby cool - nevyváženost hudby a mluveného slova,sobotní noční pořad- spíše ,ale jako diskuzní pořad odpoledne kdy se nikdo nedívá - nuda - ztráta času - prý dynamický pořad - to tedy nevím kdo si myslí - vypínám

Prosím, prosím - Vyměňte toho epileptika za kamerou ať s ní tak netřepe.

Beruška - teda lidi, co to je? jaké "osobnosti" se to tam prezentují? Každý je nadšen sám sebou, a moderátor? Anděl byl někdy na zabití, ale mělo to šťávu! Jen kecy, kecy, žádná muzika, kde nic tu nic... To má být zábava, publicistika či co? Reklama nýmandům, rádoby underground, ale dneska už jsme snad jinde, ne?

Tak jsem se těšil na něco nového - Tak jsem se těšil na něco nového, leč po prvních minutách zjišťuji, že se asi stala někde chyba. Je to veskrze trapné a v podstatě o ničem. Muzika žádná, dramaturgie trapná... Škoda času a škoda platit ČT za takovéto...
Anděl měl určitý šmrnc a úroveň.

Souhlas - Je jasné, že bude Insomnia logicky porovnávána s Nocí s Andělem. Ovšem čekal jsem, že si ČT nedovolí Anděla vyměnit za něco horšího, ale poučí se z nedostatků (především moderátorské) Noci a v novém pořadu se jich vyvaruje. Teprve teď zjišťuji, jak jsem měl původní Noc s Andělem rád - měla přeci jen skutečně noční atmosféru a hudba byla ve zdravém poměru s mluveným slovem

RE: Souhlas - Jojo presne tak. Melo to pohodovou nocni atmosferu - muzika, svetla, jingly...ja si fakt rikam jak tohle mohl nekdo schvalit. Nevim co je na tom pravdy, ale pry to delaji kamaradi od reditelky Fricove...

Pubertální kamera - Kam zmizel slušný střih a kamera Noci s Andělem? Vždyť na tu rádoby moderní škubačku během muziky se nedá dívat. Dřív byl možná moderátor trochu ***, ale na hudební vystoupení jsem se rád podíval. Tohle je katastrofa. A ještě jedna poznámka - Ostravské studio ČT taky nezaplavuje prostřednictvím svých moderátorů Čechy zdejšími jazykovými mutacemi. Jinej, dobrej, skvělej. To si myslíte, že díky tomu, co předvádíte, Vám to začnou žrát mladí? Ach jo.