Promítání 16mm filmů - Vaše letní kino nebo filmový klub

Autor: Histes <magazin(at)postreh.com>, Téma: 4) Film, Vydáno dne: 19. 06. 2010

Občanské sdružení Postřeh se pouští do projektu mobilního 16mm kina. Získali jsme distributora 16mm filmů a zpracovali seznam zajímavých titulů. Již v červenci zahájíme pravidelné klubové promítání v Opavě a v plánu máme také letní kino na nádvoří zámku v Hradci nad Moravicí a v zahradách zámku Raduň. Maximální velikost promítacího plátna: 4x3m. Více informací po rozevření článku...

Projekční technika:

Meopta Meoclub 2 Electronic r.v. 1984, 2ks, po rekonstrukci, do roku 2010 v majetku Kulturního domu Kopřivnice - Lubina.

P6170088.jpg

Meopta Meoclub AS2, v provozuschopném stavu, spíše na náhradní díly (do roku 2003 součástí filmového klubu DDM Olomouc, do roku 2010 majetkem DDM Olomouc).

Případné projekce v Národním domě v Hradci nad Moravicí budou zajištěny promítačkou
Meopta Meoclub electronic, po rekonstrukci, v majetku Národního domu Hradec nad Moravicí.

Ozvučovací technika: 

V případě klubového promítání soustava 15W - víko promítaček Meoclub.
V případě promítání ve větším sále kombinace zesilovače promítačky a reprosoustavy V6808 TESLA. Pro větší plochy a případné venkovní promítání kombinace reprosoustavy V6808 (150W) a externího zesilovače 150W (můstová zapojení obvodu TDA7293V). 

Projekční plátna:

Vlastní projekční plátna ve fázi výroby. 

Seznam titulů:

http://postreh.com/phprs/download/16mmfilmy.xls

Filmové kopie vznikly v době vzniku filmů. Po jejich opotřebování se vyřazují a již nezapůjčují. Proto nemůžeme garantovat, že všechny tituly budou časem k dispozici. Zvláště velmi oblíbené filmy ze skladu distributora mizí nejvíce. Dnes už si tak nepromítnete např. dětský film Ať žijí duchové, který bylo možné ještě před 5 lety vypůjčit. 

Mějte pochopení, že se jedná svým způsobem o retro záležitost a počítejte s tím, že kvalita některých kopií již nemusí být úplně optimální.

Cena projekce:

Promítání v prostorech menších s plátnem nebo bílou stěnou: 500Kč/film (součástí je i licence pro 1 promítání)

Promítání v prostorech větších s plátnem (nutnost vyššího výkonu ozvučení): 1000Kč/film 

Promítání na vlastní plátno v prostorech větších nebo venkovních: 1500Kč/film.

 

Vzhledem k tomu, kolik obvykle stojí jen licence na promítání, si myslím, že jsou to velmi slušné ceny. Budeme zajištovat retro promítání například pro festival Bezručova Opava. Vše je teprve ve fázi přípravy. Časem přibudou i fotky z promítání.

V případě zájmu pište na magazin(zavinac)postreh.com

Richard Vacula