Nenechte si uletět zážitky, které mládeži nabízí programy EU

Autor: Histes <magazin(at)postreh.com>, Téma: Zajímavosti, Vydáno dne: 21. 04. 2012

Eurodesk.png

Přistála nám na redakční email prosba, zda bychom na našem webu neupozornili na síť Eurodesk shlukující informace o všech možných programech realizovaných v rámci EU. Na našich srazech o nevídaných možnostech nových zkušeností debatujeme již od roku 2007 - jako nejzajímavější (a patrně nejméně známá) nám přijde EDS - Evropská dobrovolná služba - kdy můžete na rok vyjet vykonávat dobrovolníka do jiné země, naučit se jazyk a poznat daleko lépe tamní prostředí, než například na Erasmu. 

Teď se o možnostech evropských mládežnických programů můžete dozvědět i vy v přehledném článku - stačí jej otevřít.

 Věděli jste, že prostřednictvím sítě Eurodesk můžete získat přístup k více než 200 programům, 350 organizacím a více než 1800 informačním zdrojům jak v rámci Evropy, tak i za jejími hranicemi? Pokud tedy máte otázky týkající se práce, cestování, studia nebo dobrovolnické činnosti, neváhejte se obrátit na Eurodesk.

Eurodesk je evropská informační síť pro mladé lidi a pracovníky s mládeží, tato síť se sestává z více než 1200 regionálních partnerů a informuju o možnostech v různých částech Evropy. Na stránkách (www.eurodesk.cz) naleznete nabídky stáží, stipendií, zahraničních školení, práce, studia či dobrovolnictví v zahraničí, dále pak soutěže zaměřené na mobilitu v rámci Evropy a možnosti financování mládežnických aktivit. Mimoto je na těchto stránkách k nalezení spousta odkazů, kde lze nalézt podrobnější informace. Kromě internetových stránek lze informace získat na sociální síti Facebook či ve čtvrtletně vydávaném bulletinu Mozaika.

Evropský portál pro mládež, který Eurodesk také spravuje, obsahuje odkazy na více než 10 000 webových stránek ve všech oficiálních jazycích Evropské unie (tedy i v češtině). Na Evropském portálu pro mládež najdete informace k 8 oblastem: studium, práce, dobrovolná činnost a výměny, tvoje práva, informace o Evropě, portály pro mladé lidi, aktivní občanství a cestování po Evropě. Kromě toho nabízí možnost mladým lidem podělit se o své zážitky anebo se vyjádřit k nejrůznějším tématům. 

Síť Eurodesk vznikla v  Edinburghu v roce 1990 jako malý regionální projekt, který na jednom místě soustředil informace, které by se mohly hodit mladým lidem. Za poslední dvě desetiletí se tato síť zásadním způsobem rozrostla a stala se jedním z hlavních zdrojů informací pro mladé lidi ve více než 33 evropských zemích. Česká republika je členem Eurodesku od roku 1998.

 

Další informace:

Získejte více informací o dostupných zdrojích na webové stránce Eurodesku

www.eurodesk.cz

Získejte více informací o programu Mládež v akci.

www.mladezvakci.cz

 

Eurodesk.png