.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

 .: Online
Stránku si právě čtou 4 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Aneta Slavíkem !!!

Histes - 2) Hudba - 10. 12. 2005 - 2925 přečtení

TN_009.jpgUpřímná a charismatická osobnost právě před několika minutami převzala Českého Slavíka pro rok 2005. Já normálně neblázním po skupinách, jak holky ve 4. třídě po Luneticu, ale když uvidím Anetu, okamžitě se vzdávám veškerého přízemního chování střeleného tupce a začínám se zamýšlet nad podstatou života. Chtěl bych se s ní setkat, možná bych pro ni udělal vše, co by měla na srdci... Snad si tento image mladé energické zpěvačky nezkazí duetem s Hélou.

[Aneta] Aneta Langerová je nadějná, velice populární zpěvačka, která se proslavila díky soutěži Česko hledá Superstar v roce 2005, rychle se dokázala zorientovat na české hudební scéně a v současnosti hraje a zpívá se svou vlastní kapelou. Narodila se 26.11.1986, tedy ve znamení Střelce, momentálně bydlí a studuje střední školu v Praze.

hudební začátky...

[Aneta] Už ve školce bylo jasné, že má hudební talent. Po prvním stupni ZŠ přešla na gymnázium v Říčanech (MKG) s humanitním a jazykovým zaměřením. Po čtyřech letech se rozhodla přejít na OA v Praze. Uvažovala sice o konzervatoři, ale nakonec se po poradě s rodinou rozhodla pro obchodní akademii, kde bude mít širší vzdělání a hudbu může studovat při čemkoliv. Plánovala, že pokud by se nestala zpěvačkou, zůstala by v oboru, který studuje a nebo by se stala učitelkou zpěvu. Ekonomika a zvlášť zahraniční obchod ji opravdu baví. Učí se anglicky a německy. Aneta mívala týden dost nabitý, kromě školy chodila na hodiny zpěvu k profesorce Janě Novákové na Ježkovu konzervatoř. Zpívala ve sboru u Jiřího Bardy v Říčanech, u kterého se navíc 5 let učla na klasickou kytaru. Nějakou dobu zpívala a hrála v kapele SPB (Spolek přátel bigbítu) na Sázavě.

[Aneta] Se setrou už vyhrály DO-RE-MI, dostala se do finále Rozjezdů pro hvězdy. "Vždycky ji tam ale musel někdo dostrkat," říká její otec. "Také zpívání s kapelou SPB dohodila sestra, která tam bydlí. Teď už asi Anetu nebude muset nikdo popostrkovat."

Aneta je spíše kapelový typ, ráda stojí před kapelou s elektrickou kytarou v ruce. Jejím vzorem je Alanis Morissette, snad se ji někdy splní sen zazpívat si s ní. Má ráda tvrdší hudbu, a v poslední době si oblíbila hlavně Evanescence. Z české scény Lucii Bílou, Divokého Billa a Lenku Dusilovou. Kdyby uspěla, chtěla by zpívat rockovou hudbu, nebo alespoň pop-rock.

...pak přišla Superstar

[Aneta] Když otec přinesl od známé přihlášku do soutěže Česko hledá SuperStar, týden s ním nemluvila. Pak to probrala s bráchou a poslala ji. V Česko hledá SuperStar jí nejvíc fandil bratr. Stranou nezůstává ani starší sestra. Aneta jí dříve jezdila téměř každou sobotu pomáhat s dětmi a účetní firmou. "Sestra se, řekněme, přes noc proslavila. Nějaké neskutečné pocity z toho nemám. Ukázala, co umí a nešla při tom přes mrtvoly." "Jestli se jí povede zpívat profesionálně, dobře. Může být něco lepšího, než se živit tím, co vás baví?" prohlásil její starší bratr Nikola.

[Aneta] Aneta se probíjela jednotlivými koly svým vlastním, nepodbízivým způsobem. Rychle se proměnila pod rukama vizážistů, ale její chování zůstalo stále stejné, a snad proto si získala televizní diváky na svou stranu. 14.3.2004 postoupila ze semifinálového kola s 24% zaslaných hlasů, od druhého finálového kola se držela na prvním místě, a to až do posledního kola. Vyhrála s celkovým počtem 79% zaslaných hlasů.

léto 2004 - léto 2005

[Aneta] Po vítězství v soutěži Česko hledá superstar 20.6.2004 nabral její život rychlé obrátky: přes prázdniny dala dohromady za pomoci vydavatelství BMG prozatimní kapelu a natočila první CD s názvem Spousta Andělů - 12 českých písniček a jedna anglická. Jejím manažerem se stal bratr Nikola. 31.8. měla Aneta na pražském Výstavišti svůj první koncert, na který přizvala kapely Ready Kirken, Divokej Bill a Tři sestry, a také své kolegy ze soutěže Martinu Balogovou a Petra Poláčka. Rychle následovaly další koncerty (děkovný koncert v Říčanech 20.11.2004, turné s kapelami Tři sestry a Divokej Bill v prosinci 2004, charitativní Koncert pro Asii v lednu 2005).

[Aneta] Během února 2005 dala Aneta dohromady svou vlastní kapelu ve složení Maťo Mišík (kytara), Marek Zelený (baskytara), Honza Jaško (bicí) a a.m.Almela (kytara), který byl posléze vystřídán Markem Svobodou, a vystoupila na svém prvním vlastním placeném koncertě v Akropoli. Během března se v rámci AnetaTour představila v deseti městech České Republiky a vystoupila na dvanácti koncertech. V červnu zahrála i na Slovensku. V současnosti se Aneta připravuje na letní šňůru festivalů, kterých bude kolem dvacítky.

[Aneta] Během roku stihla Aneta natočit i dva videoklipy: první k písničce Hříšná těla, křídla motýlí (listopad 2004) a druhý k hitu Voda živá (červen 2005). Její CD je velice úspěšné, prodalo se ho zhruba 85.000 kusů a drží se přes 40 kol v žebříčku TOP40 - tedy téměř celý rok.

Aneta vyhrála také několik hudebních cen: stříbrný Český slavík v kategorii Zpěvačka, zlatý Český slavík v kategorii Objev roku, zlatá v Týtý, zlatý Andělech v kategorii Zpěvačka, zlatý Anděl v kategorii Objev roku a malý zlatý Anděl za videoklip, zlatá v anketě Žebřík v kategorii Zpěvačka a v kategorii Překvapení roku a zlatá v anketě Zlatý Otto, dále pak ocenění v Music Factory Awards v kategoriích Český umělec roku a České album roku.

jaká je Aneta?

Sama se charakterizuje jako paličatá, ale také citlivá a tolerantní holka. A její partner by měl být vstřícný k jejímu nedostatku času, přizpůsobivý, trochu ulítlý, tmavovlasý a ty vlasy by mohl mít delší (ale zase ne moc). I když na první pohled vypadá jako introvert, je velmi společenský člověk, přesto se někdy ve společnosti chová trochu zamlkle.

[Aneta] Do loňského roku Aneta válela tenis, miluje hory, a hlavně lyžování. Její nejoblíbenější pití je voda, Jim Beam a jídlo přírodní kuřecí prsíčka a bramborová kaše. Její nejoblíbenějším filmem je Armageddon. Má psa Baga (vlčák) u babičky, ale kdyby mohla, hned by si vzala domů. Na otázku, které tři věci by si vzala na pustý ostrov, odpověděla takto : Rádio nebo kazeťák, baterky a kytaru. Její motto zní : "Neohrnuj nad lidmi nos, když jdeš nahoru, potkáš je až půjdeš dolů!" a možná, že to tak nevypadá, ale měří jen 163 cm.


Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 4,00 / Počet hlasů: 4]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek | Zdroj: http://www.aneta-langerova.com/

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!    Přidej komentář

  .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz