.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...
... se stát autorem
... znát lidi kolem Postřehu
... sponzorovat Postřeh
... vložit/upravit článek
Boží Dar
 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

 .: Online
Stránku si právě čte 1 člověk.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie
Chata v České KanaděChataUbytování velkých skupinPenzion v Jižních ČecháchPenzion v KunžakuRybařeníJižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkChata u rybníka KomorníkaUbytování Česká KanadaKomorníkUbytování v Jižních Čechách
 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Škola v přírodě aneb Ztracené rukavičky (3. díl)

Histes - Povídky - 12. 02. 2006 - 2026 přečtení

malamoravkamaly.jpgDalší pokračování zápisků ze 3. třídy - tentokrát upraveno a prodlouženo. Válka AxB s obětí zelených rukaviček. A co na to Jan Tleskač? :)


Bylo tu ráno a zaduněl dav hrnoucí se na snídani. Proto jsme běželi taky.

U snídaně nám pan učitel pověděl, že se na jeho plány nepovedlo počasí. Chtěl vědět, zda nemáme nějaké nápady na strávení zbytku dne. „Volnou zábavu!“ vykřikli jsme. „Další návrhy,“ řekl pan učitel. V tom se přihlásil nějaký malý prcek a sdělil svůj návrh: „No, já znám cestu k nedaleké jeskyni, mohli bychom se tam podívat.“ „No tak dobře. Až posnídáte, teple se oblečte a půjdeme ven,“ odpověděl náš kantor.

Bylo to pro nás veliké zklamání. Taková možnost, jako je volná zábava dvakrát za pobyt na této chatě, se jen tak nenaskytne. Ale už se stalo…

Sešli jsme se s celou naší třídou v šatně u hlavního vchodu, kde se obouvaly boty. Samozřejmě jsme nejdéle čekali na Jakuba (Raidu). Až se obul, vypravili jsme se do jeskyně. Úplně ve předu stál ten malý prcek, tvářil se velmi vážně, že prý on dnes říká, kam půjdeme. To už mě jeho pýcha dopálila a předběhl jsem ho. On na mě: „Hele nepředbíhej!“ „No tak to máš smůlu, já předbíhám všude a odjakživa,“ pravil jsem. „Ale já byl první!“ „Co bylo, to bylo – teď jsi druhý,“ řekl jsem zas já. Ale to už přicházel učitel  a já byl tam, kde byl a prďola byl opět první.

Dorazili jsme na místo. Byyla to nádherná roklina a na jejím boku se černala krátká díra zasypaná kameny. A co se hromadilo šišek v té roklině. Ty nás zajímaly více. Znamenalo to … VÁLKU!!! Válku mezi ÁČKEM a BÉČKEM: AxB. Nikdo si té bitvy nevšiml, poněvadž učitel zrovna zvracel do křáku – tehdy mu bylo velice špatně – a vychovatelka Macurová se někam zatoulala. Nastaly ideální podmínky.

„Uděláme si hromádku a z té budeme střílet,“ začal organizovat Aleš. „Na co, ty jo, dyť sou všude, nebudem ztrácet čas! Bitváááá!“ A ozval se chór: „Béčko do boje, Áčko do hnoje...Fúj a my jsme lepší,“ zaznívalo na obou stranách. „Hele, někteří se schovávají v té jeskyni.“ „Tý jo, a je tam voda, áčko tam močí šišky. Haha, tak mokří no.“ „Blik cvak příjem,“ Žaneta si nemohla nechat ujít tuto připomínku. „Teda, tu sem jebl mezi oči – přímý zásah rotačním kulometem,“ ozval se Jakub.

„Ták dost! Co se to tady děje? Kdo Vám to povolil. Nevychovanci, fakt,“ družinářka Macurová zavelela. „Né,“ ozvalo se mrčení, které stejně nepomohlo – bylo po všem. Po krátkém projevu o kázni jsme směřovali na chatu. Už se k ní blížíme, už jsme vykračovali na první schůdek a já řekl: „Pane učiteli, zapomněl jsem si tam rukavičky.“ „Kde?“ ptá se učitel. „No u jeskyně, pane učiteli.“ A tak jsme se vypravili zase zpět, ale ostatní už šli do svých pokojů.

Vůbec jsem si nebyl jistý, kde jsem je nechal. Tak jsem se soustředil na bitvu. Lovil jsem tu správnou myšlenku, která mi připomene kde jsem rukavičky ztratil. Mezitím jsme se stále blížili k jeskyni. A já měl větší strach, že tam nebudou. Co povím potom, zelenému učiteli?

Dorazili jsme. No ne, co to vidím – ZELENÉ RUKAVIČKY uprostřed rokle – rukavičky plátěné dávající ve studených chvílích teplo. Och jaký zázrak, že zde ještě jsou. Byl jsem tak rád, že se mé, jenom mé rukavičky daly opět do mých rukou. A při navlékání se mi vyjasnil okamžik jejich sundání. Ano bylo to tehdy při velmi důležité bitvě. Já, co by generál, jsem chtěl nabrat trochu čisté vody do staré flašky od rumu, která se válela poblíž. Abych si rukavičky nenamočil, sundal jsem je. Naplnil sklenici a utíkal s ní k mému pluku. „Máme vodu! Budeme taky polívat šišky!“

Po té co jsem si je navlékl, myšlenky se rozplynuly a vydali jsme se na chatu. Cestou se pan Učitel jednou pozvracel, ale jinak proběhlo vše hladce a já měl… své rukavičky.

malamoravka.jpgPro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 14.02.2006 19:07:16     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - fight (jakub.raida@seznam.cz)
Titulek: :-)
Pěkná hlava. Nemohl jsi začernit i tu moji? A taky od všech ostatních?

P. S. Měl jsi to naskenovat, tak jak to je na stroji a hodit tam - sice by to byla grafika, ale bylo by to SUPER

P. P. S. Že bych taky poslal něco z té třicetikilové sbírky, jenž jsem psal v 1. - 4. třídě na stroji? To by už ale úroveň těchto stránek prudce klesla, což nechci ;-)

Komentář ze dne: 14.02.2006 22:36:04     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Richard (@)
Titulek: Buď rád
Buď rád, že jsem neudělal šipku k tvojí hlavě a nenapsal - Jakub Raida. HAHAHA - to sem chtěl původně. Jinak - skenovat sem to neskenoval, protože třeba tenhle díl je trochu přepracovaný - o válce jsem v původním nepsal. .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz