.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Říjen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

 .: Online
Stránku si právě čte 9 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Jarek Nohavica - výběr z online chatu

Histes - Rozhovory - 03. 03. 2006 - 9778 přečtení

nohavicamaly.jpgJarek Nohavica podlehl kouzlu internetu a z neoficiálních stránek www.nohavica.cz se rázem stal oficiální web, na který přispívá svými aktuálními díly, zánamy z koncertů a mohým dalším. Asi největší zajímavostí je, že tento úspěšný český muzikant vydal své nové CD na internetu a je volně ke stažení!


CD s názvem Pražská pálená si můžete stáhnout na adrese http://www.nohavica.cz/praha2006/prazska_palena.htm.

Tuto dobu velmi populární píseň Ladovská zima (3 cm sněhu, u Muzea 4 ) je rovněž ke stažení na nohavicově webu v nově zřízené rubrice blog. Odkaz: http://nohavica.rfc1925.org/blog/mp3/ladovska_zima.mp3

Výběr otázek a odpovědí z online chatu (chat.nohavica.cz)
Moc Vás zdravím z Ostravy. Počasí pod psa, ale u počítače a s čajem útulno.

Opravdu se k Vaším očím dostanou emaily, zaslané na adresu jarek@nohavica? A druhá otázka - hrají Vaše děti na nějaký hudební nástroj? Děkuji a přeji pěkný den.
Myslíte, že bych ke své poště pustil někoho jiného ? Je to má radost, sednout v noci k počítači a pustit \"Odeslat a přijmout\" a vidět jak naskakují zprávy od Vás. - Nehrají. Takže ty geny čekají na vnuky.

Čo radšej - snežienky, alebo ruže?
Sněženky. Jsou křehčí.

Před časem se objevovaly zprávy, že pracujete na společném CD s Petrem Hapkou. Můžeme se těšit?
Na desku písní P.Hapky a M.Horáčka jsem nazpíval 2 písně. Už dávno.Proč pořád deska není na světě ,to se musíte zeptat Petra. Já sám nevím. Jak ho ale znám,coby plíhalovského perfekcionalistu, asi se mu něco na něčem nelíbí a tak na tom maká. Sám jsem zvědav, jak přijmete můj duet s Janou Kirschnerovou \"První noc v novém bytě\".

nohavica.jpg 

Jak je možné, že lístek na Vás byl za 2 roky zdražen v Praze ve Mlejně o téměř 30%.. Vychází mi jediná možnost, chcete více.. Mohu se zeptat, co s Těma penězma děláte? Vždycky mě to u bohatých lidí zajímalo. Děkuji za odpověď.
Chcete-li vědět,co dělá bohatý člověk s penězi, mám pro Vás jednoduchou radu : staňte se bohatým. Není to tak těžké, jak si myslíte. Naučte se něco, za co vám lidé budou dávat dobrovolně své peníze a když budete trpělivý a pracovitý, za pár let máte peněz jak šlupek. Samozřejmě, můžete i krást. Ale to bych se bál, že skončím někde na dně přehrady.

Ach tak hloupou odpověď jsem nečekal..Já Vám prachy nezávidím, a vícemnéně jich mám i já dost. Ano lidi Vám dávají peníze dobrovolně..Co je dobrovolnost v dnešním světě. Ano, čtyřčlená rodina Vás má ráda a je ochotna dát za koncert do Lucerny 2000kč, ale mnohem raději by dala 1200kč a za zbytek si koupila nový koberec do předsíně, protože ten starý už je zašlapaný..I jiná rodina, by ráda šla, zná všechny písně, ale ty peníze dát nemůže a místo toho, tam bude jiný dobrovolník, který zná jen Milionáře.
Ach jo.
 

Vážený pane Nohavica, rád bych se, a to z pouhé zvědavosti, zeptal, zda je pravda, že ve hře na kytaru jste samoukem. Za předpokladu, že to pravda není, kdo vás učil? A za předpokladu, že to pravda je, jak dlouho Vám trvalo, naučit se tzv. "barre"?:o) Ptám se jakožto kytarista samouk, kterému se schopnost brát barrečka vyhnula širokým obloukem... Děkuji
Děkuji za krásný dotaz. Neboť se mi vybavilo, že barré mi poprvé čistě zaznělo až na prázdninách v Karlovicích po třičtvrtě roce, co jsem hrál na kytaru. To bylo radosti. Vydrž. Samouku, stejný jako já.

Máte být na co pyšný, ještě stále jste ? Nebyl jsem proto na žádném Vašem koncertu.Měl jsem pocit, že pohrdáte diváky a to i těmi, co Vás neberou Nedvědovsky. Promiňte. Velmi si vážím Vaší tvorby a myšlenek.
Výborná otázka, na kterou neumím odpovědět, a tak ji jen zveřejňuji.

Severní Morava a Slezsko je možná nejzajímavější právě svou velkou pestrostí a různorodostí. Lidí, krajiny, historie. Žijeme tu vedle sebe různé \"pleti\". Možná trochu nadneseně bych to přirovnal k newyorskému tavícímu kotlíku. Všechny ty vlivy se míchají v jednom hrnci. Je stále co objevovat.

Dobrý den, Jarku, měla jsem to štěstí, že jsem viděla první a poslední pražský koncert. Na Palmovce jste zpíval valčk Bílá vlna. Moc se mi líbil, ale na Novodvorské už nezazněl. Chystáte se ho nahrát? Už je heligonka v pořádku? Děkuju, koncerty byly oba skvělé, těším se příště. Hanka.
Bílá vlna je kultovní píseň naší party na cestách. Ani ji veřejně moc nehraju. Nevím,co mne to na Palmovce popadlo.:-)) Pak máme ještě jednu takovou oblíbenou. V pondělí,v pondělí /škrabeme se v p....i. Tu taky moc veřejně nehraju.

Dotaz nemám, ale dík za Pražskou pálenou. Hudební průmysl asi skřípe zuby - utekly % ze zisku, ale já jako posluchač tleskám!
Já jsem svůj hudební průmysl. A já zuby neskřípu. Jsem moc rád ,že jsem Vás mohl udělat radost. A vyzkoušet, jak funguje internet. Super.

I love you!!!!!!!!
Mikitery, dobře děláš.

Milý Jaromíre :-) Tož snad se Vam ta Praga nezalibila vic jak Ostrava? Tož su hezči ostravačky či pražačky? Jak to mate rad?
Na všechny 3 Vaše otázky Vám dám jednu univerzální odpověď: Na formě nezáleží, důležitý je obsah.

Dobrý den Jarku, bohužel jsem se nedostala na Vaše pražské koncerty a proto jsem uvítala možnost stažení vašich písniček ze záznamu těchto vystoupení.Ale k dotazu.Vím, že se znáte s Václavem Havlem a zajímalo by mě, jestli se občas scházíte a pokud ano, určitě vzpomínáte na staré časy, které jsou pryč. Nestýská se vám trochu po té minulé době? Ne proto, že byl člověk mladší a všechno měl před sebou, ale proto, že jste přesně věděl kdo je váš přítel, měl jste velkou motivaci k šíření pravdy, ikdyž vás to mohlo stát hodně atd.Z vašich písniček cítím krásu a smutek za časy dávno minulými. Díky Vlasta.
Sedím u sebe doma v podkroví, udělal jsem si kávu s mlékem,a tluču do notebooku odpovědi na Vaše milé otázky. Je mi dobře.

kiedy pan Jarek bedzie koncertowal w Polsce?
Tolek Muracki moj polski kolega dzwoni do mnie jutro i cos wymyslimy.

Jak je??
Teplo.

Jarku,czy nie myślisz,że czas już najwyższy wydać w Polsce Twoją płytę z piosenkami w polskim tłumaczeniu, śpiewanymi przez Ciebie?
Krysia, duzo ludzi mysli o tej plycie. Ja ciagle nie wiem. Polski jazyk jest przepiekny i ja nie chce go tam znieksztalcic swoja nieumijetnoscia. Poczekajmy.:-)

Ahoj Jarku, od kamaráda jsem se doslechl, že je údajně na tvých stránkách možno stáhnout tvou novou desku - živý koncert. Zajímalo by mě, co je na tom pravdy, jelikož jsem to nenašel. A připadá mi to docela vtipné, když jsi vzpomenu na tvé slova z Dlouhého koncertu v Hradci nad Moravicí: "koncert stejně nevypálíš":-) Dík za odpověď a hezký den
Jakube, jsi miláček. Máš tu desku přímo pod nosem. Podívej se po obrazovce líp.:-))
Pozn. redakce: Hurá, jsme taky z Hradce :) a už se těšíme na brzký koncert...

 Ahoj Jarku,plánujete v brzké době nějakou spolupráci nebo koncerty se skupinou Čechomor ?
V brzké době ne. Ale zahrát si s nima je pro mne vždycky velká radost.

 Vážený pane Nohavica, jen by mne zajímalo, vzpomenete si na zcela a naprosto první píseň, kerou jste kdy napsal? Děkuji
U okna sedím/znuděně zívám/a proklínám tu hroznou věc//tu hroznou nudu/co často mívám/a z které umřu nakonec...akordy Ami/C ...13 let...Druhá byla: Přej si co chceš má milá/dnes ti všechno dám/třeba i modré z nebe/ z oblohy sundám...akory D,C...o 14 dní později

Hezký den, Jarku! Rád bych se zeptal, při jaké příležitosti (v jaké chvíli) jste napsal krásný text k písni "To, co nemám, nemůžu Ti dát". Hluboce se v posledních dnech dotkla mé duše. Děkuji a přeji hodně úspěchů i dalších krásných písní! Petr, 25 let, Praha
Nechejme té písni její tajemství.

Pane Nohavica, mám takový zajímavý dotaz, který se váže k filmu Rok Ďábla : "Jste trenkař, nebo slipař?" Myslím že tohle trápí víc lidí (pokud jste to teda někde už neříkal.)
Po filmu jsem to změnil.

Som si teraz spomenula na jedného vášho fanúšika. Ani si neviete predstaviť, aký na mňa urobil dojem. Mali ste raz koncert v Bratislave-Petržalke. Sme sa to vtedy dozvedeli na poslednú chvíľu a hned sme tam utekali aj bez lístkov, že snád lístok zoženieme. Nezohnali sme. Koncert už dávno začal, my sme lístok stále nemali. Bola nás tam veľká skupina bezlístkových, ktorá sa postupne zmenšovala a vydržali sme nakoniec len ja s manželom a ešte jeden pán. Stál tam pri dverách, načúval a všetky piesne si spieval. Pán mohol mať do 60 rokov, v ruke ma igelitku Tesco, podľa oblečenia bolo vidno, že nemá veľa peňazí, texty vašich pesničiek poznal, stál tam pri dverách a načúval a pospevoval si ... Po skoro hodine koncertu sa osoba, čo vpúšťala dnu zľutovala a pustila nás donútra ... Nemôžem na toho pána zabudnúť a hreje ma to pri srdci, že máte takýchto suprových fanúšikov :)
Andreo, díky za tu historku. Není lepší začátek mé noční anabáze, než připomenutí takových věrných fanoušků jako byl ten pán s igelitkou Tesco.

pane Nohavico, reknete mi, proc ubyva ze zivota poezie a je to cim dal vetsi boj?
Paní Jiřinko, neubývá ze života poezie, neubývá. Mějte otevřené oči a uši, ona si vás najde. Nenechte se zahlušit hlukem projíždějících kamionu. I když - i ty kamiony mají v sobě poetické kouzlo, když se na ně podíváte jako na dva veselé slimáky, kteří se předhánějí v kopci u Velkého Meziříčí rychlostí 85 km /hod.

Přemýšlíte o textech svých písniček-básniček dlouho, nebo vám jen tak z nenadání přijde na mysl obsah a pak už to samo přechází z hlavy na papír? Musím říci, že vaše texty jsou opravdu působivé. Ačkoliv jsou celkem jednoduché na druhou stranu ohromě působivé, snad proto, že mluvíte lidem z duše. Ikdyž vlastně píšete o sobě. :o)
Je to kolikrát dřina a piplačka. Ale to my nesmíme prozrazovat.

Co Vás vedlo k napsání písničky panu prezidentovi?
Uvědomění si, že pomoc musíme nejprve hledat na konci své ruky. Bylo to v časech velké moravské potopy, kdy pan prezident /tehdy Havel / nesmočil v moravské velké vodě ani nohavice svých kalhot.

Dobrý den,ráda bych se vás zeptala,zda fotografování vaší osoby na koncertech vadí vám,nebo zda je zakázáno pořadateli koncertu. Mrzí mě,že vás mám pouze na fotografiích pochybné kvality stažených z internetu...děkuji
Napadlo Vás už někdy fotografovat na divadle ? Že je to hodně divný nápad. Myslím, že by vás vyvedli. A proč tedy fotografovat na koncertech ? - A mezi námi. Ono to opravdu ruší. Hodně. Věřte mi. A to nejsem žádný posera.

jste nejlepší jen tak dál
Máte dobrý postřeh, jen tak dál.

Dobry den. Isteho casu najviac ludi poznalo piesen "Tri cunici", teraz je to mozno piesen "Milionar". Nie je Vam luto, ze to nie je ina piesen ktora ludi napadne ked pocuju meno Jarek Nohavica? Velmi sa mi paci Vasa tvorba, paci sa mi ako po hudobnej, tak po textovej stranke. Gratulujem! Chcem sa spytat ci si spomninate na mladeho muza co vam dal na koncerte v Anglicku podpisat gitaru na koncerte? Je to moj kamarat a prave vdaka nemu som po prvy krat dostal do ruk Vas album Osma barva duhy. Dakujem, vela stastia do buducnosti, vela pokoja a ked mozem byt sebecky tak aj vela koncertov :)

K Vaší otázce na čuníky a milionáře : Mladý muži, chcete říci, že jsou to snad špatné písně ? - Rozumím Vám. Proč nechtějí další. Ale to je jednoduché. Ne všechno je pro všechny. To bychom ani nestihli.

Jarku, pozdravujem Ťa v zimke. Až príde jarko, tiež si na Teba spomeniem len v tom najlepšom. Otázka: Prevláda u Teba v posledných rokoch viac potreba dopracovať nejaký hudobný nápad do podoby pesničky, alebo zaujať k nejakej téme textom pesničky svoj postoj, náladu, pocit. Je to ťažšie teraz, keď už nejaké to množstvo pesničiek nemalú časť Tvojich postojov obsahuje?
Stále preferuji text, téma, obsah, hudební stránka mi z této části vždy jaksi vyrůstá, vyplývá.

Jeste Vas nekdy uslysim zpivat hymnu? Vami zpivana hymna na hokeji ve Trinci(?) byla nejhezci interpretace, co jsem kdy slysel. Co bych dal za to ji slyset znovu. Tak krasnou pisen v tak krasnem podani.
Zpívat hymnu veřejně před tolika chlapama byla pro mne jak v Třinci, tak v Ostravě velká čest. Já se za to nestydím, přiznat to. Stejně jako vím, že bych ji neodmítl zpívat před letošním finále mistrovství světa ve fotbale. Pěšky bych šel do Němec.

Co rikate na to ze furt nejaci trapaci vyhrávají samé slavíky a td. ? Bo jako člověk jako Vy si to zaslouží určitě vic než nejaky Kája :)
Lidé, kteří hlasují ve slavících, mají radši Gotta. Tak to je spravedlivé.

Jaké pocity ve Vás proudily v období Vašeho "kladnějšího přístupu k alkoholu"? Pokud jsem vás nějak urazil, dobrovolně za Vámi přijedu a nechám si nafackovat...
Chlastal jsem bundesligu a jsem rád,že jsem už jen nehrající kapitán.

Kde jste se poznal s Vaclavem Havlem a jaky spolu mate vztah? Komunikujete spolu? Co si o nem myslite?
Václava Havla jsem živě potkal na slavném koncertě v Lipnici, kde ho Jan Rejžek uvedl na pódiu, pak dole v Laterně magice tuším odpoledne ve středu 22.listopadu 1989 a tentýž večer jsem stál vedle něj na Melantrišském balkóně a zpíval plnému Václaváku Když mě brali za vojáka a pak za pár let v Olomouci na radnici jsem si s ním v zákulisí zakouřil, vyfotil se a pak na balkóně zazpíval Halelujá. Párkrát jsem byl zván na Hrad na oslavy ke státnímu svátku, ale já na takové věci nejsem.

Vzpomínáme se ženou na Tvé koncerty ve V-čku na kolejích VŠB v Porubě ( první polovina 70-tých let ). Zvlášť na písničku " o hlavě jako pomeranč ", od té doby jsme ji neslyšeli. Nešla by oprášit ? Jinak moc pozdravů, díků za písničky a těšíme se na někdy na koncert v Kladně. Katka a Karel
Ta píseň Plivni si do rukávu už málem byla na Pražské pálené. Dvakrát jsem o ní vážně uvažoval.(Já vždycky dotyčné písně vybíral v den koncertu). Někam ji šoupnu. Slibuju.

Jen poznamka k "albu Mavatka" (dotaz Davida ze 14:17). Pod timto "nazvem" lze na Internetu sehnat amaterska nahravka jednoho z predlistopadovych koncertu.
Doufám, že to dávají zadarmo. A ne jak pan Cibulka a jiní, kteří si natáčeli před 89. rokem bez našeho vědomí naše koncerty a pak ty kazety prodávali na burzách. I když co - aspoň se to zachovalo mezi lidmi. Ale zeptat se mohli.

Pražská pálená je můj nápad. Schylovalo se k tomu v mé hlavě, jako když potůčky z hor se slévají v údolí v řeku. Všechny ty maličkosti kolem internetu, vypalování, Milionáře, který oběhl v mp3 republiku, všechny ty projevy svobody, ale i nesvobody v mé zemi, mne na Betlémském náměstí v sobotu před prvním pražským koncertem přivedly k myšlence vyvázat se. Vymknout se všem. Navázat s vámi přímé spojení. Tady jsem. A vrátit se jakoby do 80.let, kdy jsem nebyl vydáván. Jen jsem hrál a zpíval. A přesto se mé písně šířily. - Doba se změnila. Za časů Mozarta jsi musel chodit za hudbou, než pak hudba na nosičích se začala vlupovat do tvého bytu sama. Velkým obloukem se vrací jedinečnost živého koncertu a mediální nosič je pouhým nosičem vody. Milým dárkem a pozváním, přijďte si se mnou zazpívat.

***

Některé příspěvky byly zkráceny, někdy jsme zkopírovali pouze odpověď. Má poznámka k řečím o pyšnosti JN - je neuvěřitelné množství řečí o tom, jaký je jarek namyšlený pupek. Jaksi jezdí v tereňáku po ostravě.. atd.. Odpovíme si otázkou - může se pyšný člověk vědomně ponížit? A Jarek? Ten nemůže, protože každé ponížení sebe sama jej pouze vyzdvihuje o kousek výš. Jo výš. Podle mě má nadhled. I v tom jeepu. Nesmíme se stále ohlížet po ostatních. Já můžu dělat pro ostatní vše co by bylo v mých silách, ale vděčná by mi byla pouze jedna dvacetina. A proto je zapotřebí se taky věnovat trochu sobě, protože kdo dokáže své úsilí vícc ocenit, než já? (A pochopitelně dobří přátelé, kteří však stejně nesou v sobě kousek mě). Je těžké soudit, proto nesuďme a hodnoťme pouze vlastní jednání.

Mějte se pěkně a pokud tohle čte Jarek, tak se snad nebude zlobit, že jsme vyňali některé příspěvky z jeho diskuze, z jeho nových internetových stránek.


 


Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 3,25 / Počet hlasů: 4]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek | Zdroj: http://chat.nohavica.cz

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 03.03.2006 07:54:45     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - krtica (krtica.N@seznam.cz)
Titulek: Jarek Nohavica- výběr
Tohle je dobrý počin, myslím, že přibudou čtenáři. Taky jsem ocenila, že samotný interpret nabídl možnost volného stažení koncertu. Svědčí to o výjimečném charaktaru. Nehledě na to, jaká tu pro něj vzniká odezva mezi posluchači! .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz