.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Březen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

 .: Online
Stránku si právě čtou 4 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Černá hrozba

Goethe jr. - Názory - 03. 04. 2006 - 1921 přečtení

cikani.jpg

Černá hrozba“ je poslední dobou velmi rozšířený jev. Šíří se rychleji než mor. Jeho postup je nekontrolovatelný, natož zastavitelný.Měl jsem naneštěstí v nedávné době možnost pocítit jejich sílu na vlastní kůži. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti. Pohodlně se usaďte a poslechněte si můj příběh:

Kráčím tichou tmou poklidným zeleným parčíkem ve čtvrti zvané „Sady“. Jsem veselý a moje nálada je přátelská. Jenže sto se má brzy změnit. Právě procházím kolem špinavých dřevěných laviček na nichž sedí tři členové „černé hrozby“. Nevšímám si jich, telefonuji. Svůj mobil svírám pevně v pravé ruce. Naslouchám nasládlému hlasu, který vychází z mikrofonu, směji se. Náhle se mi před očima zatmí. Pod ranou do levého spánku zakolísám, ale nepadám na zem. Otáčím se za původcem. Hledím do tváře jednoho z mladíků. Ten mi bez pozdravu, bez poděkování, vytrhává můj milovaný mobil z ruky a spolu se svými druhy se dává na útěk. Racionální myšlení u mne přestává fungovat. Správně bych se měl držet rodičovských rad: „ Nikdy se s nikým neper, tvůj život je cennější“. Jenže adrenalin a vztek se mi nahnal do žil. Ne, nechci si hrát na hrdinu, ale prostě nesnesu pomyšlení, že nějaký „černý flákač“ vesele utíká s mým těžce vydřeným mobilem. Celé dva měsíce jsem pilně pracoval, abych si ho mohl koupit. Zatínám ruce v pěst a rozbíhám se za nimi. Přiznávám se, že sem na ně pokřikoval neslušné narážky, ale musíte pochopit mé chvilkové rozpoložení a vztek. Asi mě dobře slyší, neboť se zastavují a čekají na mě. Po chvíli k nim s mocným funěním a sípáním dobíhám. Bláhové bylo myslet si, že mi chtějí s omluvou dát můj mobil. Jediné co mi dali byl pořádný kopanec, pod kterým bezmocně padám na promrzlou zem. Doufal jsem, že se spokojí s mou porážkou. Mýlil jsem se, začínají do mě kopat. Ale i já mám svou hrdost. Zatínám zuby mlátím kolem sebe jako smyslů zbavený. Nevím, jestli se mě bojí, anebo někam chvátají, ale dávají se na útěk. Kulhavým během je pronásleduji, jenže jsou o něco málo rychlejší. A navíc mi jejich tváře splynuly s okolní tmou. Nechce se mi domů, a tak po cestě přemýšlím.

Zabít, či nezabít. Taká zde jest otázka. Co tyto lidi vede k tomu, aby na ulici přepadávali bezbranné lidi (tím nemám na mysli sebe) a okrádali je. Kdyby alespoň nechodili v početní převaze. Jenže oni jsou zbabělí a úskoční. Nemůžu říci vychytralý, neboť mi jednoduše toto slovo k nim nesedí. Někdo může namítnout, že všichni nejsou takoví. Ukažte mi na ulici jednoho jediného příslušníka „černé hrozby“, který nevypadá jako chuligán. A když na nějakého přeci jenom ukážete, buďte si jistí, že vám dá pěstí za to, že se na něj díváte, nedej bože ukazujete. Nenápadně postávají na zastávkách a v obchodech. Ne, nejsou to tajní agenti, jsou to prostě zloději. Samotné jejich chování je urážlivé. Stačí jim pohlédnout do tváře a z té grimasy máte zkažený celý optimisticky vyhlížející den.

Na sídlištích, kde žijí, se lidé bojí, je zde hluk a nepořádek. Neustále si stěžují, že jsme rasisté omezujeme jejich svobodu. Člověk si nemůže o nich přečíst žádný článek v novinách. Dva neznámí mladící přepadli a okradli studenta v parku „na sadech“. To je vše, co se objevilo v tisku. Je to spravedlivé, že už si nemůžeme přečíst pravdu? Vypadá to, jako by byli výsledkem nepovedeného laboratorního pokusu a my se to snažili ukrýt před celým světem. Dostávají na podporách více peněz než mnohý slušný pracující občan.. Málokdy je vidíte sedět ve starých ojetých autech. Většinou jen samé nové BMW, Mercedes a jiné. Na krku nosí zlaté řetězy a na rukách masivní prsteny. Být mnou , tak bych všechny uzavřel do izolované části města, kde bych jim dal práci a byt. Myslíte, že by přestali krást. Ne, určitě ne, oni to prostě mají v krvi. Ať si dál přepadávají s nožem v ruce, ale sami sebe. Rovný rovného. Je to možná příliš drastické, ale já jiné řešení nevidím. Zašli už příliš daleko. Chtějí rovnoprávnost a přesto pořád chtějí nějaké výhody. Dobře, chápu, že jsou karty rozdány a že si to někdo prostě umí zařídit, ale ať si nestěžují. Prý pro ně není žádná práce. Ale proč? Protože 70% jich je negramotných a ten zbytek? Nic moc. Nechodí do školy, místo toho někde radši kradou. Policisté se jich pomalu nesmějí dotknout, natož je vyslýchat, neboť by jim mohli udělat psychickou újmu na celý život. Anebo si vymyslí, že jsou retardovaní, a tím pádem nemohou být odsouzeni. Stejně tak mohou poslat krást malé kluky, kterým samozřejmě není ještě 15, takže se pěkně ohřejou na policejní stanici a po hodině vycházejí z širokým úsměvem. Říká se, že na pšeničném poli se občas najde plevel, ale zde to platí přesně naopak.

Jenže je to jako házení hrachu na zeď. Na závěr bych chtěl vzkázat této utlačované rasové menšině, že mohou být nakonec rádi, že nejsem prezident. I hate gypsies!!!


Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 4,00 / Počet hlasů: 1]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 03.04.2006 12:56:14     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - krtica (krtica.N@seznam.cz)
Titulek: Černá hrozba
Dost drsný zážitek! Docela chápu tvoji zlost.
V pozici okradené jsem se totiž ocitla i já. V plně naloženém autobuse mě obklopila skupinka mladých lidí, smáli se vtipkovali. Já se pokušela uhnout, ale už nebylo kam a tak nebyla nouze o drcání a nechtěné doteky, ale když jsem vystoupila, byla jsem lehčí o peněženku s pěnězma na pojistku a na opravu kola, taky o celou dávku stravenek.
Byla jsem v šoku, protože ti mladí nebyli romové, ale obyčejní puberťáci, v celkem pěkném oblečení.
Je v nás tendence, hodit všechny hříchy na tmavou pleť, jenže znám pár rómů, denně chodí do práce, starají se o rodinu. Znám i lékařku romku. Mnozí z tohohle etnika studují a mají to určitě těžší z toho důvodu, že je strkáme svým odsouzením do jednoho pytle.

Komentář ze dne: 08.07.2006 21:38:04     Reagovat    Nový komentář
Autor: [WhiteShadow] - WhiteShadow (wwhiteshadow@centrum.cz)
Titulek:
Tento článek je v mých očích naprosto nepřijatelný. Je prodchnutý rasismem a nadsázkou, která je nejspíš afektivní reakcí na tvoji osobní zkušenost. Redakce si zakládá na svobodném magazínu a proto povolila a stojí si za zveřejněním tvého článku. Tady se můj názor s redakcí rozchází, líbí se mi myšlenka svobodného magazínu, ale svoboda jednotlivce končí tam kde začíná svoboda druhého.
Nechtěl jsem tento článek hodnotit, ale omylem jsem potvrdil 4 ( což je náhodou trefné, ale jak říkám nechtěl jsem..)
Černá hrozba?? Jak se teď asi musí cítit zástupci romské populace, kteří si to přečtou??
"Být mnou , tak bych všechny uzavřel do izolované části města, kde bych jim dal práci a byt. Myslíte, že by přestali krást. Ne, určitě ne, oni to prostě mají v krvi. Ať si dál přepadávají s nožem v ruce, ale sami sebe. Rovný rovného." - to snad ani nemyslýš vážně?!?!
No mohl bych rozebírat každou tvoji větu, ale Já si myslím, že je to jasné. Tento článek jde úplně mimo realitu, je nadsazený, neférový, šíří myšlenky mezilidské nesnášenlivosti.
Znám mnoho úžasných Romů, lidí, které obdivuju pro jejich vnitřní sílu, pro hrdost a odvahu s kterou se probojovávají skrze rasistické předsudky.
Zrovna od tebe mě podobný článek docela překvapil.
Na foru založím okno o Rasismu, tak tam třeba nakoukni a zkus mi říct proč nemám pravdu.

Komentář ze dne: 15.07.2006 18:40:13     Reagovat    Nový komentář
Autor: [maggie] - Marketa Alešová (AlesovaMarketa@seznam.cz)
Titulek:
mno... má to rasistický podtext. Jeden člověk říká že to černí mají v genech ale k tomu jací jsou je nutíme právě mi.

Komentář ze dne: 02.05.2007 08:07:12     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Paja (pajarka@seznam.cz)
Titulek:
Ahoj, tvůj článek se mi nelíbil...Sice chápu tvoji zlobu z toho, že tě přepadli a okradli, ale myslím si, že není správné házet všechny Romy do jednoho pytle. Existuje spousta slušných Romů, stejně tak jako existují spousta slušných bílých lidí, ale i spousta grázlů "bílé rasy". .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz