.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...
... se stát autorem
... znát lidi kolem Postřehu
... sponzorovat Postřeh
... vložit/upravit článek
Boží Dar
 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

 .: Online
Stránku si právě čte 5 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie
Chata v České KanaděChataUbytování velkých skupinPenzion v Jižních ČecháchPenzion v KunžakuRybařeníJižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkChata u rybníka KomorníkaUbytování Česká KanadaKomorníkUbytování v Jižních Čechách
 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Jaká je cena lidského života?

Krtica - Zamyšlení - 14. 04. 2006 - 1882 přečtení

smrt3maly.jpgTuhle otázku si kladu vždy, když médii proběhne nějaká zpráva o procesu s násilníky a vrahy.

22. února 2005, Pražský vrchní soud poslal do vězení na doživotí třiadvacetiletého Jaroslava Hejnu z Milevska na Písecku, který kvůli penězům zastřelil dva muže a třetího ubil.
3. února 2006, Táborský krajský soud znovu potrestal trojnásobnou vraždu v Tučapech na Táborsku doživotím. Šestadvacetiletému Miloslavu Širůčkovi už loni vyměřil za vraždu rodičů a bratra z roku 2004 doživotní trest. Nejvyšší soud ho ale zrušil a vrátil případ k novému projednání. Krajský soud nyní svůj původní verdikt potvrdil.
12. dubna 2006, Středočeský krajský soud odsoudil k doživotí takzvaného lesního vraha Viktora Kalivodu ze Slaného. Kalivoda loni 13. října zastřelil manželský pár u Nedvědice na Brněnsku a o čtyři dny později podnikatele na Kladensku.

Tohle je krátká souhrnná zpráva z tisku. Krátká zmínka o trestu, který dostali lidé za vraždy. Tito tři lidé zapříčinili, že devět jiných lidí už nikdy nevyjde z domu, už nikdy nepozdraví své sousedy, nikdy nepohladí své blízké, už nikdy nic.
Během několika okamžiků zahynuli rukou vrahů. Bez jejich jakékoli lítosti, či snad nabídky nějaké šance, je sprovodili ze světa.
V posudcích psychologů se vyskytují slova jako:"uzavřený introvert, nenávist k lidem, nadprůměrná inteligence, naprostá chladnokrevnost..."

Mrazí mě při pomyšlení, že lidský život je pro někoho jen plamínek, který si usmyslí sfouknout. Ten vzácný dar, který dostal každý z nás, tu možnost žít svůj jedinečný život. Mrazí mě při pomyšlení, že by takoví lidé mohli potkat mé známé, mé přátele, mou rodinu. A já tomu ani nemohu zabránit...

Jaká je tedy ta cena lidského života?

smrt3.jpg


Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 2]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek | Zdroj: vlastní tvorba - reakce na tisk

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 14.04.2006 07:39:11     Reagovat    Nový komentář
Autor: [makretka] - makretka (markitka.@seznam.cz)
Titulek: Jaká je cena...?
Krtičko, kdysi jsem se ptala na úplně samou otázku. Jaká je cena lidského života? Ale nikdy jsem na to nepřišla, protože v tomhle světě si nemůžeš být jistá ničím...Nevíš co bude za hodinu, za den, za měsíc, atd...Nevíš jak moc silný plamen života máme. Pro mě asi ta odpověď stále chybí...

  
Komentář ze dne: 14.04.2006 07:44:36     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - krtica (@)
Titulek: Re: Jaká je cena...?
Pro nás Makretko, má lidský život nedozírnou cenu. Myslím, že takhle to určitě vnímáš. Otázkou je, jakou hodnotu představuje pro násilníky, pro lidi, co jsou třeba ochotni zabít člověka i kvůli pár stokorunám.

    
Komentář ze dne: 14.04.2006 07:50:33     Reagovat    Nový komentář
Autor: [makretka] - makretka (markitka.@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Jaká je cena...?
Špatně jsem to vyjádřila. Máš pravdu. Myslela jsem tím i trochu otázku jaká je cena za lidský život?? Zkrátka že je vrtkavej..Člověk může být sebelepší řidič, pak přijede jeden, co pil, nebo jen moc oslavoval či spěchal, ale to už bude jedno, ten člověk už může být třeba mrtvý...Můžeš jít na procházku do lesa a přijde jeden nemocnej psychopat či co, střelí a taky ti bude jedno proč to udělal...

Komentář ze dne: 14.04.2006 15:20:55     Reagovat    Nový komentář
Autor: [skold5] - Roman Polách (@)
Titulek:
fajn zamyšlení.tohle by si zasloužilo rozvést, ale možná to je i ideální tak, jak to bylo napsáno.fakt dobré.

Komentář ze dne: 17.04.2006 18:50:35     Reagovat    Nový komentář
Autor: [WhiteShadow] - WhiteShadow (wwhiteshadow@centrum.cz)
Titulek: Ahoj Krtičko,
Tak nejdřív k dílu - mohlo by jít více do hloubky a nebo taky nemuselo.., některé myšlenky jsou silné samy o sobě a netřeba dalších přirovnání . Jakou cenu má lidský život? Takovou jakou mu dáme. Někteří lidé nemají víru ani sami v sebe, takoví jsou nebezpeční. Já někdy volím cestu přímo k agresorovi, namísto abych ho obešel s předsudky.., možná se tak jednou stanu další statistikou v novinách..a možná, že agresor v sobě najde kousek lidství. Podívejme se jim do očí bez předsudků a nastavíme jim zrcadlo.

Komentář ze dne: 19.04.2006 21:10:24     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - risik (risik@volny.cz)
Titulek:
Lidský život je to nejvzácnější. Je fakt, že v tom obecném měřítku i to nejkřehčí, co máme. Problém je, že u narušených jedinců to nešeší přísnost trestu, jsou totiž jiní a nefungujií tak jako my. Nemají jenom posunuté hranice, fungují často úplně odlišně, takže třeba trest smrti dělá vrahy ze soudců, poroty a těch, kteří se pod rozsudek exekuce podepíší Vrahů bohužel neubývá. Problém je, že se to skutečně začíná dotýkat i lidí, které osobně známe. Jeden můj bývalý kolega ze zaměstnání byl nalezen ubodaný doma. Byl to starý hodný pán, prošel, si (jako 7-letý chlapec) Osvětimí. Těšil se na důchod a dva narušení ho bestiálně ubodali pro cca 30000kč. Minulý týden jsem mluvil se sousedkou, povídala že se vrací z pohřbu, protože někdo umlátil její 92 let starou tetu. Týká se nás to všech, bohužel. .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz