.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...
... se stát autorem
... znát lidi kolem Postřehu
... sponzorovat Postřeh
... vložit/upravit článek
Boží Dar
 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Říjen  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 .: Online
Stránku si právě čtou 3 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie
Chata v České KanaděChataUbytování velkých skupinPenzion v Jižních ČecháchPenzion v KunžakuRybařeníJižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkChata u rybníka KomorníkaUbytování Česká KanadaKomorníkUbytování v Jižních Čechách
 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Věkové rozdíly a pohledy veřejnosti.

Krtica - Fejetony - 19. 04. 2006 - 1874 přečtení

Nechci z Magazínu RadiaR dělat nějaký bulvární plátek, ale pár názorů, které jsem nechtíc vyslechla, mi trochu napěnilo krev...

Vztah Lucie Bílé a Václava Bárty alias Noida korunovaný sňatkem, se stal pro média soustem vhodným k přemílání. Jejich láska je pro mnohé z běžné populace téma pro společenské i mimospolečenské klepy a ironické poznámky. Hlavním bodem těchto řečí se tu stává věkový rozdíl obou zúčastněných. Zřejmě naše společnost nedokáže zcela akceptovat, pokud si čtyřicetiletá žena najde partnera o patnáct let mladšího a dokonce se za něj provdá! Když si muž bere partnerku o dvacet i třicet let mladší nikdo se nediví a dokonce je mezi chlapy považován za borce. Proč ty rozdílné pohledy? Nejedná se tady už i o diskriminaci?

Udělat si srandu ze svého věkového rozdílu, dokázala svého času Demi Moorová, když přišla do jedné televizní show převlečená za stařenku a při polibku se svým o šestnáct let mladším partnerem Ashtonem Kutcherem, mu nechala v ústech falešnou zubní protézu!
Dokázal by něco takového stárnoucí muž se svoji mladší partnerkou? Asi těžko a  přitom většina z nich má tu protézu na rozdíl od Demi skutečnou.
Za posměch mohou podle mne společenské předsudky. Vycházejí totiž z předpokladu, že dívky dozrávají po duševní stránce dříve než chlapci. A přitom mladá nezkušená slečna, hnaná přírodními pudy, hledá ochránce a rádce a živitele, odpovídajícího její psychické zralosti, který by se o ni postaral. Jenomže zralá emancipovaná, zkušená žena už tento klasický model ochránce-živitele nepotřebuje. Naopak ona se ve vztahu s mladším partnerem stává tou zkušenější. Přebírá tak vůdčí roli ve vztahu. Zrovna tak, jako ve vztahu kde je partnerka o hodně mladší, mívá muž dominantní postavení. Jenomže tuhle ženskou rovnoprávnost ve společnosti právě ti starší páni tvorstva těžce snáší, bere jim totiž jejich životní roli. Starší žena je ale ve vztahu k mladšímu muži mnohem tolerantnější než mladá partnerka, která od něj očekává roli ochránce. Mladší muž znamená pro starší ženu tak vítané vytržení z monotónní šedi života zralých párů. Vztah v tom případě může fungovat a rozvinout se v dlouhodobý manželský svazek jako manželství  Evy Pilarové a nebo Hany Zagorové.
Klasický partnerský model po stránce duševní vychází v podstatě z přírody, bohužel je úplně mimo po stránce sexuální.Totiž, sexuální aktivita mladíků mezi dvaceti a třiceti lety odpovídá sexuální aktivitě žen po čtyřicítce. V tomto věku dosahují svého vrcholu a stávají se z nich náruživé milenky. Mladé kočičky mezi dvacítkou a třicítkou touží více po romantice a mazlení než po sexu. Tady je mylný předsudek, že mladá slečna je sexuální dračice a starší pán, který s ní žije sexuální borec.  Ovšem je to tak, že starším mužům vyhovuje delší doba mazlení, protože sami potřebují delší dobu erotické motivace, aby dosáhli patřičné erekce. Zatímco dámy po čtyřicítce si sex náležitě užívají, u pánů této věkové kategorie začíná ubývat testosteron a pro výpomoc začínají občas sahat po modré pilulce.
Proč se tedy starší pánové odvracejí od žen po čtyřicítce? Zřejmě to bude jejich strachem, že nebudou svým náročným partnerkám stačit po stránce sexuální a často i v oblasti společenské prestiže. Tak se je snaží aspoň zesměšnit jako satisfakci svého mužského ega.


Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 2,67 / Počet hlasů: 3]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek | Zdroj: vlastní tvorba

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 18.04.2006 19:29:45     Reagovat    Nový komentář
Autor: [WhiteShadow] - WhiteShadow (wwhiteshadow@centrum.cz)
Titulek:
Další kvalitní úvaha. Shodou okolností jsem zrovna dnes četl článek, kde se Sharon Stone vyjadřovala ke svému dřívějšímu vztahu s o 15 let mladším zajíčkem: " Když funguje vzájemná chemie, věk není důležitý". To přímo podporuje to co říkáš. Mí rodiče jsou zase o 10 let. A matka kamaráda mu vyčítá starší přítelkyni. Je to o předsudích..

Komentář ze dne: 19.04.2006 07:33:40     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Krtica] - Jana Vyležíková (krtica.N@seznam.cz)
Titulek: Věk...
Zcela jistě je to o předsudcích. Dokonce i mé kolegyně v práci říkají, "to jim nemůže vydržet, za pár let nebude tomu mlaďochovi stačit a on si najde jinou." Nechápou, že pokud bude mít tento mladý muž doma spolehlivé zázemí a pochopení pro své výboje, o to raději se bude vracet. :-)

Komentář ze dne: 19.04.2006 20:53:32     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - risik (risik@volny.cz)
Titulek:
Je to dobré, ale ženy nebojte se, je nás dost těch, kteří dáváme přednost zralým ženám. Já osobně jsem přesvědčen, že krásná je až žena kolem čtyřicítky a po. Do té doby stále do krásy jenom dospívá. Nevím, co bych si na tom světě počal, kdybych se měl řídit konvencí a zajímat se jen ty mladší. Připadal bych si stejně, jako gay, kterého přesvědčují, že holka je pro něj to pravé...

Komentář ze dne: 29.04.2006 23:03:58     Reagovat    Nový komentář
Autor: [postreh] - Richard Vacula (postreh@seznam.cz)
Titulek: Věk
přečtu si to cestou na výlet, pak dám vědět... Téma mě zajímá... nesmírně. Takový Mádl má problém, že jsou do něj zažrané 12-ky, 13-ky a pak až babičky :)... Má si vybrat horní nebo nižší věkovou skupinu??? :P

  
Komentář ze dne: 07.05.2006 19:27:37     Reagovat    Nový komentář
Autor: [postreh] - Richard Vacula (postreh@seznam.cz)
Titulek: Re: Věk
tak je to pěkný postřeh...

Komentář ze dne: 13.05.2006 02:44:04     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Bell] - Bell (bela2006@volny.cz)
Titulek:
O tomto tématu bylo napsáno už spousty odborných knih, bulvár živí. Věkové rozdíly vnímá hlavně okolí, partneři pokud mají dobrý vztah tohle neřeší. Vztah dvou lidí není o věku, je o lásce, vášni, společných zájmech, dětech a když vyšumí vášeň (s ní nemusí nutně vyšumět i láska) a nenastoupí vzájemná úcta, tolerance, síly se nevrhnou na společné zájmy a koníčky, pak se prostě vztah rozpadne. Někteří si tenhle kolotoč zopakují vícekrát, někteří spolu dokáží v pohodě zestárnout. Ale to jsem někde úplně jinde - pardon :-).
Ta úvaha se mi moc líbí, je napsaná kultivovaně, jasně a pravdivě v obecné rovině. Líbí se mi lehce ironické pojetí. Prostě je to dobrá úvaha. .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz