.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Listopad  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    

 .: Online
Stránku si právě čte 7 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Český rozhlas 2 - Praha

Histes - Názory - 14. 05. 2006 - 5236 přečtení

Rozkládající se rozhlas Praha, který ožívá až večerními hodinami versus ustupující Radiožurnál...


Dne 12.5.06 byl vyhozen z ČRo Praha moderátor Aleš Cibulka, jelikož v jeho pořadu padla hrubá slova p. Přenosilové na premiéra Paroubka. Po dlouhé době došlo také trochu k oživení stejného moderátorského stylu pomalu vymírající generace, který se od 20. let příliš nezměnil (až na dobu slávy dělnické třídy, kdy se hlásal komunistický mír). Kdykoli si naladím Prahu, nutí mě zasmát se nad zastavením času, minimálnímu vývoji a skřeky Jitky Molavcové.

Ale pravda, v Hajajovi už jsou také nové pohádky, kde děti cestují časem s počítačovým skřetem...

Na druhé straně stojí Radiožurnál, objektivní zpravodajské rádio, které přeci jen prochází vývojem. Donedávna nejposlouchanější stanice v republice. (dnes Frekvence 1). Myslím si, že odvádí poctivou práci, ale celý den bych ho poslouchat nevydržel, dopravní situace mě tolik nezajímá. S dobrým příjmačem za příznivých radiových podmínek můžete Radiožunál chytit i v Americe na Dlouhých vlnách. Frekvence přidělená dle Ženevské úmluvy měla být od začátku tohoto roku nevyužita, neboť provoz starého elektronkového vysílače je velice nákladný. Disponuje náhradními zdroji napětí, které by dokázaly zásobit celé menší město. Kvůli kamioňákům, kdeří jezdí po Evropě a poslouchají český rozhlas, zůstává vysílání nadále zachováno alespoň do půlnoci, startuje zase až v 5 hodin.

Ester Kočičková uvedla ve svém pořadu, že komunisti jsou prasata. Radiožurnál reagoval omluvou a zpřísnění hranic satirického pořadu. Ustoupil, ale Kočičkovou nevyhodil. Na druhé straně je ČRo Praha, který Cibulku okamžitě vyhodil, aniž by cokoli netaktního sdělil. Ba naopak, byla to Přenosilová, bohužel v jeho pořadu v přímém přenosu. A tak jednoho dne hodný Aleš, který se přizpůsobil důchodcovskému pojetí Prahy, dostal padáka, zatímco daleko ostřejší počin Ester byl řešen omluvou "prasatům."

 Je Praha komunistická? Bojí se ublížení na zdraví? Musí být stále tak hodnou stanicí? Podívejte se na www.kscm.cz. Celé stránky se nezabývají ničím jiným, než že jsou v poškozeni tím či tím. Neustále se cítí ublíženi pravicovou Mladou frontou, kterou prý vlastní němečtí revolucionáři a na vlastního redaktora Práva dělají tytyty, to není čestné jednání, Pepo. Že by ČRo2 nechtěl být mezi nezbednou ODS a Kočičkovou?

Bože, proč ty největší prasata se vždycky cítí nejvíc ublížená.. No jo, jsou to chudáčci, už se nemohou mstít, na kom chtějí.. jsou pro srandu králíkům, svlečení čuníci kvikají... Až obléknou červený kabát a usednou na vládní stolec, začnou chrochtat...

*** 

Já, jakožto zakladatel tohoto časopisu oznamuji, že jsem byl učen doma i ve škole nečestnosti jednání Komunistické strany Československa. Proto z mé strany nečekejte žádné sympatie k dvoum třešničkám - nikdo neví, jak chutná ten dort pod nimi.Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 1]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 14.05.2006 10:08:09     Reagovat    Nový komentář
Autor: [WhiteShadow] - WhiteShadow (wwhiteshadow@centrum.cz)
Titulek:
No podle mě si to neuhlídalo svůj směr a rozjíždělo se to do všech stran..V tvých dílech se mi většinou líbí způsob, kterým do nich vkládáš subjektivitu a něco ze sebe, ale tady, kde jsi začal nějakými fakty o rozhlasu...v závěru kritizuješ komunistické třešničky . To se mi nějak nezdá. A taky je třeba v těch nesympatiích ke komunistům jít více do hloubky a ospravedlnit je.
Jínak tvé vypravěčství jako vždy na úrovni. A už jsem přišel na tom, v čem je tak originální.., volíš slova, které se zas tolik nepoužívají, ale volíš je vhodně a přiléhavě. To je tvé eso v rukávu, bych teda skromně řekl..
Hodnotím 2.2

Komentář ze dne: 15.05.2006 10:41:06     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Krtica] - Jana Vyležíková (krtica.N@seznam.cz)
Titulek:
Docela pohotově jsi tady zachytil incident z poslední doby. Sice jsem zpočátku tápala kam směřuješ. Hodně lidí v okolí mne odsuzuje, tenhle až přehnaně přísně řešený prohřešek.

Komentář ze dne: 15.05.2006 20:36:20     Reagovat    Nový komentář
Autor: [WhiteShadow] - WhiteShadow (wwhiteshadow@centrum.cz)
Titulek:
Včera jsem to o tom o Cibulkovi vyděl ve zprávách. Jeho vyhazov je podle mě neomluvitelný..

Komentář ze dne: 18.05.2006 22:26:07     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Bell] - Bell (bela2006@volny.cz)
Titulek:
Asi bych to napsala mnohem ostřeji. Tohle už je totiž přímý atak na svobodu slova, zavání to novou normalizací a už jen čekám kdy bude napsána zpráva "poučení z krizového vývoje z let 1998 - 2006".
Jako občana mě uráží, že mi někdo opět bude filtrovat zprávy a informace, že opět budu považována za blbce, který si neumí udělat na věc vlastní názor a za to vše ještě musím zaplatit.
Osobně se domnívám, že za vyhození Cibulky už dávno měli vyletět nejen pan ředitel, ale i šéredaktor pořadu. Začalo to Šímovým pořadem "Bez obalu" a pokračuje to v médiích dál. Komunisti si media pečlivě hlídali a začínají to dělat znova a národ nic. Špatná paměť národa ? Já nevím. Jen vím, že kdo zapomene na minulost, bude si ji muset znovu prožít.
Jinak učili tě doma i ve škole dobře :-))), to co komunisti s námi všemi provedli spraví tak až třetí generace ... pokud ovšem budou procházet takové věci jako vyhození reportéra za to co řekne jeho host (osobně s Přenosilovou souhlasím)... pak se obávám a mám docela strach.

Jen závěrem : informace jsou zboží jako každé jiné a já nechápu, proč mám platit za něco co prostě nechci a jestli to budu chtít, tak si mohu koupit dekodér a zaplatím. Povinnost ze zákona pro občany platit za veřejnoprávní TV a rozhlas považuji za donucovací prostředek a porušení Zákl. listiny ... ne že by mi šlo o těch pár kaček, ale o to, že si ze mě stát klidně dělá dojnou krávu a nutím mě kupovat něco co prostě nechci. To si taky může začít vydávat veřejnoprávní noviny a uzákonit jejich povinné kupování. Tak ... nějak jsem se rozjela, sorry :-))) .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz