.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   

 .: Online
Stránku si právě čte 1 člověk.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Mistrovství ČR dětí a mládeže v radioelektronice 2006 - zahájení

Histes - Elektrotechnika - 24. 05. 2006 - 5326 přečtení

maly1.jpgV několika následujících článcích Vás seznámíme s děním na Mistrovství České republiky dětí a mládeže v radioelektronice Olomouc 2006, které uspořádal Dům dětí a mládeže Olomouc. Začínáme slavnostním zahájením soutěže...


Unavení i čilí, koncentrovaní, vědomosti naplnění, vyděšení či vyhladovělí dorazili studenti základních a středních škol do olomouckého Domu dětí a mládeže, kde nalezli lék alespoň na poslední případ ve formě veliké bagety. Ač prvním oficiálním jídlem měla být večeře. Ředitel soutěže si donesl elcédéčko spolu  s počítacím strojem a usedl k děrování harddiskové paměti. Do databáze zapsal každého důležité údaje včetně soutěžního čísla, které jste si vylosovali. Už není tajemstvím, že jeden človíček si vytáhl i číslo svého umístění - jedna - a nestalo se mu to poprvé. Po svačině a přátelskému i opačnému pohledu na konkurenty všichni usedli do modrého vysokého autobusu DAF. Čekal jsem okamžité testování všech ovládacích vypínačů světel a ventilátorů, jako tomu bývá na školních výletech, ale opak byl pravdou, hold pro elektronika příliš banální záležitost na to, aby zdvihl ruku.

 

Uprostřed divoké přírody obklopeni lesy v areálu letního tábora OS Kovo Sigma Lutín se autobus vyprázdnil spolu se zavazadly směřujícími spolu se studenty do jednotlivých srubů. To hlavní, elektřina, v nich samozřejmě nechyběla, tak si představte nadšené ukazování svých výtvoru ostatním, třeba kamarádům ze soutěže minulé, se kterými se i rok neviděli. A však řád byl striktně daný, proto se v pět hodin všichni zúčastnili zahajovací ceremonie.

***

"Na začátku si Vás dovolím seznámit s jednou velmi důležitou věcí. Zase jste o rok starší."
Těmito slovy uvítal soutěžící a pořadatele hlavní rozhodčí, František Lupač, na Mistrovství republiky dětí a mládeže v radioelektronice pořádaného Domem dětí a mládeže Olomouc. Upozornil také na praktické využití účasti na soutěži. Svůj výrobek a výsledky prezentovat budoucímu zaměstnavateli, který zajistí trvalý příjem důležitý pro osobní schůzky s děvčaty.
"To co děláte, děláte pro sebe."

Do poroty soutěže zasedli Jaroslav Winkler, Svatoslav Bednář, Ondřej Koloničný, Jiří Bahounek, Petr Michalík, Vladislav Zubr. (Seznam všech pořadatelů naleznete v propozicích). Rozdělili si mezi sebou tři soutěžní kategorie dělené podle věku účastníků.

Následovala stručná slova týkající se průběhu soutěže a slib soutěžících i rozhodčích, že budou hodnotit a vykonávat své funkce svědomitě. V humorném duchu své řeči se OK2LF také rozloučil:
"Přeji Vám úspěšné závodění, děkuji. Co bude dál, ví pořadatel - asi jídlo."

Řečnické štafety se ujal Karel Vrtěl, OK2VNJ, hlavní organizátor celé soutěže. Seznámil nás se sponzory, bez kterých už se v dnešním svobodném světě dělá cokoli těžko a o to hůře se hledají. Dlouholetým partnerem Olomouckých radiotechniků je pan Zdeněk Krčmář (EZK), jehož stavebnice stavěla skupina do 11 let (Ž1) a od 16 do 19 let (M). Do soutěže věnoval ceny pro vítěze. Druhým velkým sponzorem celorepublikového klání byla vůbec poprvé slezská společnost TIPA, která připravila stavebnice pro kategorii od 12 do 16 let (Ž2) a zásobila všechny účastníky součástkami o váze bezesporu několika desítek kilogramů. (od kondenzátrů, mechanických prvků až po dnešní integrované obvody). PC MEGA dodala věcné ceny a pochopitelně celou soutěž zastřešil Český radioklub a DDM Olomouc.


Karel Vrtěl vlevo, František Lupač

Závěr slavnostního zahájení patřil řediteli soutěže, Schejbalovi Tomášovi, který popřál úspěch všem soutěžícím. A dál bylo opravdu jídlo.

Ke stažení:
sestříhaný audio záznam slavnostního zahájení soutěže ve formátu MP3
64kbit/s -- 2,68 MB
128kbit/s -- 5,37 MB
***
Propozice soutěže (PDF)

Pokračování v dalším článku...Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 26.05.2006 19:37:28     Reagovat    Nový komentář
Autor: [WhiteShadow] - WhiteShadow (wwhiteshadow@centrum.cz)
Titulek:
Ehm...,
je to zatím jen zahájení, tak nechť je můj komentář zatím taky jen zahájením..

Komentář ze dne: 26.05.2006 19:45:43     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Krtica] - Jana Vyležíková (krtica.N@seznam.cz)
Titulek:
Zamlouvá se mi styl kterým píšeš. Sice s ním nezapadáš do vyhraněných prozaických útvarů, protože na reportáž je tam moc vtipu a zlehčených myšlenek,a na fejeton to je příliš odborné. Doufám, že ve druhé části ještě ukážeš co v tobě je!

Komentář ze dne: 01.06.2006 14:14:09     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Sinclaire] - Sinclaire (sinclaire@centrum.cz)
Titulek:
Hele, Ríšo, myslíš i na něco jiného než to jídlo? :-)))))

  
Komentář ze dne: 02.06.2006 13:58:50     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Richard (@)
Titulek: Re:
Vzhledem k tomu, že už třetí den bliju, nemyslím... Hele, a kdo jsi, byls na mistrovství jako soutěžící?

Komentář ze dne: 07.06.2006 11:53:55     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Sinclaire] - (sinclaire@centrum.cz)
Titulek:
Jo, ale ne jako soutěžící. Takže mám dojem, že o jídle to zrovna nebylo, hlavně ta poslední večeře, ty dvě koule čevabčici byly horší než drátem do oka. :-))) .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz