.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

 .: Online
Stránku si právě čtou 4 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Skončí cyklistické výlety?

Krtica - Zamyšlení - 28. 07. 2006 - 1748 přečtení

Myslíte, že se podaří, aby nehoda cyklisty dosáhla změny silničního zákona?


Netušila jsem, co všechno může nastat po uvedení novely silničního zákona do praxe. Nejdřív to ke mně dolehlo jen v povinnosti zakoupit mladšímu synovi pro jízdu na kole přilbu. To jsem chválila, vím dobře, jak při pádu hrozí riziko prasklé lebky.  

Ale pak se kolem vyrojilo plno nespokojených řečí, převážně řidičů, kteří jak je znám jezdí opatrně odjakživa. Stížnosti na zpomalení průjezdnosti dálnic a spoustu jiných výhrad, které jsem ani nechápala. Přece, na novele zákona pracovali odborníci a měla by sloužit pro zlepšení bezpečnosti všech.

Něco mi v tom unikalo. S úsměvem jsem koukala na různé vzdorné akce řidičů, kteří si  dokázali příslušnými hesly vyšperkovat i své miláčky.

pic01570.jpg

Je tomu několik dnů a prokoukla jsem i já. Stačilo několik novinových článků a je mi to jasné.
Novela silničního zákona, platná od 1.7.2006 má spoustu nedotažených věcí. Jako příklad nám může sloužit nehoda dvacetiletého Tomáše Petrů ze Zlína, který při jízdě z kopce zavadil kolem o obrubník a přeletěl řidítka.
Způsobil si tržnou ránu na hlavě a spoustu odřenin. Svým mobilem pak zavolal rodičům. Všímaví místní lidé mezitím zavolali sanitu a až do jejího příjezdu se o zraněného mladíka starali. Zdravotníci dorazili takřka vzápětí a lékař mladého muže ošetřil. Ale pak, sama nevím proč, všichni čekali na příjezd policejní hlídky. Po době, kdy i zdravotníkům docházela trpělivost, se konečně objevil policejní vůz. 

Policisty nezajímal zdravotní stav zraněného, jen se pídili po tom, zda nepožil před jízdou alkohol. Přes jeho slova, že se tak nestalo, musel, i s ústy plnými krve podstoupit kontrolu na elektronickém přístroji. Skutečně se ukázalo, že alkohol nepil.

 

Po té, ho konečně odvezla sanita do nemocnice na podrobnější vyšetření.

Rodičům, kteří mezitím už také dorazili, sdělil policista, že jejich synovi bude podle nových dopravních předpisů udělena pokuta v minimální částce 25 000,- korun.

Chápete to? Člověk se sám zraní a ještě za to dostane pokutu???

Podle výkladu zákona "pokud účastník silničního provozu způsobí nehodu při níž dojde ke zranění nebo usmrcení osoby, má mu být udělena pokuta s minimální sazbou dvacetpět tisíc"!!!

Dokážete si to představit?
Při pořádání silničních cyklistických závodů dochází i k pádům. Budou tam stát policisté a všechny hned kasírovat? Vždyť ta minimální sazba pokuty jsou mnohde i dvě mužské výplaty!!!

A to všechno jen pro to opomenutí, že ve výkladu zákona, přímo v konkrétním znění, kdosi opomenul dodat slůvko "jiné".  Ano tak to chápu já.  "Pokud účastník silničního provozu způsobí svou nehodou zranění jiné osobě"! Vidíte také ten rozdíl?

Snad se konečně pohnou šimli na úřadech a rozhodnou se poopravit všechny ty narychlo spíchnuté zákony.

na výlete_1.jpg

A my budeme moci dál jezdit na výlety na kolech bez obavy, že když nám nedejbože praskne galuska a my si natlučeme, nebude hrozit ještě placení 25 tisíc. Vždyť za tu cenu by bylo další skvělé kolečko!

Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 1]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek | Zdroj: Vlastní tvorba

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 28.07.2006 08:37:20     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Krtica] - Jana Vyležíková (krtica.N@seznam.cz)
Titulek: Stínku
Stínku prosímtě, mám v textu chybu. Oprav mi to dodatečně, ten datum v článku má být od 1.7.2006- ne od 1.6. Netuším, co jsem dělala. :-)

Komentář ze dne: 28.07.2006 19:04:44     Reagovat    Nový komentář
Autor: [WhiteShadow] - WhiteShadow (wwhiteshadow@centrum.cz)
Titulek: Jo, zákony jsou zákony
Jako Zlíňák jsem o té nehodě slyšel v našem rádiu, kde to podali jako kuriózní nehodu, přitom je kuriózní jenom ten zákon a takových případů se denně musí stát X. Samozřejmě je to nesmysl, ale zákon je zákon, že? Takže poranění a traumatizovaní lidi, kteří mají škod z nehody už více než dost budou platit dokud nevýjde nová novela.
V první části článku mě docela rušilo, že jsem neměl ponětí o jaké novele zákona je řeč. A název tohoto zamyšlení se mi vůbec nezdá, zachází zbytečně do extrému.
Tématicky je to zajímavé a psané z takového toho prachobyčejně lidského pohledu, který může oslovit spoustu lidí.
No a taky si říkám, když s Krtičkou sdílíme tu vášeň pro cyklistiku (Já teda nejradši tu s plnýma brašnama, stanem a dobrou nálodou), tak třeba spolu něco v tomto duchu podnikem.
Sympatický článek, hodnotím - 2

Komentář ze dne: 28.07.2006 23:48:05     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Bell] - Běla Polášková (bela2006@volny.cz)
Titulek:
Takže něž bude opraven další pasvil (už asi tisící), který naše dolní komora vypouští jak na běžícím pásu, snažte se nepadat z kol. Možná bude bezpečnější jezdit po dvorku dokola a v případě pádu tvrdit, že jste nezvládli chůzi po schodech. Tohle mohl vymyslet jen chorý mozek, jen nechápu jak to mohlo projít přes horní komoru (která je tu na velké kulové) a jak to mohl podespat prezident. Na druhou stranu s většinou ustanovení souhlasím. Máte vidět ty piráty silnic jak se chovají po přejetí hranice npř. do Rakouska. tam zaplatí 300 Eu je za to že nejedou dostatečně vpravo a 500 za nedodržení rychlosti v obci a 700 za nedodržení vzdálenosti mezi vozy na dálnici (je celá snímaná kamerami, které určí nejen rychlost, ale i tu vzdálenost). To se ovšem netáká cyklistů, že áno. Takže zatím nepadat !!!!! .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz