.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 .: Online
Stránku si právě čte 17 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Tom & Jerry se dočkali cenzury

Autor: v anotaci - Zajímavosti - 27. 09. 2006 - 3376 přečtení

tomajerry.jpgProtikuřácké hnutí, které se stává celosvětovou záležitostí, si našlo další viníky široce rozšířeného kouření mezi dětmi a mládeží. Petr Šmerkl, www.sveter.wz.cz

Animované seriály jako jsou Tom a Jerry, The Flinstones, nebo Scooby-Doo. Cenozoři tedy budou z těchto seriálů vystřihovat scény, kde hlavní postavy kouří, nebo kouření předstírají.

Silně pochybuji, že cenzurování animovaných seriálů ochrání děti před kouřením a navíc si myslím, že vliv médií na rozhodnutí začít kouřit je zanedbatelný. Alespoň tak soudím podle sebe, v televizi jsem jako dítě sledoval pořady, ve kterých hlavní postavy kouřily a nikdy mě nenapadlo si zapálit, protože jsem to viděl v televizi. Bránit dětem kouřit by neměl být úkol cenzorů, ale rodičů, kteří své děti vychovávají. To, že většina rodičů raději posadí své dítě před televizi a poté odsuzují televizní stanice za to, jak jejich děti vychovaly, je jiná věc. Stejně tak je naprosto absurdní, že kouření, které se v animovaných seriálech objevuje sporadicky, je kategoricky odsuzováno, ale násilí, kterého jsou seriály pro děti plné nikomu nevadí. Tím je jasně naznačováno, že je nenormální si zapálit cigaretu, ale už je zcela v pořádku praštit někoho baseballovou pálkou.

tomajerryvelky.jpg


Tentokrát se obětí protikuřácké hysterie staly animované seriály. Pokud to takhle půjde dále, asi se brzy nekuřácké verze dočká i legendární Casablanca, nebo se možná budou cenzoři snažit vyretušovat doutníky z fotografií Winstona Churchilla, protože by mohly mít na děti špatný vliv.


Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 27.09.2006 10:53:03     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Manik (@)
Titulek: reakce
Naprosto souhlasím... nejhorší je to násilí... vždyť co si ti dva někdy provádí, je neuvěřitelné...

  
Komentář ze dne: 27.09.2006 14:19:05     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Richard (@)
Titulek: Re: reakce
Já mám Toma a Jerryho rád, narodil jsem se těsně před revolucí a v mém dětství se konečně všechny americké pohádky prodraly do České televize. Byly to mé nejoblíbenější pohádky a nemyslím si, že by tělo Toma jako harmonika ve mě zapříčinolo negativní změny v utváření osobnosti. Nejsem pro zákaz Toma a Jerryho. Jsem za jedno s radou pro rozhlasové vysílání: neudělit jedinou licenci ze čtyř navrhovaných digitálních televizí dnešní Nově. Tento program nenávidím a poslední dobou nesleduji ani ostatní programy, protoe mi televizi zakryl klavír :)

Komentář ze dne: 27.09.2006 20:07:14     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Epona] - Martina Králová (Rianon.D@seznam.cz)
Titulek:
Kouření je spíš módní záležitost, které se potom horko těžko zbavuje. U malých dětí je problém ten, že hodně napodobují to, co vidí. Se svým bratrem jsem třeba, když jsem byla malá a ještě menší, než jsem teď:), jen tak "rádoby" pobafávala ze zapálených palachů, ale odkud jsme to vzali, to teda vážně nevím a že jsme Toma a Jerryho sledovali. Podle mě je trochu zbytečné cenzurovat kreslený seriál kvůli kuřáckým scénám, zvlášť, když se na děti valí tuny nikotinového dýmu zpoza rohů zastávek, domácností, hřišť...Proč ale nesvést vinu na kreslené postavičky, když je ta možnost. Až si zameteme před vlastním prahem a rodiče, o ostatních dospělých radši nemluvě, půjdou dětem příkladem, teprve tehdy se možná něco změní k lepšímu. Za mnohem větší problém bych považovala zmíněné násilí v TV a různých videohrách.

  
Komentář ze dne: 28.09.2006 08:52:23     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Marketa50 (@)
Titulek: Re:
jj pravda. Cenzura Toma a Jerryho je naprosto nesmyslná. Kolem dětí je spousta lidí kteří kouří a pokud někoho budou chtít napodobit udělají to tak jako tak.

    
Komentář ze dne: 28.09.2006 17:39:49     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Richard (@)
Titulek: Re: Re:
To by mohli taky vyseknout každou část, kde je zabraná černošská služka jen od prsou dolů kvůli rasismu. Pozitivní roli její nohy nikdy nehrály. Spíš hloupou hospodyni...

  
Komentář ze dne: 03.11.2006 19:58:10     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Hill (jferst@centrum.cz)
Titulek: Re: nejen Tom a Jerry
Trochu zacouvám do historie: Jen počkej! Vystříhneme vlka? Zbude nám zajíc pionýr a několik málo zvířátek ve vedlejších rolích. Vlk se seriálem mihne jen v těch několika málo záběrech, kdy nekouří. Jeden díl zrušíme úplně - v něm kouří i zajíc. Nebo Krakonoš s Trautenberkem? Vystřihneme Krakonoše a hajného! A co další seriály, třeba My z konce světa, Tajemství proutěného košíku, Čtyři z tanku a pes...ve všech se nějaká ta cigareta objeví. Mám přidávat další? Pro ty odrostlejší: vystříhneme pana radu Vacátka z Hříšných lidí města pražského? Kolik minut bude trvat prostříhaný Limonádový Joe? Až příliš mnoho otazníků a to jsem pro filmovou a seriálovou tvorbu nechodil daleko. Určitě to nebyla televize, která by na mě v tom to ohledu dělala nějaký nátlak. Napřed stejně nebývalo moc ke koukání, pak jsem koukal častěji do televize zezadu, než na obraz, což mi vydrželo řadu let. Zase jde jen o demostraci toho, jak v zemi neomezených svobod lze neomezeně svobodně prosazovat kdejakou blbost.

Komentář ze dne: 04.11.2006 11:23:45     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - GreenEyes (@)
Titulek:
Take si myslim, ze kresleny film sam o sobe nikdy nebyl a nebude duvodem k tomu, aby se jedinec naucil kourit. Zalezi na tom, jak to ma v hlave distribuovany : co ma v "supliku" "to je dobre a zadouci" a co v jinem - "to je dobre a nezadouci". Pak se dokaze i na svoje tzv. kladne hrdiny divat kriticky a prebirat od nich jen to zadouci. Mela jsem moc rada sveho otce, byl pro mne vzorem a autoritou. Diky nemu dnes umim skoro vsechno, co umim. Ale kouril. A hodne. Nicmene sam rikaval mne a sestre: nikdy nezkousejte kourit. Take jsme nikdy nezkusily.
Stejne takova cenzura je porkytecka: prostrihat "Toma a Jerryho" a zaroven mit jak zjevnou, tak skrytou reklamu na cigarety, alkohol atd. vsude...
A co se tyce nasili, tak je to opravdu velke zlo. Jenze az zacnou cenzurovat nasili, tak mam neblahe tuseni, ze jako prvni zakazi valecne dokumenty ... .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz