.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...
... se stát autorem
... znát lidi kolem Postřehu
... sponzorovat Postřeh
... vložit/upravit článek
Boží Dar
 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Srpen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       

 .: Online
Stránku si právě čtou 4 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie
Chata v České KanaděChataUbytování velkých skupinPenzion v Jižních ČecháchPenzion v KunžakuRybařeníJižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkChata u rybníka KomorníkaUbytování Česká KanadaKomorníkUbytování v Jižních Čechách
 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Milenci z metra

Jiří Stránský - Fejetony - 17. 03. 2007 - 1754 přečtení

k tomuto není co dodat, pan Stránský uhodil hřebíček na hlavičku

Ty mě, vole, snad nenávidíš! Předchozími slovy neoslovil patnáctiletý mládenec svého vrstevníka a nejspíš kamaráda, jak by se na první přečtení zdálo, nýbrž to vypustila ze rtíků (ozdobených piercingem pod nosíkem ozdobeným piercingem) nejméně dvacítka (rozuměj: dvacetiletá slečna). Oslovený – o něco starší – mládenec (s piercingem pouze v uších a na obočí) se do té chvíle s dotyčnou dvacítkou po celou dobu čtyř stanic metra tak usilovně muckal, že jsem si právě před výše vyřčenými slovy začínal myslet, že by mohlo dojít i k jiným propojením než jen ústním a ručním, a uvažoval, jak se zachovat, když sedím sotva metr od nich. Možná si něco předtím šeptali, co jsem v hluku řítícího se vlaku nemohl slyšet, ale moc se říci nemohli, když se pořád jen líbali. Přesněji lízali. Takže jsem opravdu nevěděl, proč mu to řekla. A proč jí on řekl: „Seš kráva, vole.“ taky ale nevím, co mě to, dědka, napadlo, že jsem se trochu předklonil a zeptal se ho: „Proč je kráva, vole?“ Chvilku na mě oba hleděli, až ona řekla: „Co je ti do toho, fosile? A co mu říkáš vole? Dědku?“ Hněv jí slušel. A její milý, aby jí a veškerému okolí ukázal, jak za jejími slovy stojí, dodal: „Abys náhodou nedošel ňáký ouhoně, vole!“ A vstal a pomohl své lásce do (vznosného, fakt) stoje a uchýlili se do rohu předního nástupního prostoru. Něco si říkali a občas se ke mně podívali. Muckání se už nekonalo – nejspíš jsem jim to zkazil. „Aby si na vás někde s některejma svejma kumpánama nepočkali,“ řekla paní vedle mě a asi se jí dotklo, když jsem jí řekl, že si nemyslím, že tohle milenci nedělají… Jak vidno z předchozích řádek, uvízli mi ti dva v hlavě. Ne však vůli neotesanosti a dobytčímu oslovování a piercingům a roztřepeným účesům i oblečení, ale že mě donutili porovnat si je se současným způsobem naší politiky. Ti dva milenci z metra si (v našich očích – ne svých) sice nadávali do volů a krav, ale milovali se, byli na sebe něžní a hodní. Kdežto naši politici? S očekávanou otesaností a vzděláním a zkušenostmi z obcování se svými voliči? Ti politici, co se v poslední době častují špinavějšími slovy i gesty než oni dva milenci z metra. Které by sotva napadlo vyřizovat si účty pomocí billboardů. Například. A kolik politiků by bylo ochotno si přiznat, že se jich má slova týkají?


Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 17.03.2007 09:01:19     Reagovat    Nový komentář
Autor: [rohoz] -
Titulek:
Pane Stránský, celá ta situace s dvojicí i starší paní je popsána vtipně, s nadhledem a laskavě, to oceňuji obzvláště. Jen přemýšlím, zda srovnávání s chováním politiků v rámci tohoto fejetonu nepůsobí násilně. Přece jen vztahy politiků jsou určovány úplně jinými východisky. U nich mi více než bilbordy, ty naopak občas pobaví a uvolní obecní naštvanost, vadí občasná nekompetence, hroší kůže, podbízivost, a bůh ví, jak je to s korupcí.

  
Komentář ze dne: 17.03.2007 11:34:56     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - V. Hasalík (vojtiiik@gmail.com)
Titulek: Re:
Také si myslím, že tady není žádná asociace s politikou jako takovou... je to jako přeskok do zcela jiného příběhu... jinak forma se mi zamlouvá a těším se na další čtení, pane Stránský.

Komentář ze dne: 17.03.2007 13:59:03     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Epona] - Martina Králová (Rianon.D@seznam.cz)
Titulek:
"Seš kráva, vole"....tak u tohohle jsem dostala záchvat smíchu. Asi máte na podobné typy více štěstí než já a to je mi 21:) Od nenávisti je k lásce tak blízko...ale nevím, jestli analogie na politiku byla ta pravá, i když je to o tom, co napadlo Vás a je fajn si takové přirovnání přečíst. Až se politici začnou oslovovat "seš kráva, vole" aspoň budeme vědět, že je k tomu vede láska k bližnímu.

Komentář ze dne: 18.03.2007 10:30:18     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Richard Vacula (@)
Titulek:
Pobavila mě Vaše reakce.

Komentář ze dne: 18.03.2007 17:23:43     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - GreenEYes (@)
Titulek:
Nepobavilo me nic. O tom evidentne nasilnem porovnani dvojice milencu s politiky jiz predchozi komentujici rekli dost.
Zasmala jsem se tomu jen tomu, jak se starsi pan rozciluje kvuli piersingum atd. Jinak mi to nic nedalo. .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz