.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 .: Online
Stránku si právě čtou 4 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Ať se nosí igelitky

Pavel Kotrba - Fejetony - 06. 04. 2007 - 3120 přečtení

... aneb noviny vtipkují

 

Jednou za čas mi do očí střelí nějaká novinová zpráva, obzvláště její komický nadpis. Dnes ráno můj zrak ulpěl na článku: „Svět bojuje proti igelitkám". Podle pokračování na straně sedm se jejich výrobou vážně poškozuje životní prostředí a to je voda na mlýn ekologů. Jistě, souhlasím s ochranou životního prostředí, protože loňská a letošní zima dokazují, že něco není v pořádku.

Jediné, v co doufám je, že se tyto novinky nedostanou k našemu ministru životního prostředí, panu Bursíkovi. Určitě by rázně zakročil a zakázal by výrobu igelitek i u nás. To by znamenalo něco nepředstavitelného.

Běžného člověka by to donutilo nosit nákupy v rukou, co není ani trochu pohodlné, natož praktické.  Bezdomovce by připravil o přenosnou úschovnu těch nejpotřebnějších věcí, jako jsou lůžkoviny v podobě novinového papíru a krabicové víno, které se do kapes nevleze. Obchodní řetězce tím připraví o propagační úsilí vložené do igelitových tašek. Vždyť každého obchodníka potěší, když uvidí někoho (zákazníka) s taškou, na které je značka jeho firmy.

Proto si říkám, že by toto opatření mělo zůstat v ostatní zemích světa, nejlépe za velkou louží, v San Franciscu, kde byla tato smlouva podepsána, a nemísit se do České republiky. O americké igelitky strach nemám. Když si je zruší tam, vesele je nahradí recyklovatelnými papírovými taškami na nákupy (nebo se moc dívám na americké filmy). Což o to, Čechy by to napadlo taky, ale brání jim tradice nákupního šílenství a vůně salátu na dně plastikové tašky. Kdyby se v Česku náhodou uchytil trend „papírového" nakupování, dokáži si velmi živě představit ty kubické metry čerstvě pokácených stromů.

Nechci být nějaký rýpal, ale určitě jsou tu závažnější ekologické pohromy, než igelitové tašky, kterým se každou chvíli utrhnou ucha.  Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 04.04.2007 00:53:13     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes (@)
Titulek:
Každá doba má své. Není tomu tak dávno, co se neřešilo nic jiného, než sklínky a rezavé plechovky v lese. Hovada turisté.

Dnes to jsou plastové lahve, sklenice v lese až tak nevadí, ty tam jsou od pradávna. Jsme tvorové přizpůsobiví a zvykneme si i na igelitky, tak jako třeba Egypťané v Káhiře.
K fejetonu: dozvídám se, že autor bude zřejmě stejného bordelářského kmene, možná by mohl dodat, že zelená je barva přírody, zvlášť když igelitky skvěle hoří. Známka 3,4.

Komentář ze dne: 06.04.2007 09:50:48     Reagovat    Nový komentář
Autor: [GreenEyes] - GreenEyes (tkuncová@inbox.ru)
Titulek:
Vzhledem k tomu, ze dusledne tridim odpad, rozhodne nic nepohazuji v lese a uz vubec nepodporuji obchodni retezce, se s obsahem clanku neztotoznuji.
A vubec. Proc papirove? Ty si, Pavliku, nepamatujes zlate case platenych tasek a sitovek, ktere prezily nekolik generaci jejich majitelu. -) Az prijedes, tak Ti nejake ukazu - nekolik vlastnim.
Igelitky se vymyslely predevsim jako levna reklama (na kazde je neco natisteno), cili jako dalsi nastroj brainstormingu -) Ale to si vetsina lidi vubec neuvedomuje.

Co se tyce neprizne vuci Bursikovi, tady se k Tobe pripojuji. Ale tento pan by igelitky rozhodne nezakazal. Vzdyt jejich stranu urcite take sponzoruji i nejake ty obchodni retezce -)

Jinak chapu, ze jsi chtel napsat rebelsky clanek -)


  
Komentář ze dne: 06.04.2007 11:07:47     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Pavel Kotrba (koziii@seznam.cz)
Titulek: Re:
Ano, pochopila správně :o) no i člověka jednou začas noviny pobaví. Jistě že si vzpomínám na síťovky, i my je doma máme, jenže už nepoužíváme. Fejeton měl upozornit na Ameriku jako "vzor" komplexně na českou vládu a trošku si do ní rýpnout a on se pan Bursík tolik nabízel jako povolaný zástupce :o) Jak podotýkáž brainstroming - souhlasím i to bylo účelem mého rýpání :o)
Taky nepohazuji odpad v lese, ale je zajímavé, že v našich lesích je zrovna nejvíce odpadu pod cezulemi ZÁKAZ SKLÁDKY, no co človek nadělá, když kolem projíždí Brňáci (a nejen ti to dělají, abych neurazil, ale těch je u nás nejvíc) z chalup a je jim zatěžko odpad vyhodit do kontejnerů.

Komentář ze dne: 06.04.2007 12:12:51     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Harr (Harr@atlas.cz)
Titulek:
Jsem z trochu jiné oblasti než Pavel nebo Tanička....mnoho let jsem žila na Chebsku a Sokolovsku...nebudu rozebírat tamější životní prostředí,to by vydalo na další článek,jde mi jen o ty igelitky...v době,kdy u nás vládly síťovky a textilní tašky,jezdili od hranic turisté z obou "Němecek"....tam byla výroba igelitek dříve než u nás...hlavně v té západní části a nedovedete si představit,kolik igelitu se povalovalo u silnic,co plastových láhví,které jsme také neznali,hyzdilo naše lesy....
Vzali jsme to opravdu "za správný " konec....k jejich "bordelu" jsme přidali ještě náš nepořádek....a pokračujeme v tom i nadále......bohužel .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz