.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 .: Online
Stránku si právě čte 18 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Nedělní večer Jennifer Chewarriové

Jakub Raida - Ze života - 12. 06. 2007 - 1661 přečtení

O osamělosti atd.

Bylo krátce před půlnocí a ona nemohla usnout. Všechno v měkké posteli ji tlačilo, nemohla najít tu správnou polohu. Přestože ležel vedle ní, připadala si tak sama. Také nespal. Ležel nehybně, civěl do stropu a jeho rty bezhlasně něco propočítávaly. Jako bys tu ani nebyl, Jonathane. Jemně mu přejela rukou po hrudi a zkusila se k němu přitulit. Odtáhl se a otočil na druhý bok.
„Dnes ne, Jennifer.“
Najednou měla oči plné slz. Matka jí říkala, že má být silná. Že se má nad to všechno povznést. Ale ona přesto čekala něco víc. Bláznivé naděje. Pak začal její muž kašlat. Chvíli to vypadalo, že přestane, ale pak kašel přešel do dávivého sípání. Spadl vedle postele, na všechny čtyři, a začal zvracet krev. Vyděšená Jenny okamžitě vstala z postele, klečela u něj, otírala mu tvář, volala na něj, ale on byl jako v šoku. Nevěděla jak mu pomoci, tak běžela k telefonu a vytočila známé číslo. Pak se opět vrátila k Jonathanovi. Ptala se, co ho bolí a co pro něj může udělat, ale on byl ve tváři celý zelený, ústa měl plná krve a své prsty křečovitě zarýval do Jenniných paží a ramenou. Přinesla mu vodu, ale rozbil sklenici. Pokusil se vstát, ale zase spadl k zemi. Zmítal se na podlaze v horečce. Obložila ho mokrými obklady, ale strhal je ze sebe. V zakalených očích měl šílený výraz. Pro Jenny to bylo jako celá věčnost, než zazvonil zvonek a dovnitř vstoupil rozespalý doktor Brown. Jonathana našli jak leží a koberci, je celý oteklý, už se skoro nehýbe, jen lehce sípe.
„Pomůžete mu?“ vzlykala Jenny.
Doktor ještě chvíli zkoušel pomoci, ale pak se jen posadil a otřel si kapesníkem zpocené čelo. Jonathan Chewarri se už nehýbal. Steven vstal a pevně objal plačící Jenny.
„Dám vám nějaká sedativa. To je už jediné, v čem můžu v tomto domě pomoci.“

Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 12.06.2007 17:12:48     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - WhiteShadow (wwhiteshadow@centrum.cz)
Titulek:
"Když přišli, opět se mile usmívala, mlčela a jako ochočené zvířátko jen poslušně seděla a poslouchala." - tato věta mi v kontextu toho co bylo napsáno předtím vyznívá až neúměrně silně, především to - ochočené zvířátko.

Napsáno je to hodně dobře, popis mě nenudil a název k dílu zdá se mi trefný.
Hodnotím - 1.8Komentář ze dne: 12.06.2007 17:23:06     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Doriana] - Daniela (Doriana.M@seznam.cz)
Titulek: Aspoň se na mě podívej...
"Aspoň se na mě podívej, než odejdu."
Tak tahle věta mě dostala.
Prostý a silný příběh. Hlavně konec krásně podtrhuje prázdnotu, která se umí vplížit do každodenního života. Tak nenápadná, dokud jej zcela neovládne a my jen v duchu zoufale škemráme o malou naději.
Krásně napsáno. Gratuluji. :D

Komentář ze dne: 10.10.2007 20:10:55     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Jakub Raida (ICQ je 213-261-633)
Titulek: Vzhledem k tomu, že jsem opustil tuto myšlenku...
Tohle už nedopíši a proto můžu zvěřejnit původní záměr a neupravenou osnovu:

Jenny se vdá, muž je podivín a stýká se s divnými lidmi. Jenny ho zabije, a to tak, že když u nich je doktor Steven Brown, nenápadně mu vymění injekci za injekci s pomalým jedem. Doktor o ničem neví. Přichází znovu o půlnoci, když mu muž zavolá, že je mu zle, jenže už mu nedokáže pomoci. Je pohřeb a mladá Jenny žije sama ve velké vile. Pak se jí však začne zdát, že ji na ulici pronásledují lidé, v jejím domě někdo chodí a ze sklepa se ozývají zvuky. Dokonce zmizí truhlička (spíše takový malý trezor) jejího muže. Vyhledá tedy soukromého detektiva Jacka Lima, aby zjistil, kdo za tím je. Ten tedy začne vyšetřovat. Postupně zjistí, že Jenny by měla motiv pro vraždu a začne tajně vyšetřovat i tohle. Pravda je ta, že v Jennině domě hledal tajný cech, jehož byl Jennin muž představeným (a to on slychával "zvuky démonů" pod podlahou), tajemnou kryptu starého vyvolávače démonů, která by měla být ve sklepě. Sledují tedy Jenny, jestli je doma nebo venku, zatímco pokračují ve výkopech v jejím sklepě. Někdy přijde příliš brzo domů, tak tam zůstanou a ona je slyší a je z toho vystrašená. Zatímco Jack vyšetřuje ohledně smrti jejího manžela, dostane Jenny strach. Ten se ale do Jenny zamiluje, jenže to začne vypadat bledě. Cech nakonec taky zajme Jacka i Jenny a chtějí je obětovat na oltáři v právě objevené kryptě, aby tak vyvolali démona. Vtom dovnitř vbíhá zhrzený gangster Hayden se svými chlapy a začíná přestřelka, na jejímž konci se krypta zřítí a pohřbí mnoho lidí. Jack bojuje s Haydenem a vyhrává. Milostná scéna s Jenny, na jejímž konci ji Jack obviní z vraždy manžela a odveze šerifovi.

  
Komentář ze dne: 10.10.2007 20:21:18     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Zbynek (levektekadruza@upol.info)
Titulek: Re: Vzhledem k tomu, že jsem opustil tuto myšlenku...
příběh je slabší, než vypravěčské vlastnosti autora:)
tedy, ne, že by byl nudný nebo nezábavný, ale nespatřuji v tom žádnou překvapující myšlenku, nějaké rozuzlení, které by čtenáři dalo najevo, že nečetl zbytečně.
samozřejmě, že by ale záleželo na samotném sepsání.ten příběh mě ale neoslovil .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz