.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 .: Online
Stránku si právě čte 5 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Dotyk duše Anety Langerové

señorita chiquita - Recenze - 07. 08. 2007 - 3520 přečtení

Dotyk už se sice nějakou dobu prodává, ale proč o něm nemluvit?Už nějaký pátek koluje éterem nová deska Dotyk Anety Langerové. Čekalo se na ni s napětím. Aneta totiž měla dokázat, jestli svůj hudební potenciál bude umět rozvinout, jak si od ní slibovala spousta muzikantů i kritiků. Vždycky jsem z Anety cítila jakousi svázanost tím, co se kolem ní začalo dít. Album Spousta andělů jakoby nebylo její, člověk vůbec nenacházel duševní propojení Anety a písní, které zpívala. Pochopitelně proto chtěla udělat svůj druhý počin po svém. Svěřila své počínání do producentských rukou výrazné postavy naší hudební scény Jana P. Muchowa. Byl to od ní odvážný, ale chytrý tah. Anetě totiž hrozilo, že někteří její fanoušci nepřenesou přes srdce Muchowovy invence, mohly se stát minulostí vysoké tržby. Na druhou stranu kombinace Anetiny píle a talentu s producentskou a muzikální citlivosti Honzy Muchowa slibovala zajímavý hudební zážitek a v nejednom posluchači probouzela zvědavost. I já jsem s napětím mačkala tlačítko play při prvním pouštění Anetina CD.

 

Dotyk uvádí píseň Malá mořská víla – velice dobře vybraná titulní píseň. Asi nejvýstižněji rozkresluje náladu celého alba a zároveň odkrývá pravou Anetinu tvář. Při hlubším poslechu začíná mít člověk pocit, že v ní interpretka komunikuje se svým vnitřkem a se svým životem. Pomalu se začínáte nořit do niterné hudby s jemnými gradacemi v refrénu ve stylu Coldplay nebo českých Kryštof (kterým mimochodem Muchow produkoval album Mikrokosmos).  V podobném duchu se nese i píseň Jiný sen – snivá niterná atmosféra podbarvená kytarovým a klávesovým bubláním na pozadí táhlých zvukových ploch rušených jen jemným šumem. Na tyto dvě náladou navazují písně Hledám, mířím, netuším a Slib mi dej, přičemž Hledám, mířím, netuším se lehounce vkrádá do posluchačových uší s potenciálem slibné rádiové hitovky v nejlepším slova smyslu. Chytlavá melodie s jednoduchým ne příliš vynalézavým přesto líbivým a neklišoidně působícím textem jsou také atributy písně Slib mi dej. Anetu Langerovou všeobecně považujeme za pop rockovou dívčinu, takže nás mírně překvapí elektronické doplňky v jejich nových skladbách, ale co víc! Aneta si dovolila mírně zaexperimentovat a půjčila si trochu z taneční hudby a hip hopu. Píseň Vysoké napětí podložená beatboxem podpořeným mírně syntetickým vzhledem se sice rozvine ke kytarám, přece jen původní rytmika je stále slyšet, což je zajímavým osvěžením. Dokonce i Poplach (jediný produkovaný M. Ledvinou)svým strojovým rytmem mírně odkazuje k tanečním stylům a to z něj dělá výbornou „tepačku“ na festivalové koncerty. „Možná za sedmero horami, objevíš cestu, která mi hlavu rozmotá,“ zpívá Aneta  v dalším kousku Možná, ozvláštněným rytmickými instrumentálními výkřiky a také pěveckou prací souzněnou s hudbou. Odlehčeným počinem je Desetina, skladba plná nadhledu nad nemožností všechno zvládnout. Většinou ale Aneta používá typická inspirační témata, jako v písni Podzim, kde působí  přesně tak melancholicky, jak byste to od podzimní písně očekávali. Album uzavírá posmutnělá písnička Němá. Ač  má prostý doprovod a stejně prosté vrstvení melodie výrazově dokáže pohltit. Je tolik tichá jako slovo němá, až máte strach se pohnout, abyste to ticho neporušili nějakým neurvalým zvukem.

 

Album plyne naprosto přirozeně, což je jeho největší přednost. Místy je dost patrná práce J. P. Muchowa. To není sice prohřeškem, protože to neruší pozitivní dojem, spíše jen důkazem toho, že Aneta ještě potřebuje skladatelskou pomoc. Co se týče textů, nepatří sice k těm nejhvězdnějším, ale jsou od srdce. A to posluchače kolikrát potěší mnohem víc než načančaná faleš. Slečna Langerová se nikde nežene do extrémů, vsází na upřímnost, netlačí na pilu. Působí uvolněně – jednoduše žádná křeč. Mohla by však více využít hlasového výraziva, ale kdo ví, jestli by to byla ještě ona. Aneta se totiž ponořila dovnitř sebe a právě tím se více otevřela svým posluchačům.


Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 05.08.2007 13:41:18     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes [admin] (@)
Titulek:
Inu, stáhl jsem si album a poslechl, abych mohl hodnotit.

Aneta mě tedy pořádně zklamala. Celé album je na jedno brdo, Aneta spívá se stále stejným stylem utváření melodie, doprovod kytarový či klavírní je často rozladěný. (Klavír fest). Abych nekecal, podíval jsem se raději i na jiné kritiky a na rozladěnnost nástrojů poukazovali i jiní. Do kytary leda buší akordy a občas trochu zaujme rytmika nebo baskytara. Jinak kde nic, tu nic. A Aneta má jistě jiné možnosti, než vyzpívat interval kvinta..

Texty nehodnotím, ale tipuji si, že o moc lepší než hudba nebudou.

Jdu si spravit náladu Vladimírem Mertou...

  
Komentář ze dne: 05.08.2007 15:12:04     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - seeńorita chiquita (@)
Titulek: Re:
s tím hlasem to máš pravdu...nevím proč to, ale na druhou stranu když si vzpomenu třeba na Křídla motýlí, kde se sice hlasem ukázala ale ten výsledek stál stejně skoro za nic...a teď, co je lepší...já hodnotím, že toto album, i když není dokonalé, především, co se týče textů...hudba mi nepřišla jednotvárná, k tomu klavíru no...na musicseveru sem se dočetla, že prý na něj hrála Aneta sama a bylo by lepší, kdyby do toho hrábl někdo zkušenější...

  
Komentář ze dne: 05.08.2007 17:20:34     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Jakub Raida (ICQ je 213-261-633)
Titulek: Re:
No, já jsem to pro změnu sjel na You Tube, takže u vybraných písniček jsem si mohl ohodnotit i klipy. Nuda a šeď, jak audio, tak video, ale říkám si - je to problém jen Anety? Není taková doba? Proč kapely ztrácejí svůj charakteristický zvuk a stávají se stejnými? Skončila doba experimentů? Linkini začali jako jedinečný nu-metal, nové album je sice pořád docela dobré, ale už netak orginální a výrazné. Rammstein se přesunul do melodických próz a ámen je s tím starým dobrým hardrockovým hněvem severského boha, jak jsem si to pro sebe nazval. A stejně tak teď Aneta.

Článek je sám je jak vystřižený z nějakého profesionálního webu, takže hodnotím jedničkou.

    
Komentář ze dne: 07.08.2007 15:41:09     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - WhiteShadow (@)
Titulek: Re: Re:
"Článek je sám je jak vystřižený z nějakého profesionálního webu, takže hodnotím jedničkou." - takové poznámky na Postřehu slyším nejradši. Škoda, že nejsou tak časté a barevné.
Seňorito: vskutku jsi to pojala osobitě, svědomitě a sympaticky. Navíc se mi článek zdá i objektivní. 1ka

  
Komentář ze dne: 29.09.2007 14:21:43     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Piper (@)
Titulek: Re:
Přečetla jsem si tuto kritiku a nemůže s ní souhlasit. Mě albut teda nadchlo a navíc jsem četla víc chvály než kritiky. A Mertou bych si náladu rozhodně nezpravila!

Komentář ze dne: 05.08.2007 18:08:36     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - seńorita chiquita (@)
Titulek:
to jsi Jakube kápl na tu pravou notu...momentálně nejuznávanější zpěvačky Feist, Norah Jones atd. všechno je to tiché, šumící šeptající, žádné řvaní, žádné rebelství, to se prostě dneska nenosí...obecně muzika utichá do elektronického bublání nebo neslyšného instrumentálního brnkání...Ty jsi zmínil Rammstein - no kde jsou ty časy, kdy Lindeman řičel za prskajícího ohně a neurvalého hlomozu kytar...nebo čeští Sunshine pokřtění zámořskou produkcí do našich rádií pronikli se syrovým zvukem a dneska jsou tak nějak "vyvaření"...možná je to všechno ale jen otázka přirozeného vývoje...možná, že se jen dostáváme do předělu k další hudební etapě, tak jak se kdysi z mohutného baroka zrodil střídmý klasicismus a z něj zase patetický romantismus

  
Komentář ze dne: 07.08.2007 12:02:39     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - MněSto (@)
Titulek:
Musíme jen podotknout, že Sunshine jsou stále skvělou, a na české poměrry, kvalitní skupinou, která rozhodně není provařená. také Rammstein mají stále tentýž hlomoz kytar jako kdysi, ale zcela vypustili industriální pasáže, které byly pro jejich tvorbu charakteristické a opravdu zní jejich hudba šedivě - naštěstí je na této industriální scéně zasoupili švédští Deathstars na jejichž koncertu jsme byli a můžeme říct, že zastoupili Rammstein docela obstojně - nicméně - ani Rammstein, ani Deathstars nikdy nebyly a nebudou kvalitními skupinami ... ale to je jen okrajová poznámka :)

    
Komentář ze dne: 07.08.2007 12:10:50     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - seńorita chiquita (@)
Titulek: Re:
ano ano, sunshine jsou na české poměry výbornou kapelou, podvakrát jsem měla to štěstí shlédnout jejich vystoupení a na pódiu jsou jako uragán a právě proto mě mrzí, že trošku změkli, nedovedu si totiž představit, že na tu měkčejší hudbu bude Kay lézt po bednách a konstrukcích a za ním bude zděšeně poskakovat mužíček popotahující šňůru od mikrofonu, jak tomu bylo doteď...prostě mě ten syrovější zvuk bavil víc a víc mě k té kapele seděl, ale to je jen náhled jeden ze sta a sunshine jsou stále výbornou kapelou

      
Komentář ze dne: 07.08.2007 12:15:23     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - MněSto (@)
Titulek:
Jestliže potřebujete syrovější zvuk a né tak "měkkou" hudbu, ale stále melodickou a kvalitní, tak doporučujeme Moimira Papalesca & the nihilists. BUdou se zcela jistě líbit. Za to dáme, my MněSto, krk.

        
Komentář ze dne: 07.08.2007 12:19:29     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - seńorita chiquita (@)
Titulek: Re:
děkuji za tip, i když MP& the nihilist znám:))no já jsem zas ten typ člověka, který si hranice v hudbě nedělá mezi mýma CD je k nalezení skoro od každého stylu něco:))

    
Komentář ze dne: 07.08.2007 18:48:35     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Jakub Raida (ICQ je 213-261-633)
Titulek: Re:
A to rozhodne kdo, jestli jsou nebo nejsou kvalitní?

      
Komentář ze dne: 07.08.2007 19:08:44     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - MněSto (@)
Titulek:
Posluchač, který ví, co je a co není kvalitní a dovolíme si napsat, že my to víme.
Nicméně - nikdo neříká, že se tyto skupiny nemůžou líbit, jen mají ke kvalitnosti daleko, to nám věřte, víme o čem mluvíme.

        
Komentář ze dne: 07.08.2007 20:03:30     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Jakub Raida (ICQ je 213-261-633)
Titulek: Re:
A jakpak toto tvrzení koresponduje s tvrzením o něco málo níže, totiž "Milá Markéto, objektivita neexistuje." Takže ona neexistuje, ale přesto dokáže posluchač objektivně posoudit, co je kvalitní a co ne?

          
Komentář ze dne: 07.08.2007 20:07:48     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - MněSto (@)
Titulek:
To je zas, prosímpěkně, úplně jiná kapitola, milý Jakube. Do toho objektivitu nepleťte. Kvalitní hudba má své atributy a lze tu kvalitu i slyšet cvičeným uchem, popřípadě získáním hudebního vzdělání. Psaní recenzí a tvorba hudby jsou dvě diametrálně rozdílné věci, to byste snad měl vědět a neplést zde takovéto poťouchlé slovíčkaření, Jakube, Jakube.

      
Komentář ze dne: 07.08.2007 19:12:06     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - markéta (@)
Titulek:
Tohle je hloupoučký dotaz. Akorát na slovíčkaření. Za prvé je to o vkusu a za druhé, kvalitní hudbu není těžké definovat.

        
Komentář ze dne: 07.08.2007 19:19:37     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes (@)
Titulek: Re:
Kecáte žvásty... kvalitní a nekvalitní hudba.. heh..

          
Komentář ze dne: 07.08.2007 19:27:41     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - MněSto (@)
Titulek:
To bychom žádali odůvodnění, když dle Vás kecáme žvásty. Jestliže nám takto vrážíte do tváře urážlivé věty, Richarde, opáčíme stejně - kvalitní hudbou je například Richard Wagner - Das Rheingold a nekvalitní hudbou je například Vaše tvorba, stačí Vám tedy tento důkaz rozdílu kvalitní a nekvalitní hudby ? :)

            
Komentář ze dne: 07.08.2007 19:29:16     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - MněSto (@)
Titulek:
..k čemuž jsme zapomněli dodat, aby to nevyznělo tak uražlivě, že sice je Vaše tvorba nekvalitní, ale může se mnohým lidem líbit...to jen tak na okraj pro ono srovnání

            
Komentář ze dne: 07.08.2007 20:07:48     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Jakub Raida (ICQ je 213-261-633)
Titulek: Re:
To je ale krávovina, milé MněSto, viďte? Každý má jiné žebříčky hodnocení a nikdo nemůže říct, čí žebříček je ten správný. Moje sestra miluje My Chemical Romance, já je zrovna dvakrát nemusím. Tak kde je teď ta pravda, jsou kvalitní? Kdo je chytřejší, vnímavější, kdo má ten patent na rozum, patent na umělecký cit? A jestli někdo bere kvalitu podle věhlasu, to je krajně ubohé...

              
Komentář ze dne: 07.08.2007 20:11:10     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - MněSto (@)
Titulek:
My jsme snad říkali něco o kvalitě hlasu ? Nic takového jsme přemilý Jakube nepsali. Už zase jako v případě obrazů čtete naprosto nepřesně komentáře a strkáte zde naprosto jiné věci, které zde nepatří.

Už jsme NAPROSTO JASNĚ napsali, že ať už je to kvalitní hudba, či ne - tak se může líbit komukoli, nebo jste to snad nepochopil ?! A co se týče kvalitní hudby - napsali jsme to o kousek výše.

Jakube, jste velmi impulsivní člověk, kterému se ale impulsivnost v jeho komentářích nevyplácía píšete naprosto podjaté a neefektivní názory, které Vás srážejí.

                
Komentář ze dne: 07.08.2007 20:24:32     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Jakub Raida (ICQ je 213-261-633)
Titulek: Re:
Máme asi odlišné názory na to, co je to podjatost. Jestli výroky jako "Rammstein je nekvalitní" nebo "Wagner lepší než někdo" atd. Já jsem zastáncem toho, že nemá smysl cokoliv dogmatizovat a že je každého věc, co se mu líbí a co je pro něj kvalitní. Slýchávám názory typu "co to posloucháš za sračku" často, sám jsem jimi kdysi perlil, a teď je vyloženě nemám rád. Jen jsem se zeptal, kdo rozhodne o kvalitě umění, když pro každého je kvalitní něco jiného.

                  
Komentář ze dne: 07.08.2007 20:35:00     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - MněSto (@)
Titulek:
Ano, s tím souhlasím, že každý má vlastní žebříček kvality. Nám v sebemenším vůbec nevadí, že považujete Rammstein za kvalitní skupinu, nic proti Vašemu názoru. Plně ho respektujeme, ale my opravdu velmi dobře víme, že to je nekvalitní hudba. To je ale na delší debatu.

jen abychom to vysvětlili tak, abyste, Jakube, už dále nenarážel na dvojsmylnost komentářů -

Nekvalitní u nás neznamená, že je to, jak říkáte, sračka. Znamená to, že tato hudba nemá určité dispozice pro to, aby byla jakýmsi specifikem v širokém hudebním dění. Je to dáno mnoha atributy jako je kupříkladu komponovanost, originalita riffů, kompaknost, nebo naopak ...ale to je opravdu na velice obsáhlou esej, na kterou si netroufneme.

Jen podotkneme, že ve srovnání s takovými ikonami, jakými jsou například Tool, ISIS, Red Sparrows, či A Silver Mt. Zion - Rammstein opravdu zaostávají rozdílem několika tříd.

Raději ještě jednou, pro jistotu, napíšeme, že je opravdu na každém jednotlivci, co se mu líbí a my to co nejhlouběji respektujeme.

                    
Komentář ze dne: 07.08.2007 20:48:35     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - markéta (@)
Titulek:
MněSto, vy rádi Tool ???:)) A co takhle Opeth? Jedny z mála kapel, co my zůstaly z mého metalového dospívání:))

Jinak s váma souhlasím co se týče kvalitnosti, i když hranice může být někdy lehce nejasná.

                    
Komentář ze dne: 07.08.2007 20:53:39     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Jakub Raida (ICQ je 213-261-633)
Titulek: Re:
"specifikem v širokém hudebním dění" - aneb rozšíření značí i kvalitu? Ale, nemyslím si.

Co se týče výše jmenovaných, tak třeba Tool mám celkem naposlouchané, nejsou špatní, ale jsou úplně jiní než Rammstein, skoro bych řekl, že víc metalovější, kdežto Rammstein jsou spíš hard rockoví. Proovnávat je určitě nemá smysl, ale více originálnější mi přijde Rammstein, především díky vyjímečnému projevu Tilla Lindemanna, zatímco Keenanův zpěv mi přijde v branži celkem tuctový a určitě bych vyjemnoval aspoň pět kapel s podobným zvukem. O ISIS jsem ještě neslyšel, mrknul jsem se na tři písničky na YouTube, vím, že hodnotit po třech kusech je trochu předčasné, ale probůh - tohle už je úplně, ale úplně, něco jiného než Rammstein. No, Red Sparrows jsem už znal a vždycky alespoň teda mi, připadali nudní.

Neříkám, že tyhle kapely jsou horší než Rammstein, neglorifikuji ani nic jiného, jen mi přijde zbytečné přímo říct co je lepší a co horší. Co se týče třeba kompaktnosti, jak je zmiňována, to bych Rammsteiny fakt pokáral, ale třeba za komponovanost nebo originalitu (i když ani tak ne riffů) bych je pochválil.

                      
Komentář ze dne: 07.08.2007 21:29:16     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - MněSto (@)
Titulek:
Jakube, sprominutím, máte hrozný hudební sluch a vkus.

A pokuď nechápete jednoduché hudební srovnání, které se nedotýká žánrových hran, tak o tom, prosím, nemluvte. Opravdu. Nemá to smysl. Hlas Tilla Lindemanna je naprosto hrozný a právě porovnávat ho s hlasem JMK je něco naprosto nemyslitelného. Naše srovnání Rammstein s těmi ostatními skupinami bylo toho rázu, že Rammstein oproti těmto skupinám nemají absolutně nic originálního. POdívejte - na začátku jejich kariéry byly jejich industriální prvky vcelku novátorské, což je ku jejich cti, ale další deskou se zhoršují a poslední deska byla naprosto katastrofická a nezáživná. Rammstein nemají dnešnímu posluchačovi a gurmánovi hudby cokoli nabídnout. To už spíše nabídnou právě zmiňovaní Deathstars, na ty byste se měl zaměřit. Jsou mnohokráte lepší, nežli to německé seskupení.

Existuje mnohem větší žánrové spektrum skupin, které jsou v industriálním pojetí milionkráte výše, nežli Rammstein - Samael, The Kovenant, Deathstars, And Oceans, Diableria, Marazene atakdále, atakdále. Měl byste si doplnit rozhled, Jakube. A co jen zůstáváat u industriálního metalu. Co takhle jazz, IDM, Industrial, EBM, post-rock, trip-hop, downtempo, nu-jazz, post-hardcore, black metal, folk, death metal ?Co z toho vyplývá ? Už jsme narazili na mnoho posluchačů, kteří zapadli do kultu osobnosti, či skupiny a nemohli se z něj vymanit - Vy, Jakube, jste právě tento případ.


Dále už s Vámi diskuzi nepovedeme, protože víme, že je to zbytečné. Už u obrazů Vladimíra jste ukázal svou a my víme, že neustoupíte od svých zažitých a naprosto zastaralých názorů, co už s Vámi. Zbytečně jsme prodiskutovali skoro celý den.

                        
Komentář ze dne: 07.08.2007 22:04:21     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - WhiteShadow (@)
Titulek: Re:
Jakub R. : "Každý má jiné žebříčky hodnocení a nikdo nemůže říct, čí žebříček je ten správný."
MěSto: "Posluchač, který ví, co je a co není kvalitní a dovolíme si napsat, že my to víme."
MěSto: "Jakube, jste velmi impulsivní člověk, kterému se ale impulsivnost v jeho komentářích nevyplácía píšete naprosto podjaté a neefektivní názory, které Vás srážejí."
Jakub:"Já jsem zastáncem toho, že nemá smysl cokoliv dogmatizovat a že je každého věc, co se mu líbí a co je pro něj kvalitní."
MěSto: "Dále už s Vámi diskuzi nepovedeme, protože víme, že je to zbytečné. Už u obrazů Vladimíra jste ukázal svou a my víme, že neustoupíte od svých zažitých a naprosto zastaralých názorů"


                        
Komentář ze dne: 07.08.2007 22:11:00     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Jakub Raida (ICQ je 213-261-633)
Titulek: Re:
Kdo říká, že jsem v kultu? Vždyť já Rammsteiny ani neposlouchám. Poslouchal jsem je kdysi, když byl novinkou Sehnsucht a taky mám ten pocit, že časem blednou a stávají se nudnějšími, ostatně napsal jsem to asi jako hned třetí komentář v této diskuzi, račte se mrknout nahoru. Poslouchám hodně různých žánrů a skupin, počínaje Floydy, konče třeba Linkiny.

Celou tu dobu tady nebojuji za Rammsteiny, ale obecně za to, aby se nic nezobecňovalo. Někdo rád holky a někdo vdolky, ale odsuzovat druhého, že má hrozný vkus... Proč? Protože kapely, které se líbí tobě, jsou automaticky lepší než kapely, které se líbí mně? A s tou originalitou je to diskutabilní.

                        
Komentář ze dne: 07.08.2007 22:14:19     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Jakub Raida (ICQ je 213-261-633)
Titulek: Re:
Kdo říká, že jsem v kultu? Vždyť já Rammsteiny ani neposlouchám. Poslouchal jsem je kdysi, když byl novinkou Sehnsucht a taky mám ten pocit, že časem blednou a stávají se nudnějšími, ostatně napsal jsem to asi jako hned třetí komentář v této diskuzi, račte se mrknout nahoru. Poslouchám hodně různých žánrů a skupin, počínaje Floydy, konče třeba Linkiny.

Celou tu dobu tady nebojuji za Rammsteiny, ale obecně za to, aby se nic nezobecňovalo. Někdo rád holky a někdo vdolky, ale odsuzovat druhého, že má hrozný vkus... Proč? Protože kapely, které se líbí tobě, jsou automaticky lepší než kapely, které se líbí mně? A s tou originalitou je to diskutabilní.

                          
Komentář ze dne: 07.08.2007 22:26:26     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes [admin] (@)
Titulek: Re: Re:
Většinou na sebe naše názory s Jakubem narážejí, někdy břitva na břitvu.. ale dneska je to dvojí břit...

                          
Komentář ze dne: 07.08.2007 22:34:57     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - MněSto (@)
Titulek:
My máme pocit, že celou dobu bojujete za Rammstein, když jste nechtěl přiznat, že Rammstein kvalitními nejsou. A jestliže jste to tedy myslel tak, že zobecnujeme ? Jak zobecnujeme, co zobecnujeme ? My právě naopak dookola tvrdíme, že je rozdíl mezi kvalitní a nekvalitní hudbou a tím, co se komu líbí. Pochopte to konečně !!! Dnes to píšeme už asi potřetí. To, cos e komu líbí je další rozměr, který samozřejmě nezobecnuje, ale kvalita a nekvalita se logicky zobecnuje, to je logické přece.

Dále to už nebudeme rozvádět, je to zcela zbytečné. Až získáte větší přehled v hudbě takové, pak bude diskuze na místě. Zní to opravdu velmi arogantně, za což se velmi omlouváme, ale máme hudební rozhled mnohokráte větší, nežli Vy a máme také úroveň, pod kterou nebudeme diskutovat.

Přejeme dobrou noc.

apropos, doporučíme naprosto skvělé album, které nás převelice oslovilo :

Dälek - From Filthy Tongue Of Gods And Griots
MoHa! - Norwegianism
Múm - Go Go Smear The Poison Ivy

                            
Komentář ze dne: 07.08.2007 23:11:30     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Jakub Raida (ICQ je 213-261-633)
Titulek: Re:
Pokud jsem pod tvou úroveň, potom tady skutečně není o čem diskutovat, s tak sebestředným člověkem si už vskutku nemám co říct. Přesto bych zmínil ještě jednu věc, poslední. Umění není exaktní věda. Neroste do výšky, takže se nedá změřit, nepřibírá na váze, takže ho nemůžem zvážit. A proto, i kdyby někdo studoval jeden hudební obor celý život, znal v něm každou vteřinu každé písně nazpaměť... nemůže prostě mít patent na poznání toho, co je kvalitní a co ne. Může jen říct, co se jemu líbí a proč, tak se tomu děje například zde v komentářích. Nu, milému MněStu přeji, ať mu sebevědomí vydrží, třeba to s ním dotáhne tak daleko jak Chuck Norris.

                              
Komentář ze dne: 07.08.2007 23:15:41     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - MněSto (@)
Titulek:
My jsme neřekli, že Vy jste pod naši úroveň (zase ta impulsivnost), to bychom si nedovolili. My jsme napsali, že ohledně tohoto tématu máme úroveň, kde se dá psát a kde ne a že Vy nemáte potřebnou znalost na to, abychom se zde takto zbytečně hádali. Pletete si dojmy s pojmy, milý Jakube. Takže si nechte ironické urážky stranou. Za to Vám převelice děkujeme.

                                
Komentář ze dne: 07.08.2007 23:28:28     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Jakub Raida (ICQ je 213-261-633)
Titulek: Re:
Samozřejmě, že ne přímo, ale vyznělo to z celho textu, jako to ostatně vyznívá stále. Jestli něco nesnáším, tak to je odvolávání se na úroveň. U matematika prosím, skutečně nebudu schopen logaritmovat, když nevím, co je exponent, ale u něčeho, na co může být tolik náhledů, kolik interpreterů, jako třeba filozofie, teoretická psychologie nebo právě umění, tam mi to vadí. Přijde mi to jako kdyby Haeckel zarytě ryl do W. Jamese jenom proto, že má na něco, o čemž se pravdu stejně nikdy nedozvíme, jiný pohled, než on sám.

                        
Komentář ze dne: 07.08.2007 22:23:27     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes (@)
Titulek: Re:
Nechápu, jak můžete srovnávat mě v 18 s Vágnerem. To je první věc. Taky si myslím, že kdybych se za život naučil více než 15 skladeb (víc jich určitě není), dávno bych se posunul dál.

Já jsem pouze v pozici, kdy jsou pro mě vlastní skladby uvolněním - bohužel nehraju skoro nic jiného, protože krom svých věcí neumím nic. Dneska mi přišel pod ruku hezký doprovod, určitě už byl někde použit, ale jsem nadšen, že se objevil sám, aniž bych si jej vyčíhl v jiné skladbě, kterou bych se případně někdy předtím učil..

Být opravdovým hudebním talentem, tak dneska netrávím čas psaním tohoto komentáře. Být opravdovým talenem, tak bych už před šesti lety napsal operu.

To já NEJSEM. Mám jen svoje pocity, a ty ventiluji. Snažím se už druhým rokem vytvořit album, které by bylo pěkné.. Na Postřehu taky nic z toho do té doby nevyjde a stáhl jsem i předchozí "alba z nouze".

A až to za čas půjde do lisu, budu si moct říct - tak, a ti co nedělaj, kecaj. Názory na internetu už většinou neberu vážně..(třeba na humanartu skoro jen kladné.. a nejvíc se jim líbí věc, která pro mě nemá skoro žádnou hodnotu) Podstatné je živé předvedení tvorby a to, když i punker řekne ne z kamarádství, ale upřímně - líbí.

Dohadovat se o třídách hudby, taky můžu lidi zase třídit do kast, a ten nejzaprášenější čuňák třeba bude největší talent, jen pánové jedoucí na vrchní palubě, zvyklí se zabývat pouze stejným podlažím, jej automaticky zařadí níž.

Náš život je prožitek, emoční hlad, nadhled je pouhou domýšlivostí. I když pro mě je to Redl, Vladimír Merta, Jaroslav Ježek ml., (Nohavica ne... pro ty, kdo neznají výše zmíněné postačuje..), neodsuzuju Ramštajn, který mi nic nepřináší.

Tento komentář bude zcela jistě působit naivně.. Pro ty s nadhledem.

                          
Komentář ze dne: 07.08.2007 22:34:00     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Jakub Raida (ICQ je 213-261-633)
Titulek: Re: Re:
Nepůsobí vůbec naivně, naopak sdělil všechno, co bych chtěl sdělit i já. MněSto mě zatím svými komentáři utvrdil jen o jediné věci - je si naprosto skálopevně jistý, že jeho měřítka jsou ta nejlepší a kapely, které poslouchá, taky a že kdo dělá něco jiného, nemá vkus. I když jsem úplně jiný člověk než on a ty jsi zase jiný člověk. A vůbec jsme všichni jiní.

                            
Komentář ze dne: 07.08.2007 23:03:20     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes [admin] (@)
Titulek: Re: Re: Re:
ano - a měli bychom být všichni v rovnoprávném stavu. Ne vzhlížet k jednomu a uznávat jeho "vyšší" názory, abychom taky působili inteligentně. To je pouze vyvedená manipulace.

A pokud někdo má v sobě tu "moc manipulace", tak by ji měl využít zase jen pro připomenutí, že jediná správná poloha je vždy rovnovážná.

K doporučeným albům, bylo by fajn zařídit, aby se zde objevila nahrávka. Já jsem zde svého oblíbence J.Ježka ml. přiblížil díky pozitivní odezvě kritika Jiřího Černého, jistě tak mohou učinit i ostatní. (v souladu s autorskými právy)

                              
Komentář ze dne: 07.08.2007 23:18:03     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - MněSto (@)
Titulek:
Ukázku Vám nabídneme prostřednictvím mailu, jesltiže budete chtít.
Děkujeme za pochopení.

Dobrou noc

                                
Komentář ze dne: 07.08.2007 23:23:56     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes [admin] (@)
Titulek: Re:
Budu se těšit... magazin(zavinac)postreh.com

// narozdíl od ostatních nepíšu zavináč, spamu mám už tak dosytosti

Komentář ze dne: 06.08.2007 15:13:13     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - markéta (@)
Titulek:
No tenhle článek je krásný příklad toho jak se dá z nudného šedivého komára udělat zajímavý a poslechuhodný velbloud. Kdybych neměla tu "čest" slyšet Dotek ještě dlouho před touto recenzí, možná bych ho i zbytečně stáhla. Tak hezky jsi ho popsala. Recenze dokáže vypovědět o hudbě hodně, pokud se na jejím základě člověk rozhodne album sehnat, nemělo by se mu stát, že místo "snivé niterné atmosféry podbarvené kytarovým a klávesovým bubláním" se dočká jen nudy, čímž podle mě nový počin Langerové je.
Ale článek je super, kvalitně napsaný, dobře se četl. Jen mu chybí objektivita. Snažíš se sice vypíchnout i negativa, která ovšem hned v závěsu obhajuješ s tím, že už by to snad nebyla zpěvačka sama.
Možná by si příště mohla použít více věcných názorů, než jen pocitových kudrlinek.
Ale jinak pěkné.

  
Komentář ze dne: 07.08.2007 11:51:51     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - MněSto (@)
Titulek:
Milá Markéto, objektivita neexistuje. Je to jen smyšlený abstraktní pojem. Objektivní může být jen písemka, kde není napsáno nic - pak je to jasné. Recenzent nemůže být nikdy objektivní - objektivní recenzent je utopická představa, kor u recenzování hudby. Pakliže chcete zhodnotit článek, hodnoťte subjektivní um recenzenta, který vyplývá právě z onoho článku a, jak jste tady už výše napsala, recenzent, respektive zde recenzentka, znalostmi a hudební teorií nepřekypuje, nicméně - článek napsaný efektně a relativně dobře se čte.

    
Komentář ze dne: 07.08.2007 12:06:58     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - seńorita chiquita (@)
Titulek: Re:
recenze je vždycky jen odrazem povahy recenzenta a jeho současného duševního rozpoložení, záleží na něm, jaký podá obraz o díle, pokud bude chtít může si najít milion důvodů proč říct o kritizovaném díle, že je špatné...tato recenze vycházela z prvotní snahy porozumět tomu, co chce autorka alba vyjádřit, čerpala i z přečtených rozhovorů a článků a nakonec si z nich snažila utvořit vlastní nekarikovaný obraz...tedy to co cítí z autorčiny tvorby...samotná recenze je tu od toho, aby podala určitý náhled na zkoumané dílko, ale její čtenář s ní přece nemusí vůbec souhlasit...vždyť kolik pochvalných recenzí vychází na naprosté slátaniny a kolik kritiků už smetlo talenty, kterým se za pár let klaněli;))

    
Komentář ze dne: 07.08.2007 14:09:03     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - markéta (@)
Titulek:
Jenže by se měla najít ta zlatá střední cesta. Někdo se s ní může ztotožnit a souhlasit, někdo ne, a právě pro ty druhé by zde měl být náznak, že to asi nebude to pravé ořechové. Autorka v komentářích pod článkem píše názory, které bych např. v recenzi uvítala. Říkala jsem, více věcnosti. A že se dobře čte, říkám taky. Je to kvalitní článek.

      
Komentář ze dne: 07.08.2007 14:17:41     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - seńorita chiquita (@)
Titulek: Re:
tak já je tam příště přimíchnu, když se tam budou hodit;) ale stejně, já taky kolikrát nesouhlasím se spoustou kritik a už jsem našla i takové, které na stejnou věc měly úplně opačný názor:))

      
Komentář ze dne: 07.08.2007 14:18:12     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - MněSto (@)
Titulek:
Zlatá střední cesta existuje jen tehdy, pokuď ji recenzent cítí u daného alba. Zde jasně vyplývá, že se autorce textu cd zamlouvá a tak nemá potřebu vyjadřovat záporné motivy, jelikož je zde tak těžce nevnímá. Recenzent je především a to kvůli tomu, aby podal vlastní přesvědčení o kvalitě alba a zde se dostáváme k tomu, že nahrávací firmy, které dají ono cd k dispozici na recenzi počítají s tím, že recenzent je vzdělán v oboru hudební teorie a že tak lze očekávat alespoň profesionální názor - zde u autorky je jasné, že tím neoplývá a tak vyjadřuje svůj názor zcela subjektivně, což je v pořádku. To jen k té zlaté střední cestě. S kvalitností článku jsme samozřejmě souhlasili.

        
Komentář ze dne: 07.08.2007 17:48:46     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - markéta (@)
Titulek:
Možná máte částečně pravdu. Jak se nad tím zámyšlím, jsem asi dost ovlivněná tím, že jsem na Langerovou od jisté doby alergická, přičemž míra mojí alergie se zvýšila s blikající reklamou na Dotyk na všech stránkách na kterých jsem se hnula. Proto se mi chce jen těžko uvěřit, že album je tak "super", jak prezentuje článek. Navíc si myslím, že čím víc je interpret medializovaný, tím víc se dá do něj rýpnout:))

          
Komentář ze dne: 07.08.2007 19:10:02     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - MněSto (@)
Titulek:
Dobře, chápeme jak to myslíte.

          
Komentář ze dne: 07.08.2007 20:33:18     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - seńorita chiquita (@)
Titulek: Re:
tomu taky rozumím...já mám podobnou alergii na Quentina Tarantina...když mi někdo, řekne ale dyť Kill Bill je super, tak bych ho nejraděj pověsila za vlasy do průvanu a články typu: Tarantino změnil film alespoň podvědomě trhám na cimpr campr:))

            
Komentář ze dne: 07.08.2007 20:36:14     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Jakub Raida (ICQ je 213-261-633)
Titulek: Re: Re:
No, vidíš a já zas Quentina mám rád. Jsem já barbar? Nebo ty? Je to prostě každého věc.

Komentář ze dne: 07.08.2007 11:37:36     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes [admin] (@)
Titulek:
A není to utichání třeba jen věkem? Stárnou a už si nemohou dovolit takové hlasivkové odvazy..

  
Komentář ze dne: 07.08.2007 12:17:23     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - seńorita chiquita (@)
Titulek: Re:
já nevím, myslíš si, že Feist, Aneta, Norah Jones, Kateřina Winterová, Ema Brabcová, Jana Kirschner jsou staré? nebo že třeba Komajota, Kean a Coldplay měli odkud změknout? já nevím, ale u těch uřvaných metalových aspol. partiček je to zas většinou pravidlo, že se věkem zklidní....tak či tak mám trochu pocit, že té "tišší" muziky je dneska víc a víc

    
Komentář ze dne: 07.08.2007 19:22:04     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes (@)
Titulek: Re: Re:
A já si Vážím Nicka Cavea až od doby, co sklidnil.. (třeba Where the wild roses grow)

      
Komentář ze dne: 07.08.2007 20:34:10     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - seńorita chiquita (@)
Titulek: Re: Re: Re:
tak někomu to ztišení může být ku prospěchu;)

      
Komentář ze dne: 07.08.2007 20:41:02     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - MněSto (@)
Titulek:
My si ho vážíme stále a naopak jsme rádi, že zase přidal an důraznosti -jeho nová garage deska Grinderman je naprosto úchvatná. Vřele doporučujeme!

Komentář ze dne: 07.08.2007 11:45:11     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Kozííí] - Pavel Kotrba (koziii@seznam.cz)
Titulek:
můj rozsah hudby, kterou si rád poslechnu, je docela široký, ale pro Anetu Langerovou v něm není místo stejně jako pro Helenu Vondráčkovou, prostě český pop je pro mě celistvě kýčovitá hudba dělaná pouze pro peníze, raději si pustím blues nebo jazz (abych nepropagoval tolik rap), než nějakou popvou star, natož superstar, české scény, kdo hledá hudební umění, najde jej v undergroundu, nebo alespoň v v hudbě, která jen tak neprojde rádii a televizí.

k této recenzi nemám výhrad, je napsána velmi kvalitně, za jedna :o)

  
Komentář ze dne: 07.08.2007 12:26:08     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - seńorita chiquita (@)
Titulek: Re:
myslím, že Aneta pro peníze nepracuje, ale česká scéna je utopená v těch uměle udržovaných hvězdách, které si nerušeně plavou na hladině a brání v nadechnutí opravdovým muzikantům...a proto právě už zmiňovaní sunshine museli nejdřív do ameriky, aby si jich tady někdo všiml, Khoiba předskakuje The Cure a nikde nic, kdežto když Gott-Vodnráčková vřísknou někde opodál pro pár zahraničních čecháčků je hned poprask...holt je to tu naruby...

Komentář ze dne: 08.08.2007 11:07:39     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - seńorita chiquita (@)
Titulek:
ehm...milé mněsto, jakáže to hudbení kvalifikace Vás opravňuje povyšovat se nad názorem Jakuba Raidy...umění je strašně relativní, to co dneska odsuzujeme mohou za padesát let vyzdvihovat jako vrcholy naší doby...v historii hudby se už tak tolikrát stalo...a mohu říct za sebe, že i když má člověk deset titulů za i před jménem nedělá to z něj automaticky odborníka, což teď nutně nemusí být Váš případ samozřejmě...Vy jste studoval hudbu? Ráda bych respektovala Vaše názory, k lidem, kteří mají vyšší vzdělání než já se snažím mít úctu, ale občas u nich postrádám míru pokory a porozumnění...Dám příklad, na naší škole je výborná učitelka hudební výchovy...já už sice hudebku dva roky nemám, ale co si vzpomínám na její hodiny...se svými znalostmi a rozhledem se nad nás klidně mohla povyšovat, když jsme jí nosili reeráty o našich oblíbených kapelách (a to se u některých objevovali i takoví jako Kabát) a říct, bože co to posloucháte za sračky...ne, nikdy nepohanila jedinou kapelu, když se dívala na DVD z koncertu Kabátu, který někteří (a zejména já) vehementně kritizovaly, poznamenala jen něco o výborné atmosféře v publiku...neměla tendenci překrucovat názor druhých...zajímala se naopak o ty naše a s klidem je vyslechla...za to ji obdivuji protože i mně občas dělá problém nesnažit se vyvrátit názor jiných i když vím, že je kdovíjaký, ale jen nenápadně toho člověka navést k přemýšlení...občas si od ná pujčila i cd, když ji zaujalo něco, co neznala...
Věřím, že máte hudební cítění (což dokazuje výběr Vámi jmenovaných skupin), ale je tu to ale...

  
Komentář ze dne: 08.08.2007 11:14:30     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - MněSto (@)
Titulek:
My Vás chápeme. A máte zcela jistě pravdu.
Více se k tomu vyjadřovat nebudeme, internet svádí k velmi velké vícevýznamovosti a toto téma by bylo hodno probrat mezi čtyřma a více očima, než takto.

    
Komentář ze dne: 08.08.2007 12:25:00     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - seńorita chiquita (@)
Titulek: Re:
to máte asi pravdu, internet nemůže postihnout mimiku mluvčího, která je tolik důležitá k vyhodnocování, toho, co říká...

Komentář ze dne: 08.08.2007 11:09:08     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - seńorita chiquita (@)
Titulek:
jinak se víceméně ztotožňuji s názorem Histese

Komentář ze dne: 08.08.2007 12:14:18     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - markéta (@)
Titulek:
Jako tohle je velmi debata o hovnu. Na icq jsme to s Jakubem řešili, no nevím jak dlouho, ale ke konci už jsem třískala hlavou o stůl. Je třeba si uvědomit, že budeme-li řešit význam slov kvalitní, nekvalitní, dobrý, zlý, úspěšný atd. dobereme se k tomu, že vše je velmi subjektivní, pokud už to vezmeme jako "filozofický" problém. Jinak užívání těchto slov zjednodušuje komunikaci, označím-li něco jako kvalitní, znamená, že je to pro mě dobré, doporučuju to. Druhý člověk posoudí sám. Dotaz co je kvalitní, nekvalitní beru jako jakýsi rýpavý Jakubův výkřik, kterému se přiložilo více pozornosti než bylo třeba.
Jinak víceméně zastávám názor MněSta.
A to je to poslední co k tomuhle tématu píšu. .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz