.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 .: Online
Stránku si právě čte 12 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

2. oficiální sraz Postřehu očima Harr

Harr - Zábava - 26. 09. 2007 - 3289 přečteníMožná mé oči neviděly všechno, ale snažily se vidět i tam, kde by možná někteří neviděli nic...

21.9. Pátek
- Cesta:

Ráno, půl šesté. Rychle vstávám. Jsem plná energie, ač jsem seděla do dvou u počítače.
Těším se, ani nemohu dospat. Jak malá holka. Ani mi nevadí cesta pěšky do vedlejší
vsi - na autobus.
Honem dobalit jídlo, zkontrolovat obsah tašek a už mohu vyrazit. Mám si vzít ještě jedny boty? Asi ano, ale už takhle je taška jak cent, s jedněma to vydržím. Ještě poslední kontrola a vyrážím - srazu vstříc!

Dneska mě má tam nahoře někdo rád. Zastavuje mi starší pán v Peugeotu a bere mě na zastávku. Jsme tam během 5 minut. Poděkuji a pak čekám. Na autobus mám ještě čas skoro 45 minut. Vytahuji knížku: La Rochefoucauld - "Maximy a úvahy morální." Já vím, trochu zvláštní četba na cestu, ale velmi uklidňující a zároveň nutící k zamyšlení. Můj šálek kávy.

Autobus se popohnat nedá, zase zával před Prahou. Hostivice, Hostivice - tady je to na denním pořádku. No konečně se trochu hneme. Hradčanskáááá, vystupováááát !!! To nikdo nevolá, jen v mé hlavě asociují vzpomínky z minulých let. Úprk na metro, protože jsme nahodili 40 min. zpoždění. Trasa C, trasa B, trasa A. Florenc 10:40. Smůla, jediné volné místo v 11:30. Skoro hodina čekání. Není si kam sednout. Nevadí, číst si můžu ve stoje.
V kapse zařve telefon. Ex oznamuje, že jde na houby. Opravdu vtipné. Co já s tím? Ráda bych byla muškou jenom zlatou, protože po infu, že jsem v Praze, oněmí. Chválabohu skleroza nebolí.

Konečně autobus, zbavuji se těžké tašky a sedám si na první sedadlo zadní pětky. Během 15 minut je z větší části zaplněn, vedle mne se obsadí poslední dvě místa a vyjíždíme na Brno. Cesta se komplikuje dalšími zácpami. Dávám vědět Kylovi, že přijedu později. Nastálou nudu ruší Rochefoucauld, český film "Štěstí" s Wilhelmovou a Liškou a pokec se studentkou na vedlejším sedadle. Ve 14:25 vjíždíme ke Grandu.

14:25 : Brno

Rychle vystupuji, vytáhnu ze zavazadlového prostoru tašku a najednou se objímám s Eponou. Zlatá holka. Kamarádka. A potom Kyle. Šporclovský šátek, úsměv a už sedám do auta a frčíme na Zvonařku pro Severku a Psychopatku. Během 25 minut jsou tu.
Rychle se seznamujeme, politujeme Prostějanka, protože nemohla přijet a vyrážíme k Tescu. Uzeniny jsou lepší čerstvé.

A už směrem na Olomouc. Jsem naprosto spokojená a pusu nezastavím. Tiše doufám, nikoho nebrní hlava. Další telefon. Aha, přítel z Pokecu. Bez jeho každodenního volání by to nebylo ono. Opět popojíždíme, za Brnem je nehoda. Doufáme, že se šťastným koncem. Po více jak půlhodině se nám dostává možnosti jet. Do této doby jsme se plazili. Poprvé vidím místo setkání 3 císařů, pak Olomouc a krajinu Hané. Nálada v autě neklesá, třebaže občas nevíme, kudy jet. Dopravní značení nestojí za nic. Díky návodu jednoho dobráka ve vsi se dostáváme po určitých peripetiích k přehradě Slezská Harta. Je krásná, opravdu. Ve večerním nasvícení prostě zázrak. Těšíme se na to, že ji, díky Histesově plánu, uvidíme i za dne. Asi po 20 minutách zjišťujeme, že to nebyla ta správná přehrada. Ta druhá je Kružberská, není tu tolik světla, ale my doufáme, že snad už jedeme správně. Ještě, že máme mobily a zodpovědného Histese.

Kolem 20:00 hodiny konečně vjíždíme k Hadince. Mezi stromy občas zazáří světla z oken chat či reflektorů aut.

20:00: Hadinka

Vítá nás Histes. Autor té vší nadcházející pohody. Vcházíme do společenské místnosti. Výborně. Z krbu sálá teplo, nálada je super. Rozhlédnu se po známých tvářích. Jsou tady - Harry, Foton, Anit, Markétka. Vítám se s nimi, i s těmi, co ještě neznám - Gabrielou, Little Jersey, Filipem. Ještě se ohlížím, ale už nevidím nikoho. Odcházíme do chaty, kde máme zajištěno noclehování. Jsou tu dvě místnosti a koupelna se sprchou. Děvčata - Markéta, Epona, Severka a Psychopatka se ubytovávají v jedné, Harry, Foton, Kyle a já v druhé. Zabírám velkou sedačku. Jak se znám, moc toho nenaspím. V místnostech je ještě lednička, skříně na oblečení a hlavně kamna na dřevo. Polena jsou složena opodál. Bude teplo, tedy pokud se podaří zatopit. Po zhruba čtvrthodině se vracíme znovu do společenské místnosti. Před ní se vítám se Stínem. Jsem ráda, že je tady. Sedáme si spolu na lavičku a trochu probíráme The Story 2007. Pak společně otevřeme dveře do místnosti se sálajícím krbem. Zjišťuji, že Tanička nepřijede, Krtička až druhý den, později odpoledne. Bátorovi hoši taky nebudou. Ještě mi tu někdo chybí. Jdu se ptát Histese. Sháním se po Jakubu Raidovi, kterého vůbec neznám a dovídám se, že je to ten, co opékal uzeninu na té největší "větvi", o kterou jsem už dvakrát zakopla. Nikdy by mě nenapadlo, že je to tento drobný mladík. Takže sumasumárum je nás tu i se mnou 15. Histes může být spokojen alespoň s tím, že nebude tolik doplácet. Protože se všichni známe, není tu nikterak rozpačito. Veselá nálada trvá, Histes občas musí přestat s řečí, protože jsme trochu hluční. Program druhého dne je znám, vstáváme v půl deváté, o hodinu později se jede autobusem na přehradu Kružberk. Je druhou největší přehradou na Severní Moravě a zdrojem pitné vody pro Ostravsko. Ale den ještě nekončí, ochutnáváme dort k druhému výročí Postřehu, opékáme buřty v krbu ( Histes málem upekl i vlastní ponožky), zpíváme s kytarami Filipa a Severky a s Histesovou harmonikou. Ani nám nepřijde, že bude brzy ráno. Poslední odcházejí do pelechu v šest. Venku už svítá.
22.09.Sobota :
- dopoledne, odpoledne

Budíček jak předesláno, snídaně - kdo chce a pak už cesta k autobusu a na Kružberk. I mě zajímá, co tam budeme hodinu dělat, když oběd je až v 11:30. Odpověď předčila snad všechna očekávání. Cesta po hrázi je velmi příjemná, počasí nám přeje. Histes poctivě sonduje kudy jít. V lese je krásně, spousta hub a božský klid. Vrcholem procházky je zcela určitě mé překonávání vyvýšenin. S laskavou pomocí, zejména Epony, Kyla a Histese, jsem schopna příliš nezdržovat a následovat všechny v procházce po chráněné krajinné oblasti. Po jedenácté hodině se domluvíme, že pojedeme společně s Jakubem a podíváme se na jeho herecké umění v představení divadelní hry Dívčí válka. Snaha stihnout autobus do Hradce se jevila lichou, když jsme v potu tváře dorazili jinam než jsme měli. Jakub s Histesem tedy pokračovali sami a my se šli "nadlábnout" do nedalekého restaurantu. Smířeni s osudem,že Jakuba neuvidíme, jsme byli někteří překvapeni, když se Histes po nějaké době vrátil a vysvětlil, jak se ho Hradce dostaneme.

 

 

Ti, co chtěli trávit odpoledne v přírodě, se vrátili na Hadinku a skupinka milovníků divadla šla na autobus. Ve Vítkově jsme měli dvě hodiny času, tak jsme jej strávili v zahradním restaurantu nedaleko autobusového nádraží. Při kávě a nealko pití jsme vydrželi dvě hodinky a pak jsme odjeli do Hradce shlédnout představení.


- divadlo:

Prošli jsme zadním vchodem a usadili se do první řady vlevo. Netrvalo dlouho a představení začalo. Jakub - Ctirad byl nepřehlédnutelný, skvěle sekundoval ostatním kolegům - hercům. Podvečer byl velmi dobrou tečkou za skvělým dnem, který pro nás ještě nekončil. Zpáteční cesta proběhla v pohodě, velmi hezky jsem si popovídala v autobuse s Eponou. Hodně mi ten rozhovor dal. Trochu skřípla domluva mezi Histesem a Jakubem v tom, z které zastávky se bude odjíždět. Nakonec vše dopadlo dobře. Pro Jakuba dojela maminka autem a odvezla ještě mě a Stína z Vítkova na Hadinku. Ostatní odvezl autem obětavý Kyle.

- společenská místnost

Přijela Krtička. Vypadala opravdu velmi mladistvě a svěže, přestože se má co ohánět. Usadily jsme se spolu na lavici ke stolu a moc pěkně si povídaly. Dala si za úkol, že s každým zúčastněným na chvilku pohovoří. Za všeobecného veselí byly předány ceny za umístění v The Story 2007 a pak nastalo autorské čtení. Histes se velmi dobře "srovnal" s erotickou povídkou šéfredaktora prózy Stína, Gabriela dala k dobru vybrané verše se stejnou tématikou, Severka přidala svou trošku do mlýna, Krtička, Foton, Epona i já. A pak jsme pokračovali v hovoru o Postřehu, o dílech, o tom, co zlepšit a čeho se vyvarovat. I přes nabitý den jsme protáhli večer dlouho do noci. Tedy do neděle.

 

23.9. Neděle

- návraty

I to krásné musí jednoho dne skončit. Budíček kolem osmé, pro některé kolem deváté, rychle sbalit, uklidit po sobě a pak nastává velké loučení. Už se těšíme na další srazík. Chvála všem, velké díky Histesovi za program a starosti s námi, Jakubovi - alias Fightovi za možnost ho vidět hrát, Krtičce za obětavost, Stínovi za pochopení, Kylovi za toleranci a spolehlivost, Harrymu za to, že přes zdravotní problémy byl a zůstal, Eponě za krásné kamarádství, Gabriele za obrovský potenciál a všem ostatním za to, že jsou jací jsou.
A ještě na závěr : omluva Harrymu, Fotonovi, Markétě a Little Jersey, že jsem se s nimi nestačila rozloučit.Ahoj, Postřeháci!!! Zdraví Harr.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Korektura, editace a dodání fotografíí: Histes

Oficiální fotogalerie: Histes / Kyle

Fotografie v zip archivu dodáme během čtvrtku.


Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 26.09.2007 23:52:36     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Jakub Raida (ICQ je 213-261-633)
Titulek: Lorem
Prý málem :) Úplně je tam spálil, viděl jsem to na vlastní oči! :)

Tak mě všichni, jak tak koukám, čekali vyššího, někteří dokonce staršího... :) Tak teď už víte 163 / 53 :)

Předposlední fotka je prostě skvělá - ty ksichty (epona znechucena mobilem, jersey asi zaskočilo a já, co to kruci, na té fotce, kutím? :D)...

Doporučuji projít i alba, já jsem je sice jenom tak prolít, ale ty snímky se sekerou u stolu... lol - jediná sekera, která nebyla zlomena! :P Ale jak jsem si pěkně zařádil s dřevem... to doma nemám :(...

A nezapomeňme vzdát hold chrabrým hasičům, kteří uhasili úspěšně naši žízeň :)

Tak já radši končím tento zmatený komentář plný smajlíků, protože jsem už fakt HODNĚ UNAVEN a jdu radši spát, nebo se ráno neprobudím... zatracené nulté hodiny...

btw Už ať je tady třetí :) A nemusí ho organizovat zase Richard, nechme ho trochu po tom všem odpočinout...

A doufám, že už nebudem dál válčit. Když bude nějaký problém, vyřeší se příště po zálesácku sekerou a nožem a ne v interkách, verstehen? :D :D

  
Komentář ze dne: 27.09.2007 00:10:26     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes (@)
Titulek: Re: Lorem
Ahoj, ano, ponožky také smrděly. A ke srazu - těším se, že něco zase bude. Ovšem statut oficiální si nechám pro svou organizátorskou ruku, stejně tak finanční příspěvek se obětuje na sraz, který budu pořádat třeba za rok.

Mám špatné zkušennosti z prvního srazu, který chtěla zorganizovat nejmenovaná osoba a skončilo to fiaskem.

Loni jsem se nebránil u Bell - tady jsem však vzhledem k její zodpovědnosti neměl pochyb o zdárném konci.

Komentář ze dne: 27.09.2007 08:49:59     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Branwen] - Branwen (branwen@volny.cz)
Titulek: Díky, Harr
Milá Harr, děkuju.Po přečtení Tvého článku ( Tvá "anabáze" z domu na Hadinku byla úchvatná, klobouk dolů) jsem měla pocit, že jsem byla s vámi.Další sraz si určitě ujít nenechám.Stejně děkuju i autorům fotek - je fajn znát aspoň některé kolegy z Postřehu i vizuálně. Jestli má skleróza nebude postupovat moc rychle, pak příště budu vědět "who is who" i bez představování.

  
Komentář ze dne: 27.09.2007 10:05:01     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Harr (Harr@atlas.cz)
Titulek: Re: Díky, Harr
Díky za díky....budu moc ráda, když se ukážeš, známe se přes písmenka už nějaký pátek, osobní setkání je už skoro nutné, zase se mám na co těšit.

Komentář ze dne: 27.09.2007 09:18:28     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Pavel Kotrba (@)
Titulek:
lituji, že jsem nebyl....příště...už bude po výplatě a práce doma nebude tolik, takže bude větší % naděje, že přijedu

Komentář ze dne: 27.09.2007 09:36:20     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Epona (@)
Titulek:
AAAAA, jak já nenávidím fotky, na kterých jsem já. Mám vždycky tak nestravitelnej výraz, že by se z toho jeden ....
Sraz byl supr, ještě to doutná, narozdíl od ohňů, kterými jsem se pokoušela topit;) Bylo fajně, příroda, lidi ... tohle už jsem dlouho potřebovala a díky všem, co tam byli, obzvláště pak Marketce a Harr. Perun:D a jdem na kance:D, teda pardon na chlapce:D

  
Komentář ze dne: 27.09.2007 13:10:43     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Gabrielle Taroka (@)
Titulek: Re:
Jo, bylo to super. Mylsím, že tohle byl zatím nejlepší srazový zážitek, co se týče mě. Moc krásně jsi to napsala Harr. Ještě si vybavuji ty noční hovorry:-D Fakt díky všem!

    
Komentář ze dne: 28.09.2007 01:13:29     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Little Jersey (@)
Titulek: Re: Re:
ahoji, jo tak s tím, že to byl nejlepší srazový zážitek souhlasím.Jsem ráda, že jsem vás poznala, škoda, že nás tam přijelo míň než mělo, těšila jsem se i na ostatní. Ale stejně bylo na Hádicne úžasně, nádherně využitý víkend se skvělýma lidma. Doufám, že se zase někdy...brzo...něco podnikne a že dorazí víc lidí. Vlastně taky jsem málem nedojela, ale Richard mě zachránil a jsem za to ráda. Tak díky

Komentář ze dne: 28.09.2007 01:00:54     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Aerwheidd] - Black Unicorn (Aerwheidd@centrum.cz)
Titulek:
Ahoj všem zúčastněným i nezúčastněným! Tak nejdříve k článku - skvěle čitelný, vystihující, objektivní. Sraz byl super, co se mě týče, tak to byl asi nejhezčí víkend v tomto roce, za což vděčím nejen jisté úžasné dívce, se kterou jsem tento víkend sdílel, ale také všem ostatním, zejména Gabrielle Taroka, která mě na sraz dovedla a přemluvila, ať si někde půjčím a prostě ať dojedu. a rozhodně co se týče organizování celého srazu, smekám klobouk před Histesovými schopnostmi. Díky vám všem, když říkám, že jsem se opravdu neskutečně bavil, tak vůbec nepřeháním.

Komentář ze dne: 28.09.2007 12:09:41     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Kyle (@)
Titulek:
Musím uznat Harr, velmi kvalitní popis. A děkuji, že jsi vynechala některé detaily, hlavně ohledně cesty vozidlem.
Co tedy dodat?...Snad jen poděkování některým osobám.
Mé první dík by mělo patřit asi Stínovi, kupodivu tentokráte za jeho mlčení. Vím, že to pro něj nebylo jednoduché a nezbývá mi, než se mu omluvit a sklonit se před jeho ctí.
Rovněž děkuji Psychopatce a Severce, šátek je nádherný a Merlot byl naprosto skvělý, jsem rád, že jste si jistou informaci nechali pro sebe a dále ji nešířily.
Také bych měl poděkovat Harr, tvá přednáška z finančnictví skvěle ukrajovala z cesty a byla velmi poučná.
Závěrem bych chtěl rovněž poděkovat všem účastníkům srazu a to především za to, že jste mi neomlátili objektiv o hlavu. Vím, já a má černá skříňka jsme občas vlezlí, otravní, a pitralon je proti nám hadra...ale myslím si, že fotky nakonec vyšly krásně a určitě budou ozdobou nejedné fotogalerie.
Dík Vám všem za nejkrásnější narozeniny, které jsem kdy prožil. Byli jste všichni ten nej dárek, jaký jsem si kdy mohl přát.

Děkuji

Komentář ze dne: 02.10.2007 11:21:33     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - psychopatka (@)
Titulek:
Prosím, není zač :-)
Souhlasím s ostatními, sraz byl super! Omlouváme se, že jsme se mezi vás se Severkou vetřely (ale to si vyřiďte se dvěma jistými pány).
Děkujeme za krásný víkend :-)

  
Komentář ze dne: 02.10.2007 14:11:37     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Jakub Raida (ICQ je 213-261-633)
Titulek: Re:
Ale to je dobře, že jste se "vetřely" :)

  
Komentář ze dne: 02.10.2007 20:55:31     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Little Jersey (@)
Titulek: Re:
ale ale nevetřeli jste fajn, celý sraz byl užasný. chtělo by to další

    
Komentář ze dne: 02.10.2007 21:06:01     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Jakub Raida (ICQ je 213-261-633)
Titulek: Re: Re:
Mno, ten společný silvestr možná nebyl tak špatný nápad, ne?

      
Komentář ze dne: 02.10.2007 21:09:40     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Whiteshadow (@)
Titulek: Re: Re: Re:
Mno to nebyl, ale v tom případě to chce nejpozději do konce října zorganizovat.

        
Komentář ze dne: 02.10.2007 21:17:12     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Jakub Raida (ICQ je 213-261-633)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
Kdyby mi fungovalo fórum, tak o tom založím téma...

        
Komentář ze dne: 03.10.2007 17:50:23     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Little Jersey (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
To je pravda, chtělo by to nějak už začít řešit, ať se nestane, že někdo odřekne na poslední chvíli. prostě naplánovat to dopředu. Má už někdo nějaký nápad, kde? a kdo se toho ujme?

          
Komentář ze dne: 03.10.2007 18:06:00     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Jakub Raida (ICQ je 213-261-633)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
Už je to na tom fóru...

Komentář ze dne: 02.10.2007 11:23:33     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - psychopatka (@)
Titulek:
P.S. Tak my jsme "ti, co nešli na divadlo"?!
:-) .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz