.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 .: Online
Stránku si právě čte 70 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Hoteliérství bez daní

Pavel Kotrba - Fejetony - 05. 12. 2007 - 4294 přečtení

soudruzi naší země vyližte si...miliony

Toto ráno začalo velmi příjemně. Teplý čaj, snídaně, cesta autem s kamarádkou, druhý čaj v práci a mírné zapojení do pracovního procesu. Jako každý všední den jsem si „musel" přečíst zprávy na internetu. Nezklamaly.

Již delší dobu slýchám o panu hoteliérovi a zoufám si: „Kéž bych byl hoteliérem.". Zprvu jsem těmto zprávám nevěnoval pozornost, protože byl propírán hlavně bulvárem ohledně svatby soudruha Paroubka a soudružky překladatelky Kováčové. Už mi ale neunikla informace o spojení Dvořákova jména a složek StB. To, že se v politice a celkově v celé společnosti objevují kutilové bývalého režimu, mě nikdy nepřekvapovalo a o to více mě těší představa mé „čistoty", protože v době totality byla pro mě nejdůležitější věc na světě střídavě levý a pravý prs matky čili žádné pionýrství. Málokdy se umím na naše politiky hněvat (copak to jde, když tak poctivě pracují), ale dnes mám chuť napsat exministru financí, panu Sobotkovi dopis a zeptat se ho, kde byl, když podepisoval daňové úlevy a papíry mých rodičů odložil stranou a místo nich podepsal odpuštění mnoha milionů panu Vlastimilu Dvořákovi. V tisku se ohrazuje, že by to nepodepsal, kdyby s tím nesouhlasily všechny instituce pod rezortem financí. Zdánlivě je to v pořádku, ale čím více se to tváří nevinně, tím více to smrdí. Že by i finanční úřad, ředitelství i komise byly plné kamarádů pana Dvořáka a nyní jen plní sliby nesplacené. Ale třeba tito úředníci myslí jen na svou rodinnou budoucnost a budou se chtít také ženit a vdávat v Mariánských Lázních. Určitě i tento tah je křišťálově čistý a Jirka si nad ním myje ruce, protože je to jen náhoda, že Vlastík je jeho kámoš z dob, kdy měli všichni společný píseček a neexistovala krádež, poněvadž všechno bylo všech. Píseček si kluci rozdělili, ale bábovičky dělají pořád spolu, to ať mi nikdo nevymlouvá.

Pokud jsem urazil nějakého pána kluka soudruha politika, omlouvám se, ale zpět to nevezmu. A proč to vlastně řeším? Politruky nezajímá jediný člověk, když nejsou volby.Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 05.12.2007 11:28:09     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Harr (Harr@atlas.cz)
Titulek:
Pájo,
naprosto trefné, s humornou nadsázkou, s vlastním názorem. Líbí se mi Tvůj fejeton. Jen bych dodala, jsem dítě totality a pamatuji si....kradlo se i tenkrát a ve velkém, kdo to vždycky odnesl?...někdo poslední v řadě....malý človíček, který si chtěl trošku vylepšit domácí režim. Ten totalitní byl obyčejně k těmto "zlodějům" nemilosrdný a hlavně velmi rychle působící. (Nikdo nezkoumal, jak si mohl človíček během hodiny odnést ze sýpky 50 pytlů obilí - na vlastních zádech a 300 m daleko, protože jeden prázdný pytel byl důkaz).Tím, co píši, neomlouvám hlavního herce současného dramatu, jen se snažím ukázat na to, že se v těchto věcech situace nezměnila. Od dob totalitních, vedoucí síla, bez ohledu na politickou příslušnost, bere z balíku pro všechny to nejkvalitnější pro sebe a ani se trochu nestydí. Pan Čunek také nemá výčitky, že pobíral státní příspěvek a uloženy měl milióny - pro strýčka Příhodu. Proč by tedy pan Sobotka potažmo pan Dvořák měli stydět? Přece konali v duchu nejlepšího vědomí a svědomí. Tohle je opravdu výsměch všem poctivým lidem.

  
Komentář ze dne: 05.12.2007 12:18:50     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Kozííí] - Pavel Kotrba (koziii@seznam.cz)
Titulek: Re:
jistě že se radlo reni, jen to bylo zakamuflováno tím že je všechno všech a tím se všichni řídili, proto neměli výčitky
k panu čuníkovi - vrátí se, on se vrátí do vlády a taky bez výčitek svědomí, moc mu fandím - bez něj by to nebyla sranda :o)

Komentář ze dne: 05.12.2007 23:41:10     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - David Mauder (@)
Titulek:
Ona extempore tokajících soudruhů okázale se holedbajících svými koryty, potažmo exkluzivními partnerkami jsou na hony vzdálena základům slušnosti a lidství, tak jak se je v jejich očích póvl obyčejní občánkové snaží vtloukat do hlavy svým dětem. Na feudála Krokonoš, na Paroubka ovšem zřejmě nepostačí ani Boží mlýny. A dostat za uspořádání svatby a tučného hodu odpustek 1200 průměrných platů běžného občana je zločin do nebe volající, že pane hoteliére.

Komentář ze dne: 06.12.2007 11:28:28     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Zbynek] - Zbyněk Janoška (zbynek.janoska@centrum.cz)
Titulek:
Zoufalství pro mě plyne z toho, že ani pokud by taková aféra svrhla místního oligarchu, stejně to není jeho konec. Případ pana Čunka mluví za vše. Kdo však pamatuje událsti roku 1997... (já ne, ale něco jsem četl).
Atentát pánů Rumla a Pilipa tehdy skončil pádem vlády Václava Klase. Kvůli podezřelým sponzorům (jeden mrtvý, druhý nemajetvý z ostrova Mauricius, a oba věnovali ODS po 3,75 mil.) tehdy vyzvali VK, aby resignoval. Vláda padla, nicméně v lidech přetrval dojem, že Václav Klaus byl mučedník a to jej defacto později vyneslo do presidentského křesla.
Co tím chci říct? Že i pokud by okázalá veselka srazila pana Paroubka a jemu podobné na nohy, nemůžeme si být vůbec jisti, že o něm (potažmo nich) už nikdy neuslyšíme

  
Komentář ze dne: 06.12.2007 12:02:07     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Kozííí] - Pavel Kotrba (koziii@seznam.cz)
Titulek: Re:
viděl jsem ten dokument o srajevském atentátu..zajímavý
nemyslím si že by toto srazilo Paroubka ani ho to nevyzdvihne, není vládní špičkou, není u moci, čili je téměř nezranitelný v tomto směru, jediné, co můžeme je dělat si z něj srandu, satiru nám nikdo zakázat nemůže

Komentář ze dne: 07.12.2007 20:38:21     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - GreenEyes (@)
Titulek:
Jsem stale zvykla divat se na umelecka dila jako na umelecka dila. Coz - si myslim - tento clanek postrada. Cisi z toho prilis moc osobnich dojmu - z toho prameni ona radoby sarkasticka patetika.
Upominka na danove ulevy vlastniho otce dela z toho clanku jakesi osobni vyrovnavani uctu, coz cely "fejeton" hodne degraduje.
Co se tyce vyrazovych prostredku, vnimam to jako prumerny clanek, nepoznamenany nicim vyjimecnym.
Jinak se o zminenou politickou kauzu nezajimam, nebot je spousta dulezitejsich, proto nemam na ni vlastni nazor, ktery by stal za deklarovani - jen usmev ...

  
Komentář ze dne: 08.12.2007 17:29:50     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Kozííí] - Pavel Kotrba (koziii@seznam.cz)
Titulek: Re:
...ale stejně jsem si do nich moc rád rýpnul :o)

  
Komentář ze dne: 08.12.2007 18:55:18     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - psychopatka (@)
Titulek: Re:
Autorské čtení v přímém přenosu rozhodně kouzlo mělo :-) .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz