.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Březen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

 .: Online
Stránku si právě čtou 2 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

ČRo 3 Vltava - Pořad Spektrum o Vinylové budoucnosti

Histes - 2) Hudba - 21. 03. 2008 - 4990 přečtení

21.3.2007 po patnácté hodině odvysílal Český rozhlas Vltava pořad Spektrum, který se z vetší části věnoval našemu hudebnímu projektu Vinylová budoucnost mladých autorů hudby - skladatelská soutěž Gramodeska. Průvodní text ke skladbám i projektu připravila Ivana Radechovská. Během živého vysílání však patrně došlo k nedopatření a nebyly odvysíláný skladby podle článku, který byl ještě před vysíláním vydán na internetových stránkách ČRo. I přes drobné nedostatky je to veliká pomoc ze strany Českého rozhlasu a jsme za ni velmi vděční. Ihned po skončení pořadu nám přišly objednávky na desku. Tento článek Vám přinese upřesněné informace o skladbách, které se dostaly do vysílání. Rovněž si můžete celý pořad poslechnout z audio záznamu.

Už jste slyšeli o projektu Vinylová budoucnost mladých autorů hudby? Pokud ne, vězte, že jde o skladatelskou soutěž, kterou si loni vymysleli středoškoláci soustředění kolem studentského časopisu Postřeh. Oslovili Základní umělecké školy, konzervatoře, knihovny i gymnázia a vyzvali neznámé, talentované hudebníky do 27 let, aby se přihlásili do soutěže a své skladby, zkomponované v rozličných žánrech a vymykající se komerčnímu klišé, zaslali na jejich web www. gramodeska.com. Tento sympatický počin stál pořadatele soutěže veliké úsilí. Problém nebyl v nedostatku soutěžících, ale bylo nutné najít sponzory, mediální partnery i prostory, ve kterých by se původní záměr uskutečnil. Zdařilo se, a výsledný produkt - vinylová gramodeska s patnácti nejzdařilejšími skladbami je na světě a my vám z ní několik skladeb během Spektra zahrajeme. Úvodem se představí skupina The Roads s britským zpěvákem Rayem Gipsonem.

1. She´s my cure (h: Šimon Jelínek a sk. The Roads/t. Ray Gipson) tr. 6 3:15
2. Pohádka (Milan Bátor/David Bátor) tr. 4 / 1:53
3. V pláči (sk. Alaf/ Lukáš Kadava) tr. 2 / 4:35
4. Stars (Tomáš Janoška) tr. 8 / 2:29
5. Přelet plachetnice (Richard Vacula a Milan Bátor) tr. 14 / 2:09

Studentský magazín Postřeh letos vyhlásil druhý ročník skladatelské soutěže Gramodeska a hudební redaktorka Ivana Radechovská se zeptala vedoucího projektu Richarda Vaculy čím se nový ročník liší od předchozího.

6. Přelet plachetnice (Richard Vacula a Milan Bátor) tr. 14 / 2:09 (patrně omyl při živém vysílání)
7. Noční proud (Milan Bátor/David Bátor) tr. 3/ 1:52
8. Veselá vzpomínka (Aleš Vítek)


Ve Spektru jsme vám vybírali skladby z loňské Gramodesky Vinylová budoucnost mladých autorů hudby. Na soutěži, kterou iniciovali středoškoláci z Hradce nad Moravicí, je sympatické také to, že neurčuje pořadí výherců - první, druhé, třetí místo atd., ale vybírá nejzajímavější skladby. Chcete-li se o tomto projektu dovědět víc, navštivte jeho webovou stránku: www.gramodeska.com

 Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek | Zdroj: http://www.rozhlas.cz/mozaika/hrajeme/_zprava/436334

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 21.03.2008 19:42:00     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes [admin] (@)
Titulek:
Je velmi zvláštní, když člověk poslouchá pořad, o kterém snil. Vltava je v České republice nejprestižnější a jistě i nejkvalitnější hudební rádio. Jsem velmi rád, že se ČRo 3 zapojil tak vehementně do podpory naší soutěže, za čež vděčíme především hudební redaktorce, paní Ivaně Radechovské.

Při podstatných chvílích se čas zřejmě skutečně zastavuje. Protože já nevěřícně kroutil hlavou nad tím, proč jsou všechny skladby v tak pomalém tempu. A přitom vím, že je nikdo nezpomaloval, jen jsem je v tu chvíli jinak vnímal. Trošku mě mrzí, že nezazněla v článku ČRo slibovaná skladba skupiny Yummy, protože jsem to těm nadšeným holkám a jednomu bubeníkovi psal.. že si je poprvé vybral rozhlas pro vysílání v etheru. Ale stát se může cokoli a třeba to příště vyjde :).

  
Komentář ze dne: 21.03.2008 20:11:21     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Ivo-Hary (@fofr)
Titulek: Re:
Já ze srdce blahopřeji všem zúčastněným, a především tomu šílenci, který si tuto nemožně střelenou záležitost vymyslel a dotáhl ji na nezištné pomoci ostatních k tak zdárnému konci. Musí být hezký a také trochu smutný pocit vidět, jak moje duchovní dítě žije už svým vlastním životem.

    
Komentář ze dne: 21.03.2008 20:35:29     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes (@)
Titulek: Re: Re:
Tvůj komentář, Ivo, mě zahřál u srdce. Dneska jsem v nějakém hepíkovém naivním rozpoložení :).

      
Komentář ze dne: 21.03.2008 20:42:10     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Kozííí] - Pavel Kotrba (koziii@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
a jistě oprávněně, opravdu dostat to do rádia je super,
Ars Polyri se v porovnání s tím ještě nenarodila, je to příjemný pocit slyšet v rádiu něco, na čem jsem měl jednou promilí podíl a to nemyslím tou co jsem měl v Hradci

Komentář ze dne: 22.03.2008 10:02:31     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Hill] - Jaroslav Ferst
Titulek:
Gramodeska na Vltavě, no to je ono! Přeji duchovnímu otci, pachateli a všem spolupachatelům víc podobných pořadů.

Půvab živého vysílání je také v tom, že někdy něco nevyjde. Také mi ta chyba neunikla.
Nenašel by se záznam prvního pořadu o této desce z ostravského rozhlasu, co se ještě nevysílal celostátně? Jen pro porovnání, samozřejmě.

  
Komentář ze dne: 22.03.2008 19:57:20     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes [admin] (@)
Titulek: Re:
Našlo... Bylo to vysíláno živě a nevěděl jsem pořádně, o čem se budeme bavit. Reportérka měla ve studiu počítač a během písní si brouzdala na Postřehu a webu desky.. po písničce se ptala na to, co jí napadlo :)

    
Komentář ze dne: 22.03.2008 20:07:54     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes [admin] (@)
Titulek: Re: Re:
Jinak zážitek s živým vysíláním je nesrovnatelný s tím, když se pořad předtáčí. Člověk jen vidí stopky, kolik zbývá do živého vstupu... redaktorka se snaží rozptýlit čajem a vyprávěním zážitků z vysílání.. Pořad v Ostravě, to bylo, jako když jsem poprvé v životě zahrál před publikem na mých prvních předehrávkách... Těším se na další živý hodinový pořad na Ostravě - to je dobrodružství. Bez nadsázky. Zvlášť když z nervozity ztratíte hlas a místo připravených formulací popisujete, že jste v dětství kromě gramofonu vůbec nic neměli.

Komentář ze dne: 23.03.2008 07:01:16     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Hill] - Jaroslav Ferst
Titulek:
Zvládls to napoprvé dobře. A je to venku a tisíckrát si můžeš říkat, žes to či ono mohl říci líp. Už to nejde, ale není to ani třeba.
Podle dobového článku se totiž dalo očekávat, že průběh rozhovoru polechtá ega škodolibých, tak jsem byl zvědavý. .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz