.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 .: Online
Stránku si právě čte 21 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Japonské toulky 8. část - Nabari no ou

Epona - Zajímavosti - 07. 09. 2008 - 4065 přečtení

Trošku přeskočíme. Ke Ghibli se vrátím s vybranými celovečerními snímky.

     spustit videoNabari no ou
[King of Nabari]
[Král Nabari]

 

Mít dlouhou chvíli, stačilo zadat www.google.com, animenews a nový objekt zájmu byl na světě. Nabari no ou, Král Nabari je vskutku zánovní kousek. Mangaka Yuhki Kamatani první volume publikovala v roce 2004. K dnešnímu datu čítá tato série 8 dílů a je stále v produkci.

Premiérového televizního vysílání se Král Nabari dočkal 6.dubna 2008 na TV Tokyo. Dvacetišesti - dílné zpracování úspěšné mangy teprve otevře chuťové pohárky nejednoho diváka.

Nabarinoo.jpg


Apatický Rokujo Miharu není případ komunikativního, snaživého studenta. S heslem „sejde z očí, sejde z mysli" umí zmizet lépe, než pára nad polévkou miso v restauraci Okonomiyaki. Přesto je to právě on, o koho se dveře netrhnou.

Z jedné strany neúnavný Kouichi Aizawa, který se, pro smrt rodičů, uzavřeného Miharu snaží přesvědčit, aby rozšířil řady školního spolku „Cesta ninji". Z druhé vedoucí tohoto spolku a učitel v jedné osobě, Thobari Kumohira.

nabari


Na první pohled povedená taškařice se středoškolským motivem. Avšak během několika minut se děj zaplní nepřátelsky vyhlížejícími postavami, které nejenže nemají v prostředí moderního Japonska co dělat, ale navíc požadují po Miharu, aby jim splnil přání.

Svět Nabari se hlásí o pozornost Miharu, nositele hijutsu Shinrabanshou, moci tak ohromné, jež dokáže splnit jakoukoliv tužbu krále Nabari. Aizawa, Thobari a dívka Raimei Shimizu se dobrovolně staví do role ochránců Shinrabanshou. O plochosti postav nemůže být řeč. Proč  tedy překvapeně polemizovat, když za odvážným motivem objevíme sobeckost.

nabari II.


Při návštěvě magické vesnice Banten jsou hlavní hrdinové znovu napadeni. Charismatičtí ničemové Yoi - te a Yukimi patří k frakci zvané Kairōshū. Pod vedením významného politika Hattori bojují za společné ideály.

Yoi- te naoko spolupracuje, ale o to důsledněji jde za osobním cílem, vymazat svoji existenci nadobro a nenávratně. Je lepší nikdy neexistovat, než zemřít. Podivný vztah mezi ním a Miharu, z počátku založený na prachsprostém vydírání hrozbou zakázané techniky kijutsu Kira, štěpí jeho ledový krunýř jako dotek slunce.

nabari III.

Charaktery postav jsou citlivě propracované. Protínají příběhovou linii a každá z nich přispívá k výraznějšímu výslednému dojmu. Raikou Shimizu, bratr Raimei, člen Kairōshū zdá se být zosobněním černé katany, kterou užívá při výkonu „spravedlnosti". Přesto na trýznivých okamžicích rozchodu s rodinou nenese až takovou vinu a úloha trestu vyžaduje ruku pevnější, než soud.
Yoi- te trpí za hříchy vlastní a možná i cizí děsivými nočními můrami, bolestmi fyzickými a mučivou skutečností psychické neúplnosti. Zprvu tyran, následně oběť, kterou nezbývá než litovat a doufat, že Miharu získá dostatek síly, všechny potřebné svitky a splní si své přání:

„Zachráním tě, Yoi - te!"

 

 

Vysvětlivky:

polévka miso - jeden z nejběžnějších pokrmů v Japonsku

hijutsu - zděděná technika, dovednost

kijutsu - technika, dovednost, která ujídá životní energii

katana - druh japonského meče


Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 07.09.2008 19:55:49     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Harr (Harr@atlas.cz)
Titulek:
Epono !
Byla jsem skoro celý týden bez spojení, tak jsem se dostala k puštění Tvého článku až dnes. Omlouvám se tímto, už snad bude vše v pořádku. Pokračuješ ve svém cyklu o "anime", jsem ráda, že jsi nepřestala, i když máš určitě důležitější věci v reálu. Je vidět, že tomu, co popisuješ dokonale rozumíš, dík za vysvětlivky. .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz