.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 .: Online
Stránku si právě čte 10 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Jak se sestřenice a čas zachovaly šetrně ke své době

Pavel Kotrba - Fejetony - 20. 10. 2008 - 2862 přečtení

...pak šílí soused Franta - starosta, Máňa pánbíčkářka, Jindřich Alkáč z hospody, obecní pohunek Karel Zelený a další potentáti naší tenkrát „dvousetobyvatelové" vesničky.Někdo si vede monology s Bohem. Jak příznačné, ale asi nemám štěstí na vlivné přátele, snad jen na ty dobré. Celé roky se snažím vnímat dění kolem, ale musím se přiznat, že do značné míry marně. Ale nač se tím zabývat, že?

Jsou přeci důležitější věci než dění kolem. Třeba takové soukromí a to ne jen tak ledasjaké, ale přímo soukromí cizí. Takové skandální odhalení, že moji rodiče si před lety koupili perličkové lázně, protože už tenkrát tatínek předpokládal, že ho z dřiny budou bolet záda a už tenkrát jim nebylo líto dát za to tolik tisíc, kolik let byli manželé. A jednoho dne to přišlo. Snad to bylo jen nezvykem na ten nový přistroj. Na návštěvu přišla mámina sestřenice a máma ihned pohotová s chlubením, že si rodina pořídila něco drahého (mimochodem asi o tři roky si sestřenka tu lázeň koupila taky a za takovou novomanželskou cenu) a vlítla do koupelny se sestřenkou za zády a pronesla slova: „Tak tady ju máme." Ale nebyla tam ona perličková lázeň, ale táta a kolem něj vířila voda, což byla v nastalé situaci jediná záchrana. Ovšem to neměnilo nic na tom, že bylo porušeno tátovo soukromí. Sestřenice to přešla jen s úsměvem, ale až nyní jsem si vědom toho, že to mohlo dopadnout daleko hůř.

Jen si představte, že nejsem v rodině, v jaké jsem byl tenkrát, že perličková lázeň není jen jakýsi rošt v malé vaně, do kterého fouká vzduch, že by dokonce tatíček nevířil trapně sám, že sestřenice mojí mámy by tenkrát byla filutářka s láskou k focení a dokonce si můžete představit i jak kvůli tomu všemu pak šílí soused Franta - starosta, Máňa pánbíčkářka, Jindřich Alkáč z hospody, obecní pohunek Karel Zelený a další potentáti naší tenkrát „dvousetobyvatelové" vesničky. No, štěstí, že by se to rozhodně nedohmátl Jambor Elštuf ze samoty, protože ten měl v popisu práce střílet volavky.

Jdu se raději dívat na televizi, relaxace....a pak si přečíst monolog s Bohem. Doufám, že už si s ním povídala. Cože? Asi jsem špatně rozuměl. Auto, srážka, kufr, pohozený v lese, žaloba za rozbitý auto. Je to možný? A jo, že bych za těch jednadvacet let nepochopil, že jsem v Česku?
Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 20.10.2008 03:06:18     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Harr (Harr@atlas.cz)
Titulek: Re:
Ano Pájo, povídala jsem, jako bys tušil, když jsi psal svůj fejetonek o narušování soukromí, že se budem bavit o Kunderovi potažmo i o senátních volbách a že bude tolik diskutérů. Představ si, že by i Bůh prořkl to své - to bych fakt najednou nevěděla, komu věřit. Takovejch možností najednou...ale pořád ještě věřím ve zdravý rozum a také Tobě věřím tu situaci se soukromím - cizím. Víš, jak jsme jako stát, strašně dlouho bojovali o to, aby nám to naše soukromí nikdo nenarušoval? Našim politrikům bych občas přála perličkový vykoupání a náhlý vpád těch, co nemají jen vítr kapsách, ale hlavně MOZEK na svém místě. Sestřenice a čas se zachovaly šetrně a tatínek si nemusel dělat starosti, že by jeho soukromí bylo propíráno v obecní radě. Ale k našim zákonodárcům shovívavé dějiny určitě nebudou.

Komentář ze dne: 26.10.2008 20:29:01     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - WhiteShadow (@)
Titulek:
Inu Pájo, tvůj fejeton jsem přečetl. Odvyprávěno je to dobře a čtivě. Nic jiného ti tady k tomu asi nenapíšu, bo mě zkrátka nic jiného než přečetl nenapadá. Nemám ke slohu, žánru ani k pointě, co bych vytknul. Jen to asi nebude můj večerní fejetonový šálek a proto se zdržuji hodnocení.

Komentář ze dne: 16.11.2008 15:13:58     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Echinacea] - Echinacea
Titulek:
Že jsem v Česku jsem již dávno pochopila, pointu Tvého díla tak docela ne. Asi jsem při čtení vedla, jako často, monolog s Bohem. A taky nemám vířivou sprchu....
Tu fotku, která mohla vzniknout, no tu bych taky nemusela...
Promiň názor přímo staropanenský :o) .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz