.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 .: Online
Stránku si právě čte 13 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Podzimní turné nakladatelství PERPLEX

Autor: v anotaci - Aktuálně z kultury - 12. 11. 2008 - 3157 přečtení

dekadent-dezert_maly.jpgVe druhé polovině listopadu se v hlavních kulturních centrech České republiky představí nezávislé nakladatelství PERPLEX z Opavy. Během dvoutýdenního turné uvede svůj aktuální ediční počin, básnickou sbírku Jana Kunzeho Dekadent dezert, a to za účasti různých zajímavých hostů.
Autor: Dan Jedlička, nakladatelství PERPLEX.

Jan Kunze (* 1976) patří k autorům, kteří s úspěchem propojují básnické slovo s jinými výrazovými prostředky. Se svým hudebně-recitačním projektem je častým hostem různých festivalů a básnických dílen. Formou částečně improvizované jevištní performance s hudebním doprovodem představí publiku také svou novou knihu. Dekadent dezert se inspiruje poetikou města a jeho příběhy, atmosféru textu plasticky dotvářejí ilustrace Jana Gřeška, vycházející z estetiky street-artu, graffiti a komiksové kresby.

dekadent-dezert.jpg

Turné bude zahájeno 17. listopadu v Praze. Ve vinohradské kavárně Carpe Diem sbírku pokřtí spisovatel, hudebník, herec a režisér Tobiáš Jirous, který vystoupí jako host a bude číst také ze své vlastní tvorby. Literární večer začíná ve 20 hodin.

Ve čtvrtek 20. 11. se nakladatelství představí na knižním veletrhu LIBRI v Olomouci (výstaviště Flora). Vystoupení Jana Kunzeho proběhne v rámci doprovodného kulturního programu ve 13.30 v pavilonu A.

Jan_Kunze_projekt.gif

Téhož dne se uskuteční i literární večer v Brně v klubu Starý pivovar (zahájení ve 20.00); hostem večera a kmotrem sbírky bude básník Vít Slíva, držitel ceny Magnesia Litera za rok 2002. Přečte svou báseň Koloběžka, která vyšla letos jako bibliofilské leporelo, a v „předpremiéře“ uvede básnický cyklus Chaire, Maria!, jehož vydání se připravuje na leden.

Širší autorský okruh nakladatelství PERPLEX bude představen během ostravského vystoupení ve čtvrtek 27. 11. v klubu Atlantik. Vedle Jana Kunzeho přečtou ukázky ze své tvorby také Miroslav Černý, Dan Jedlička a David Bátor. Jako host vystoupí Jiří Macháček, šéfredaktor kulturní revue Protimluv. Literární večer bude probíhat od 19 hodin.

Oficiální zakončení turné se odehraje na „domácí půdě“ v Café Evžen v Opavě. Vystoupení v sobotu 29. listopadu zakončí také sérii místních akcí souvisejících s festivalem Den poezie. Akce začíná ve 20 hodin, hostem bude opět Tobiáš Jirous.

Srdečně zveme!

www.perplex.cz


Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 12.11.2008 15:55:56     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - markéta (@)
Titulek:
A na té fotce to je on??? Hezký chlap:))

  
Komentář ze dne: 03.12.2008 21:07:50     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - OHlozek (@)
Titulek: Re:
...no a to je tak asi vše...

    
Komentář ze dne: 03.12.2008 21:57:04     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - market (@)
Titulek:
:D

    
Komentář ze dne: 03.12.2008 23:29:22     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes [admin] (@)
Titulek: Re: Re:
Ondro, nepruď a pošli mi aspoň tvé fotky z BO, když už nic v Regionu nevyšlo...

      
Komentář ze dne: 11.12.2008 09:02:46     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Ondřej Hložek (@)
Titulek: Re: Re: Re:
Nevyšlo nic jen proto, že se to tam nevlezlo. Což mě strašlivě sere.. a nechápu to, když už jsme na bannerech a plakátech...za to se opravdu omlouvám...

        
Komentář ze dne: 11.12.2008 22:44:41     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes [admin] (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
Tak to poskytni aspoň mě. Já jsem na to spoléhal, proto jsem nezajistil fotografa. Region je pro mě akorát mrtvé médium, protože nedodrží co slíbí. Takže si pouze udělám křížek u dalšího média, u kterého nemá smysl doufat, že něco otiskne.

          
Komentář ze dne: 19.12.2008 21:05:02     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Ondřej Hložek (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
Poněkud prudké na někoho, kdo jen spoléhá na to, že mu tato věc spadne pod nos. Já to dělal z čistě osobního zájmu. Za tohle mě nikdo neplatí.
Stejně jako tebe nikdo neplatí za Postřeh. To logo jsem ti poslal, abys s ním naložil po svém. Tak si nakládej. A o tom, jestli je Region Opavsko mrtvé médium, si můžeme popovídat někdy jindy. Ale to buď musím být strašlivě ožralý nebo zfetovaný...Jinak bych tě asi nevnímal...

            
Komentář ze dne: 20.12.2008 03:13:57     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes [admin] (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Tak za prvé: standardní spolupráce s médii funguje zcela jinak. Pokud ví, že slíbené věci nedodrží, mají alespoň tu slušnost dát vědět.

Za druhé, každý reklamní prostor něco stojí, Region si to neplatil, proto jsem počítal s tím článkem jako forma výměnného obchodu.

Tento projekt je minimálně po hudební stránce ojedinělý, kvalitní a pro partnery zajímavý. Pro Region mohla být spíš čest být partnerem po boku Českého rozhlasu.

Vůbec bych nebyl naštvaný, kdybych alespoň něco věděl od koncertu. Taky jsi řekl, že se nemusím starat o focení, že tam budeš. Kdybych věděl, že půl roku po koncertě ty fotky nebudu mít k dispozici, tak bych se domluvil s Martou.

Čili ze spolupráce s Regionem Opavsko mám bohužel nyní špatné zkušenosti, protože to situaci a propagaci projektu pouze zkomplikovalo.

A oni za to nejsou placení ani v Českém rozhlase, ani v PETROFu, spíše naopak, projekt svým časem a prostředky podporují, pokud to srovnám s ostatními partnery, tak mě zkrátka přístup tebe a tím i Regionu zklamal a je logické, že na CD a ani vinylu se jeho logo neobjevilo či neobjeví.

Prohlížel jsem si každé číslo Regionu po koncertě. Ale kde nic tu nic. To vnímám jako podraz (ačkoli za to třeba nemůžeš, vědět jsem o vzniklých potížích mohl dávno).

Komentář ze dne: 17.11.2008 22:33:45     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - milan bátor (@)
Titulek:
Protože jsem zrušil na nějaký čas oba mobilní telefony a emaily mi šéfredaktor Richard Vacula zablokoval, táži se touto hloupou jedinou a nesmyslně veřejnou formou: Prosím ostatní ať dotaz nekomentují, protože se jich netýká a týkate neměl.

Ahoj Richarde. Byl jsem dnes požádán Alešem Vítkem, jestli bych jej nedoprovodil na nějakém koncertě Postřehu 5. 11. Protože je to můj kamarád, rád to pro něj udělám, otázka je tedy jen, jestli to vadí tobě. Pokud ano, dej mu prosím vědět, proč si výše zmíněné nepřeješ. On už mne kontaktuje. Dík. Milan Bátor

  
Komentář ze dne: 18.11.2008 22:12:47     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes [admin] (@)
Titulek: Re:
Není zač.

    
Komentář ze dne: 19.11.2008 20:06:17     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - milan (@)
Titulek: Re: Re:
ale je zač, je. docela se mi ulevilo... :) tak ať to má "fazónu".. :)

Komentář ze dne: 18.11.2008 23:30:26     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes [admin] (@)
Titulek:
Ahoj, Starý pivovar je kulturní stánek VUT, kde studuji... Půjdu tento čtvrtek na tento pořad právě v Brně do S. pivovaru. Táži se, kdo by šel ještě se mnou?

Dík Richard

  
Komentář ze dne: 19.11.2008 20:33:20     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Dan Jedlička / PERPLEX (@)
Titulek: Re:
V pondělí jsme křtili v Praze u Marka Brodského v kavárně Carpe Diem. Přišlo přes šedesát lidí a atmosféra byla úžasná! Díky všem, a vy ostatní se třeba přijďte podívat ve čtvrtek 20.11. na vystoupení v Olomouci nebo v Brně. .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz